Skocz do zawartości

Su-22M4 7elt Powidz - Bilek 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto mój pierwszy Suchoj. Model powstał z zestawu Bilka + cztery blaszki Parta(pominąłem wymianę brzechw na skrzydłach)+ fotel żywiczny K-36 Pavli, kalki z zeszytu Kagero. Spasować to wszystko w jedną całość nie było łatwo. Ogólnie Su-22 to trudny temat w skali 1/72. Lufy działek z igieł, przerobiłem przednią goleń podwozia, dodałem kabelki we wnękach podwozia głównego, reflektory do lądowania, itp.

Malowany aerografem z ręki dlatego są rozbieżności co do kształtu plam kamo. Mam jeszcze do niego zrobione dwa PTB-800 ale już ich nie podwieszałem. Najbardziej podobał mi się jak stał na kołach bez żadnych podwieszeń. Podczas budowy wydarzyło się parę katastrof - wpadnięcie silnika do środka kadłuba, bilkowe kalki na wlocie powietrza rozpadły się, połamałem OCP z 12 piórkami - musiałem dorobić nowe. Gdybym miał zacząć od nowa to na pewno inaczej zrobiłbym kabinę i parę innych rzeczy, i wydaje mi się ze za bardzo usiadł na tyłek. Fotki z ręki( nie mam na razie statywu) przy dość słabym świetle( Na żywo prezentuje się dużo lepiej).

 

P3200002.JPG

P3200003.JPG

P3200005.JPG

P3200008.JPG

P3200011.JPG

P3200014.JPG

P3200015.JPG

P3200018.JPG

P3200023.JPG

P3200024.JPG

P3200028.JPG

P3200029.JPG

P3200033.JPG

P3200034.JPG

P3200036.JPG

Edytowane przez Leszek.Sz.
Zablokowane zdjęcia przez photbucket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i czysto zrobiony model. Jest troche odrapan ale jak dla mnie za malo ztyrany np.opony, golenie wszystko czysciutkie takie. Tak poza tym to nie ma do czego sie przyczepic, duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam go za jeden z najtrudniejszych modeli za jakie można się zabrać. Mam tu na uwadze zarówno samo malowanie jak i montaż. Z tych odrapań to można było nawet zrezygnować (zresztą była tam jakaś wzmianka o tym w warsztacie chyba), ale to już bardziej kwestia gustu. Piękny samolot, piękny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładnie wyszedł...Byłem ciekawy jak ta przednia goleń będzie wyglądać, ale widzę, że poszło gładko i jest cool

Tak jako ciekawostkę to dopowiem, że w modelu mastercrafta np. same skrzydła są sporo lepiej spasowane i cała mechanizacja płata działa sporo lepiej, więc jak planujesz drugą sukę to polecam te skrzydełka

Czirs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywy.

Dodos-drabinki zrobił Part -tylko wyciąc i pomalować, wodzidło zrobiłem ja z odpadków modelarskich-rakieta R-27, patyczek od lizaka, koła od mig-15, druciki itp.

jachud3- tam miały wisieć PTB-800, w ostatniej chwili zrezygnowłem z nich,te łączenia zobaczyłem dopiero na zdjęciach, parę minut pilniczkiem i można spać spokojnie.

Tomek 23też mam te skrzydełka od mastercrafta, następna będzie czarna 305. W tego typu modelach skrzydła wklejam na stałe, wszelka ''mechanizacja'' w redukcjach prowadzi do destrukcji

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Patyk . U mnie w planach podobna maszyna, ale kolejka jest długa. Na razie męczę Limka, powoli ale do przodu.

Widzę, że mamy tych samych faworytów wsród konstrukcji lotniczych . Tak trzymać!

 

Model prezentuje się bardzo ładnie!

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowny model . Gratulacje Patyk , na prawdę odwaliłeś kawał dobrej roboty. Tylko tak na uwadze sorki ,że się czepiam ale mógłbyś poprawić według mnie tylko zamki znajdujące się na owiewce kabiny. Bo według mnie są troszkę za duże do skali. Ale tak to CUDOWNY MODELIK. Jeszcze raz Gratuluje ukończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś poprawić według mnie tylko zamki znajdujące się na owiewce kabiny. Bo według mnie są troszkę za duże do skali.

Te zamki były w blaszce Parta bardzo ładnie zwymiarowane ale zaginęły podczas zawieruchy montażowej, musiałem dorobić z jakiś odpadów. Dlaczego nikt nie docenia mietły na wodzidle, z niej jestem najbardziej dumny . Mietła 100% od podstaw, część robocza z pędzelka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i schludnie wykonany Su. Niestety nie znam się na tej konstrukcji, więc mogę jedynie ocenić jej estetykę, a tej nic specjalnie nie brakuje

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pierwsza klasa, pewnie niedługo dołączy do niego dwumiejscówka :)

Małe OT dla budujących Suczki

Tak jako ciekawostkę to dopowiem, że w modelu mastercrafta np. same skrzydła są sporo lepiej spasowane i cała mechanizacja płata działa sporo lepiej, więc jak planujesz drugą sukę to polecam te skrzydełka

Nieruchoma część ma karykaturalnie grubą krawędź spływu, strasznie grube brzechwy i większość linii do ponownego przerycia. Wnęki podwozia mają zły kształt i nie posiadają nawet ścianek bocznych.

Część ruchoma ma cięciwę za małą o 3 mm (już w skali 1/72) więc trzeba rozciąć skrzydło i dać wstawkę. Oczywiście linie podziałowe do zrobienia we własnym zakresie.

Przerabiam to na własnej skórze i skrzydeł MC nie nazwałbym lepiej spasowanymi.

Koniec OT.

A model jeszcze raz powiem: PIERWSZA KLASA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Szczerze gratuluję ukończenia tego modelu! Mimo, że to zupełnie nie moja tematyka to podglądałem warsztat z zainteresowaniem. Widać było, że model do łatwych nie należy. Tym większe brawa, że udało Ci się upchnąć weń całą masę dodatków. Dobra robota nie ma co!

 

Dlaczego nikt nie docenia mietły na wodzidle, z niej jestem najbardziej dumny . Mietła 100% od podstaw, część robocza z pędzelka

 

A skąd miałeś dokumentację do miotły jeśli wolno spytać?

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Świetny model Patyk. Bardzo podoba mi się wodzidło. Jak skończę konkursowego PFM-a odkopię którąś z suczek Mastercrafta. Zanabyłem na Bytomskim Festiwalu trochę dokumentacji więc teraz tylko znaleźć czas.

 

P.S.

Kalki do PFM już idą. Bardzo przepraszam za zwłokę ale syn mi sie urodził i poprostu zabrakło czasu.

 

Jeszcze raz gratuluję pięknego modelu .

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipkinss-dokumentacje do mietły dostałem od gospodarza domu .

Damiano82-dzięki za kalki, gratulacje z powodu narodzin syna- teraz to dopiero zabaczysz co to brak czasu .

Na razie muszę dokończyć bisa 0880 a potem to cała szafa fajnych tematów - czarna 305, ił-28,MiG-29, polski ef, kupa migów-21 czekających w pudełkach. Ostatnimi czasy nakupowałem trochę zestawów z masą dodatków i zawsze po skończeniu modelu dylemat- Co następne?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kawał dobrej roboty kolejna polska rura cieszy oko Malowanko wyszło elegancko. Do jednego bym się tylko "doczepił" OCP są zdecydowanie za długie, powinny być ciut krótsze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.