Skocz do zawartości

F-16C Block 30, Arctic Bandits, Revell 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolejny przerywnik przy budowie Su-22. Zestaw Revella F-16A + kalki Twobobs + statecznik pionowy z zestawu Mastercrsfta( z dłuższą podstawą statecznika). Maskowanie taśmą ze względu na dość ostre przejścia kolorów, od siebie dodałem kabelki i opaski przy goleniach podwozia, parę detali w kokpicie. Owiewka dziwnie zniekształca obraz i za bardzo nie można pooglądać jak wygląda w kabinie a nie chciałem robić otwartej ze względu na ładną sylwetkę tego samolotu. Wg mnie Agresory to jedne z lepszych malowań F-16(oprócz naszych). Kalki ładnie siadły ale przy zabezpieczaniu je lakierem ( model master akryl) niektóre zaczęły się paskudnie marszczyć. Zdarzyło mi się to już jakiś czas temu i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Błyszcząca powierzchnia na to kalki potem znowu błysk i zaczyna się farfoclenie kalek. Co dziwne grube kalki Revella( na zbiorniku podkadłubowym) jak dostały mat to ładnie się wtopiły w powierzchnię a cienkie i delikatne Twobobs zaczęły się marszczyć.

Dość biadolenia, oto fotki:

 

PB100047.jpg

PB110014.jpg

PB110015.jpg

PB110016.jpg

PB110017.jpg

PB110018.jpg

PB110019.jpg

PB110008.jpg

PB110010.jpg

PB110011.jpg

PB110013.jpg

PB110020.jpg

PB110021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny model Ja jestem pełen podziwu jak można kleić te maleństwa w 1/72

Jedyne co mi kole w oczy to jakiś wyblakły ten czarny, mógłby być większy kontrast. I szkoda, że nie pokusiłeś się o konfigurację, jeden CATM i jeden ACMI pod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś sklejałem 1/72 to nie podobały mi się puste pylony uzbrojenia, i jak patrzę na Twoje, to dalej mi się nie podobają, dlatego kiedyś zawsze montowałem pełne uzbrojenie.

 

Owiewka był przyciemniona, czy malowałeś ją?

 

Tak czy siak ładny, ciekawy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

young Ja też coraz bardziej wysiadam przy maleństwach w 1/72. Ale na razie na 1/48 nie przechodzę. Zobasz sobie dwupłaty kol. Sianko, są dużo mniejsze a ile tam detali.

gulus - ja też kiedyś dawałem pod skrzydła wszystko co fabryka dała, ale teraz jak mam po kilka modeli z jedego typu to myszę robić różne konfiguracje. Co do tego egzemplarza to chciałem wyksponować sylwetkę nie psując jej podwieszkami. Owiewka taka była w zestawie, jak będę robił Polaka to będę musiał przyciemnić bo Academy KF-16C dało bezbarwną i do tego z szewkiem na środku.

Nexus- a może to było na Alasce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Agresor

Tylko te pylony jakoś dziwnie wyglądają i jakby ich tam nie było ,to model wyglądałby jeszcze lepiej,a może jak napisał gulus podwiesić uzbrojenie

 

Pozdrawiam

Dziekuję za pozytyw, ale będę twardy i nic więcej nie podwieszę

Polak za to będzie tak dociążony że mu podwozie będzie się składać .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie namawiam, żeby samolot był uzbrojony "po zęby", tylko w skali 1/72 pylony nie wyglądają na pylony a na niedokończoną część plastikową i tylko dla tego podwieszałem co można było podwiesić. Kiedyś próbowałem upodobnić pylony do oryginałów, ale mi sie nie udało. Teraz przeszedłem na mniejsze skale, ale jak na razie, nie skleiłem modelu, żeby popracować nad "gołymi pylonami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te kołki ustalające wyglądają obrzydliwie.

To fakt, mogłem tych pylonów wogóle nie zakładać, teraz ich nie wyrwę bo zostanie plama od kleju. Można jedynie zeszliować te kołeczki i dorobić zaczepy i podmalować całość. Ostrożnie podchodzę do porawek w gotowym modelu bo czasami korygujęc jedną rzecz niechcący uszkodzimy parę innych.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna F-16stka, duży + za malowanie i ogólny wygląd

Mam takie pytanie: Czy szpachlujesz te szparki które powstają po wklejeniu komór podwozia w dół kadłuba (szczególnie chodzi mi o tę przednią) ?

Zauważyłem że dość trudno się tam dostać z papierem ściernym żeby to wygładzić dlatego pytam, bo może jest jakiś lepszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_bladek - podstawka jest pod Su-22, jako że nie może on się urodzić to służy do fotek tego co się pojawi w międzyczasie.

Tomek 23 - komory podwozia tak były spasowane że ładnie sie to wszystko zaklapło i żadne szparki się nie pojawiły, w końcu to revell a nie mastercraft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk gratulacje. Piękny samolot w super malowaniu. Ubiegleś mnie, też miałem go w planach. Ale nie ma tego złego, agresory mają jeszcze kilka malowań więc coś dla mnie zostało .

 

Nexus - ja widziałem zdjęcia z malowania agressorów w miesięczniku poświęconym współczesnym odrzutowcom. Numer bieżący, ale zastrzel mnie z A10 nie pamiętam tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jedynie zeszliować te kołeczki i dorobić zaczepy i podmalować całość. Ostrożnie podchodzę do porawek w gotowym modelu bo czasami korygujęc jedną rzecz niechcący uszkodzimy parę innych.

Lepiej zostaw, jak jest. Ładny model a podczas przeróbek może się popsuć. Jakby co, to w następnym modelu poprzerabiasz pylony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostaw, jak jest. Ładny model a podczas przeróbek może się popsuć. Jakby co, to w następnym modelu poprzerabiasz pylony.

Niech tak zostanie, na półce i tak tego nie widać. Jak zdobędę kalki to chętnie zrobiłbym jeszcze schemat flankerowy i arabski. Tylko skąd wziąść kalki. w zakupach w zagranicznych sklepach nie jestem obcykany a w naszych sklepach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny i malowanie ladne.

Jezeli chodzi o podiweszenia, to brakuje mu na koncu prawego skrzydla ACMI (Air Combat Maneuvering Instrumentation), zamiast AIM-9 i jeszcze pod kadlubem AN/ALQ-188. Oczywiscie lataja bez takich podwieszen, ale z w/w "pakunkami" bedzie sie prezentowal jak rasowy agresorek, w konfiguracji do cwiczen.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.