Skocz do zawartości

Sblim-2 Hobbyboss 1/72 ''Na niebie i na ziemi''


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Model prosto z pudełka plus parę elementów dorobionych, pasy z resztek blaszek, tablice przyrządów z zestawu Kopro od MiG-15UTI( hobbyboss w tym zestawie odpuścił sobie tablice nawet w formie kalki), siłowniki podwozia i lufa działka z igły strzykawkowej, anteny radiowysokościomierza pod skrzydłami z blaszki od MiG-21PFM. Była antena radia ale podczas lakierowania została urwana i dałem sobie z nią spokój. Podziękowania dla kolegi flynavy za zrobienie kalek z nr bocznym, szachownice są z Techmodu. Model przedstawia maszynę z 1PLM która wystąpiła w filmie ''Na niebie i na ziemi'' w 1973 roku. Zestaw został złożony w kilka wieczorów( także szału nie ma jak widać) na zasadzie odreagowania od Su-22 którego budowa idzie wybitnie pod górkę.

Pozdrawiam fanów rur z okresu Zimnej Wojny

 

P8060009.jpg

P8060010.jpg

P8060012.jpg

P8060013.jpg

P8060016.jpg

P8060018.jpg

P8060019.jpg

P8060023.jpg

P8060024.jpg

P8060025.jpg

P8060026.jpg

P8060027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie, Kolego.

Skoro mogłeś wybrac dowolne malowanie, to ciekawsze myślę byłoby w kamo,albo choć Białą Damę. Ale chwali się że to jest konkretny egzemplarz z filmu. Dobrze myślę-z Fronczewskim? Dziwiło mnie, że w czasach tajemnicy wojskowej wpuszczono kamery pomiędzy najnowocześniejsze ówcześnie myśliwce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że limek się podoba zwłaszcza że powstał bardzo małym nakładem pracy. Początkowo miał być w kamo ale że chciałem szybko go skończyć to wróciłem z pomysłem na szparkę z filmu. Jakby ktoś chciał robic ten zestaw ( albo MiG-15bis) to radzę przed sklejeniem połówek kadłuba usunąć kołki ustalające za wlotem powietrza. Po sklejeniu połówek kadłuba są po prostu widoczne, ja usuwałem je pilnikiem jak już kadłub miałem sklejony. No i radze zadbać o wnętrze kabiny , jakąś żywicę albo blaszkę bo oszklenie jest bardzo przejrzyste i ładnie widać przez nie wnętrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piękniutki ten Mig-15UTI też go chce mieć. Ja aktualnie walczę z konwersją Mig-17PF z KP na Lim-6bis i mam cichą nadzieje, że może niedługo pokarze się Mig-17 pomniejszony, czyli, w 1: 72 bo ten z HB w 48 jest super. Pozdrawiam wszystkich migowców zimnowojennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to co lubię - Brawo

 

Cieszę się że mogłem pomóc Koledze w realizacji tego projektu

 

A jeżeli chodzi o Lim - 6bis - kupiłem ostatnio model tego samolocika - waku firmy broplan i zbieram sily psychiczne aby coś z niego zrobić - oczywiście w barwach z Siemirowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne linie podziału To był pre-shading czy Hobby-Boss robi takie ładne wypraski?

Linie były zapuszczane farbką olejną renesans rozcieńczoną terpentyną + parę kropel Ludwika. Przedtem kilka warstw bezbarwnego akrylu Model mastera(szybko schnie). Ścierana patyczkami higienicznymi na sucho. Pre-shading jest na podstawce. Hobbyboss postarał się przy tym modelu jezeli chodzi o linie podziału, jedynie na ustrzeniu pionowym są trochę z kapelusza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.