Skocz do zawartości

CH-118 Iroquois (UH-1H) - 1/72 - baza: Italeri 1247


Kon_Bar

Rekomendowane odpowiedzi

Rzutem na taśmę dziś w nocy udało mi się skończyć model przez wystawą w Mińsku, na którą mam nadzieję dotrę. Warsztat był prowadzony TUTAJ Dzięki koledze vark udało się wyjaśnić temat płyty sterowania okresowego - tu Italeri "dało ciała" jak rzadko ale udało się to jako tako poprawić

 

Jak na trzeci model po latach przerwy nieskromnie powiem, że jestem zadowolony (są widoczne braki warsztatowe, ale w porównaniu do CH-113 i CC-138 jest jakiś postęp ) Mam nadzieję, że zanim skończę swój projekt 8-miu helikopterów SAR RCAF poziom prac będzie satysfakcjonujący Zachęcam Koleżanki i Kolegów do konstruktywnej krytyki / podpowiadania co i jak lepiej wykonać w przyszłości (mile widziany link do opisu techniki).

 

38625041900_b6c8fd5432_o.jpg

 

38624669230_c6b5e2eb67_o.jpg

 

40391629582_0241348796_o.jpg

 

25564116337_325203f5fd_o.jpg

 

40391624952_e73f6e079c_o.jpg

 

25564118437_7498bfce9d_o.jpg

 

25564119857_ef558b2a3d_o.jpg

 

40391627702_b137e23b97_o.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie mogłem być na festiwalu, ale dzięki Koledze udało mi się wystawić 2 modele.

Ileż musiało być wręczonych wyróżnień, że nawet mój ulepek załapał się na jedno!

Choć już tylko najstarsi modelarze pamiętają o imprezie ja dopiero dziś odebrałem model oraz dyplom i musiałem się pochwalić

 

41095572920_9ddb21d660_c.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny... aż chciało by się mieć taki w kolekcji. Czy model Hobbybosa jest gorszy? Pytam bo właśnie oglądam różnych producentów. Kiedyś na Airshow miałem okazję widzieć UH1..Fajny wydaje odgłos w czasie lotu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny... aż chciało by się mieć taki w kolekcji. Czy model Hobbybosa jest gorszy?

a) dziękuję

b) Hobby Boss produkuje chyba jedynie UH-1B/C a ten to UH-1D (przerobiony na UH-1H) - inna długość kadłuba i drzwi. Moim zdaniem HB nie wchodzi w grę jako podstawa. Italeri (przepak ETSI) nie jest zły. Hasegawa - porażka. Tyle z moich doświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
19 godzin temu, kret69 napisał:

A Aeroplast/ Mistercraft?

Ja nie potrafię nic na ten temat powiedzieć - w ramkach wygląda interesująco (np. drzwi nie trzeba przerabiać), ale kadłub w zbliżeniach wygląda słabo (jamy skurczowe etc.). Może warto go potraktować jako dawcę niektórych części?

--- EDIT ---

Na FB kolega napisał "wymaga szpachli i zacisków ale poziom Amodelu." Jednym słowem... Za 5-10 PLN więcej masz Italeri :)

 

Edytowane przez Kon_Bar
dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.