Skocz do zawartości

XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018


MFPMR Bytom

Rekomendowane odpowiedzi

Lista nagród specjalnych ufundowana przez Szanownych sponsorów.

Wykaz będzie systematycznie aktualizowany .

 

Memoriał Edwarda Boni – Grand Prix festiwalu

 

Memoriał płk. Jana Białego – za najciekawszy model samolotu związany z osobą płk. Białego

 

Nagroda TAMIYA CUP zostanie rozegrana w nastepujących skalach ( sponsorem jest firma HOBBY 2000) :

 

- Pojazdy 1/48

- Pojazdy 1/35

- Samoloty 1/32

- Samoloty 1/48

- Samoloty 1/72

- Pojazdy osobowe i rajdowe w skali 1/24

- Motocykle 1/12

- Okręty 1/350

- Okręty 1/700

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model z zestawu firmy Takom (Hobby 2000)

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model z zestawu firmy Hasegawa (Hobby 2000)

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model z zestawu firmy AFV CLUB (Hobby 2000)

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model z zestawu firmy Modelcollect ufundowana przez Tomasz Bajer

 

Nagroda specjalna za najciekawszą diorame w skali 1/35 ufundowana przez firme Panzerart

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model sprzętu bojowego Układu Warszawskiego ufundowana przez

"Grupa Modelarska Valkyria Grudziądz"

 

Nagroda specjalna "Gryfne bele co" czyli najciekawszy model według szefowej księgarni Bytom

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model z września 1939 dla juniora od firmy First To Fight

 

Nagroda specjalna specjalna za najciekawszą figurę drugo wojenną ufundowana przez producenta Rado Miniatures.

 

Nagrody specjalne ufundowane przez wydawnictwo INFORT

 

„Budowla obronna” - najwierniej lub szczególnie wartościowo zobrazowane dzieło architektury militarnej lub jego element, z dowolnego okresu historycznego.

 

„Schron bojowy II Rzeczypospolitej” – najlepiej wykonany model polskiego schronu bojowego, zarówno gotowej i kompletnej budowli, jak i w trakcie budowy lub w walce i z wynikającymi z niej uszkodzeniami.

 

„Fortyfikacje na dioramie” – najlepsze przedstawienie fortyfikacji jako elementu tła w dioramie, zarówno budowli stałych jak i polowych oraz przeszkód i zapór.

 

Nagroda specjalna najciekawszy model wystawy zdaniem społeczności .

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model śmigłowca ufundowana przez Tomasza Szpądrowskiego dla juniora.

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model lotniczy w barwach Japoni ufundowana przez Kieleckich Modelarzy.

 

Nagroda specjalna ufundowana przez Stowarzyszenie Poszukiwawczo-Historyczne "DENAR" Sekcja Modelarska z Elbląga za najlepszy model w barwach polskich.

 

Nagroda specjalna za najciekawszy samolot bombowy z okresu II Wojny światowej w skali 1/72 według administracji witryny Polskie Modelarstwo Redukcyjne.

 

Nagroda specjalna "za to co nas ujęło " w opinii członków Bielskiej Strefy Modelarskiej.

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model samolotu/czołgu z okresu I Wojny Światowej w opinii członków Grupy B

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model na festiwalu dla juniora według administracji witryny Polskie Modelarstwo Redukcyjne.

 

Nagroda specjalna za najdziwniejszy-najciekawszy-najbardziej zakręcony model festiwalu w opinii członków grupy Looz Models .

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model okrętu ufundowana przez Artura Kolanowskiego .

 

Nagroda specjalna "Zacna Sztuka" za najlepszy model zdaniem IPMS Warszawa

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model na festiwalu według członków ISMR

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model fortyfikacji ufundowana przez Pro Fortalicium

 

Nagroda specjalna za najciekawszy figurę dla juniora ufundowana przez KWLM

 

Nagroda specjalna "Baba Pruska" za najlepszy model Plastikowy od klubu WARMIA

 

Puchar za najciekawszy model festiwalu w Bytomiu od Włocławskiego Koła Modelarskiego Iskra

 

Nagroda specjalna za najciekawszy model festiwalu według modelarni PION.

 

Nagroda specjalna od firmy Ammo Mig za najlepszy weathering lotniczy i pancerny dla seniora.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby umilić Wam dzisiejszy dzień, publikujemy listę modeli ufundowanych przez katowicką hurtownie modelarska Hobby 2000

 

TAMIYA CUP 2018

 

- Pojazdy 1/48

Tamiya 32591 German 38cm Assault Mortar Sturmtiger

Tamiya 32592 U.S. MAIN BATTLE TANK M1A2 ABRAMS

 

- Pojazdy 1/35

Tamiya 35346 U.S. Medium Tank M4A3E8 Sherman "Easy Eight" - European Theater

Tamiya 35356 British Anti Tank Gun Archer - Self Propelled

 

- Samoloty 1/32

Tamiya 60319 Supermarine Spitfire Mk.IXc

 

- Samoloty 1/48

Tamiya 61115 Kawasaki Ki-61-Id Hien

Tamiya 61117 Messerschmitt Bf 109 G-6

 

- Samoloty 1/72

Tamiya 60747 De Havilland Mosquito FB Mk.VI/NF Mk.II

Tamiya 60779 Mitsubishi A6M5 (ZEKE) - Zero Fighter

Tamiya 60781 Ilyshin IL-2 Shturmovik

 

- Pojazdy osobowe i rajdowe w skali 1/24

Tamiya 24336 Subaru BRZ STREET-CUSTOM

Tamiya 24342 Mazda Roadster MX-5

 

- Motocykle 1/12

Tamiya 14109 Kawasaki Ninja ZX-RR

Tamiya 14125 Honda NS500 ('84)

 

- Okręty 1/350

Tamiya 78011 British Battleship Prince of Wales

Tamiya 78010 British Battleship King George V

 

- Okręty 1/700

Tamiya 31215 Japanese Navy Aircraft Carrier Shinano

Tamiya 31712 USS Yorktown (CV-5)

 

 

Ponadto sponsor funduje :

 

Takom 1/35

Takom 2074 Sd.Kfz 182 King Tiger Porsche (Full interior)

 

Hasegawa 1/72

Hasegawa E45-01575 H8K2 Type 2 Flying Boat

 

AFV CLUB 1/35

AFV Club AFV Club 35233 Sd.Kfz 233 8-RAD w/7,5cm Gun

 

 

Przypominamy ,aby wsiąść udział w kategoriach powyżej prezentowanych , należy przy odbiorze kart startowych pobrać znaczek z logo wystawianego modelu i przykleić go na kartę startową. Jest to sygnał dla sędziów że ten modle startuje np. w TAMIYA CUP. Modele nie oznaczone nie będą brane pod uwagę. Wszystko zależy od zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ponad 830 modeli już zarejestrowanych. Do kiedy jest rejestracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ponad 830 modeli już zarejestrowanych. Do kiedy jest rejestracja?

 

 

Do jutra (21.03) do 24.

830, szalu nie ma, choc lepiej mniej ale na poziome, (zreszta w Bytomiu zawsze byla wysoko poprzeczka zawieszona)

bywalo chyba wiecej, nie pamietam ktory ale jednego roku bylo cos koło 1200-1300 jak mnie pamiec nie myli, i to bylo widac na stołach, pancerka w 35 byla zapchana do granic mozliwosci.

 

Czy organizatorzy planują pchli trag dla modelarzy ,kąsek stołu, badz podłogi heh, gdzie bedzie mozna swoje przywieź i sobie chwile pokwitnąć, i cos pohandlować/ potargować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy techniczne

 

1. W punkcie informacyjnym festiwalu ( akwarium ) będzie znajdowała się lista z wypisanymi wszystkimi kategoriami specjalnymi sponsorowanymi . Wszystkie osoby co sponsorują te kategorie , fundują nagrody itp . są proszone aby maksymalnie do godziny 15:00 , wybrały modele który chcą nagrodzić , podeszły do listy i obok swojej nagrody wpisały numer startowy modelu który nagradzają. Bardzo prosimy potraktować to poważnie , bo nie mamy czasu potem szukać sponsorów po sali i prosić o wybranie nagród.

 

2. Przychylając się do próśb kolegów modelarzy , postanowiliśmy na giełdzie przeznaczyć dwie płyty OSB ( 5mb) do sprzedaży dla osób indywidualnych bez żadnych opłat. Osoby indywidualne rozumiemy, że koledzy przyniosą kilka modeli i będą chcieli je sprzedać. Płyty są przeznaczone dla wszystkich , nie dla jednego hurtownika co to ma dużo. W takich przypadkach będziemy interweniować.

 

3. Aby umilić Wam pobyt na festiwalu w korytarzu na wysokości szatni , będzie znajdował się mały punkt gastronomiczny , oferujący gotowe kanapki , ciastka, napoje ciepłe i zimne. Polecamy.

 

4. Przypominamy że rejestracja modeli kończy się jutro 21.03.2018 o godzinie 24:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to GIT chopaki za te 5 mk.

 

Handlarzom mowimy NIE, 3-4 modele, dodatki drobne ew , zylka do targowania , i sie krecic bedzie,

 

A co do gastro to niech sie tam ogarnom i se pomoc wezmą, stary jeszcze poczeka ale dziecko juz nie, pozniej cyrki larmo i kolejka na 0,5 godziny.

 

A możecie podac rozklad jazdy warsztatow?? Nie widze nigdzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztaty będą prowadzone przez cała sobotę na sali głównej. Każdy będzie mógł podejść pogadać spytać, nie będzie już tego w formie zamkniętej jak w latach poprzednich.

 

Co się zaś tyczy stoiska gastronomicznego , to zorganizowaliśmy go jako alternatywę dla baru na hali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna impreza, dużo modeli (IMHO o jeden krąg stołów za mało). Naprawdę warto było przyjechać.

 

Jedna tylko uwaga - zakończenie ciągnące się 3 godziny to nie jest dobry pomysł. Jak mam przekonać ludzi z którymi przyjechałem, żebyśmy czekali tyle czasu, jeśli oni nic nie dostali? Tym bardziej, że przed nami 4-5 godzin jazdy, może nawet więcej.

 

Nie wiem, jak to zrobić, ale zakończenie nie powinno być dłuższe niż godzina, nawet jeśli oznaczałoby to, że tylko tylko nagrody specjalne będą wyczytywane.

Wiem, że dostałem wyróżnienie w figurkach i pojazdach I wojennych 1:72, ale dzięki stronie rejestracyjnej, bo karty nie były postemplowane (myślałem, że to już dziś standard) niestety odebrać ich nie mogłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i podziękowania dla organizatorów za przywrócenie Bytomia do życia. Fantastyczny festiwal. Dawno się tak nie napatrzyłem na tyle świetnych modeli!

 

No i nie mogę nie podziękować sędziom za docenienie moich szmatopłatowych modeli. Wsród ok. 450 (szacunkowo na moje oko) modeli lotniczych szmatopłatów naliczyłem 23, z czego 7 moich. I że wszystkie, plus RWD-8a, znalazły uznanie to ciągle nie mogę uwierzyć.

 

Pozdrowienia dla wszystkich kolegów-modelarzy! Do zobaczenia przy kolejnych okazjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu Modelarskiej Grupy Wyjazdowej "Kraków" oraz Firmy LUKGRAPH, pragnę pogratulować organizatorom przywrócenia tak świetnej imprezy. Świetna organizacja i bardzo miłe przyjęcie- to atuty Bytomia, które sprawiają iż wrócimy tu za rok. Do tego moc naprawdę świetnych modeli na stołach.

Gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom i nagrodzonym.

Zapraszamy wszystkich do Krakowa.

Topolanek PREMIER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu Modelarni IKAR z Katowic, pragnę pogratulować kolejnej fantastycznej edycji. W tym roku poziom był wysoki. Gratulacje dla wyróżnionych.

Do zobaczenia za rok. Zapraszam również do nas w listopadzie.

Pozdrawiam

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie fajnie że Bytom wraca do kalendarza. Okazja do zerknięcia na przednie modele doskonała, a jeszcze lepsza - do spotkania z ludźmi którzy te modele tworzą.

 

Żeby swoim wywodem nie uczynić podobnego wrażenia jakie pozostawiło przydługie rozdanie nagród, to kończę wrzucająć 10 (dziesięć) fotek modeli które szczególnie przypadły mi do gustu.

 

b18_01.jpg

(z tym eskortowcem to chyba wtopiliśmy, on zasługuje na nagrodę od Shelf Oddity dla 700tki - gdyby dał nam szansę nadrobić ten błąd we Wrocławiu... ;) )

 

b18_02.jpg

widziany już wcześniej, nadal robi dobre wrażenie

 

b18_03.jpg

bardzo filmowa scenka

 

b18_04.jpg

Marek mówił że zbyt matowy, no a jaki ma być jak stoi pod chmurką od dekady?

 

b18_05.jpg

o, właśnie tak witają się modelarze w Bytomiu

 

b18_06.jpg

fajne nie? i w dodatku szerman.

 

b18_07.jpg

suka niby nudna, w jednobarwnym malowaniu, a ileż tam się dzieje

 

b18_08.jpg

jak dla mnie esencja winietki w 1/72 - lakonicznie i nieco refleksyjnie

 

b18_09.jpg

normalnie haiku

 

b18_10.jpg

i łoś który na pierwszy rzut oka był be jakiś taki, a potem udowadniał że wart jest drugiego, trzeciego i też piętnastego rzutu okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze cztery fotki dorzucę.

 

Bytom2018_Albatros.jpg

Albatrosa, który pięknie się w porannym niedzielnym słońcu zaprezentował,

 

Bytom2018_Ford.jpg

pustynnego, piaskowo-błękitnego Forda – bardzo mi się podoba to zestawienie kolorów brytyjskiego kamuflażu,

 

Bytom2018_Scammell.jpg

wszędobylskiego Scammella,

 

Bytom2018_Norwegia.jpg

oraz coś, co zrobiło na mnie największe wrażenie na imprezie - miniaturowa dioramka przedstawiająca francuskiego Hotchkissa. Bardzo spokojna kompozycja, ale mająca coś z ciszy przed burzą (może przez stopniowe przyciemnienie koloru podłoża, mocno kontrastujące z trawiastym dachem).

 

Bardzo się cieszę z wszystkich spotkań, świetnie było!

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.