Skocz do zawartości

MiG-21bis Zviezda 1/72 - 41PLM Malbork


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

MiG-21bis w malowaniu 41 PLM Malbork w konfiguracji z ostatniego lotu z dnia 14.07.2000. W katastrofie na poligonie Nadarzyce zginął na tej maszynie pilot Dariusz Mikołajczyk.

Model bardzo przyjemny w składaniu, zrobiony prosto z pudełka wymieniłem tylko szachownice zestawowe na kalki Techmodu i dorobiłem skrzydełka na odbiorniku ciśnień oraz anteny IFF. Malowany Humbrolem 27002, lakier bezbarwny półmat Modelmaster akryl( szybko schnie), lekki wash olejnymi dla plastyków. Zabrakło w kilku miejscach precyzji z powodu pośpiechu ( robienie pod presją czasu jakoś mi nie leży). Wzbogacając ten zestaw o blaszkę i poświęcając mu trochę więcej czasu można zbudować fajnego MiG-a. Dziękuję wszystkim za pomoc merytoryczną w wątku warsztatowym.

Model podlega ocenie.

 

 

IMG_8497.jpg

IMG_8493.jpg

IMG_8494.jpg

IMG_8495.jpg

IMG_8498.jpg

IMG_8499.jpg

IMG_8501.jpg

IMG_8504.jpg

IMG_8506.jpg

IMG_8511.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam model jest pięknie zrobiony. Sam mam własnie do zrobienia model Mig-21bis ale z 9 plm Zegrze Pomorskie. Ogólnie przypatrując się zdjęcią z galerii zauważyłęm ,że przy osłonach przedniej goleni podwozia znajduję się Odbiornik Temperatury Powietrza P5 , i on u Ciebie w modelu jest po prawej stronie osłony. A powinien znajdować sie po lewej stronie. Przepraszam ,że czepiam się szczegółów. Tylko ,że to jest mój Najukochańszy samolot.

 

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne komentarze, w planach mam kilka/kilkanaście MiG-21 od F-13 do Bis. Jest dużo fajnych malowań, podobają mi sie kamo NRD-owskie, chorwackie, kilka polskich z ostatnich lat służby. Na dziś mam na półce parę( ten po lewej to bis który udaje MF-a z Łasku)

Pozdro

IMG_8505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Nie nie zdjęcie pod moim profilem to orginalne zdjęcie z 9 plm Zegrze Pomorskie. Mig-21 nr burt. 9763 wznoszący się do lotu ćwiczebnego nad poligon Wicko Morskie.

 

Pozdrawiam Piotr Wawer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zlepione, ładnie mazniete..bo srebrny nie jest chyba najłatwiejszym kolorem.

Co zwróciło moja uwagę, to super "nalana" orazaz starta płukanka..nie lata po całych płatach etc.

 

Gratuluję ukończenia pracy konkursowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu taka poruta
Ten nie robi bledow co nic nie robi.

Tu masz "in advance"MiG-21 walkaround w linkach na tej stronie masz rozne wersje "szybkiego". Pozdrawiam M

p.s. kiedy 21szy w DDRowskim malowaniu, tak dla odmiany. W latach 70tych mialy miejsce czeste wymiany (wizyty) pomiedzy pulkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. kiedy 21szy w DDRowskim malowaniu, tak dla odmiany. W latach 70tych mialy miejsce czeste wymiany (wizyty) pomiedzy pulkami.

W wolnej chwili, wersja PF ( fajna owiewka). Nie ma czasu na wszystko, mam jeszcze su-22(bilek) + wszystkie blaszki do niego i nie mogę się zabrać za niego, co wezmę do ręki to odkładam(dużo roboty i przeróbek). Na razie robię Gripena a póżniej się zobaczy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Nie mam zdjęcia dołu tego egzemplarza z końca służby, podparłem się fotkami bisów z Zegrza z 2002 roku. Miały na stateczniku ''po nowemu'' a na skrzydłach ''po staremu''.

Pozdro

P.S Faktycznie temat wyciągnięty z dna forum , jakby co to pisz na pw.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.