Skocz do zawartości

Mosquito FB VI Airfix 1:24


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety pogoda nie rozpieszcza a wiec i zdjecia w ciekawym plenerze nie mogły zostać zrobione .Pozostał stół i balkon Liczę na zrozumienie.

Dorzucę jeszcze potem fotki z zalogą( w trakcie malowania) i założonymi obudowami

Sam model w malowaniu z 487 Dywizjonu(Royal New Zealand Air Force)

140 skrzydlo 2 Taktycznych Sił Powietrznych Hunsdon Hertfordshire

uczestniczace w operacji "Jerycho" 18 luty 1944.

Operacja ta polegała na oswobodzeniu partyzantów Francuskiego Ruchu Oporu ,którzy na drugi dzień mieli być rozstrzelani. Część samolotów miała zniszczyć siedzibę straży i pomieszczenia oficerów SS a druga bombardując mury miala utorowac droge ucieczki.

Ten opis bardzo skrótowy dedykuję mlodszym modelarzom .

Pokazuje to że sklejanie jest także sposobem na uczenie sie historii.a nie tylko samym "sklejactwem". Warto czasami wiedziec co sie skleja i jak zapisalo się w historii lotnictwa

DOŚĆ JEDNAK TYCH MĄDROŚCI CZAS NA POKAZ

PA260326.jpg

PA260325.jpg

PA260324.jpg

PA260322.jpg

PA260321.jpg

PA260320.jpg

PA260318.jpg

PA260316.jpg

PA260315.jpg

PA260314.jpg

PA260313.jpg

PA260312.jpg

PA260311.jpg

PA260310.jpg

PA260309.jpg

PA260308.jpg

PA260307.jpg

PA260306.jpg

PA260305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam tak samo problemy a dioramkę by można na jakimś stryszku czy piwnicy czy garażu,i wyciągać do galerii lub na jakieś wystawy i konkursy,ja tak robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yahoo: Piękny Olbrzym, zresztą wszytkie Pana modele są przepiękne. Teraz chciałbym zobaczyć Mustanga w Pana wykonaniu.

 

Ps. Mustang oczywiscie w 1:24

...może kiedyś.... na razie z ta skalą daję sobie spokoj ,bo Mossi dość mi wybral jajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wykonany Mosquito. Jeden z najładniejszych jakie miałem okazję oglądać. Zdetalowanie i delikatne ślady eksploatacji czynią go jednym z najładniejniej wykonanych projektów na forum w tym roku.

 

Gratuluję i pozdrawiam

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakowska Wytwórnia Samolotów RH&RH wypuścila piękny model słynnego samolotu, gratuluję . Jak widać na załączonych fotkach, nawet prosto z pudła można efektownie zrobić tego kolosa wśród modeli.

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę obiecanych dodatkowych fotek ,tym razem z założonymi osłonami

A także ,model z figurkami.Wiem ze nie są one pierwszej piękności i tym samym mogę narazić się na szyderstwa od miłośników figurek ,ale nie jestem orłem w malowaniu postaci , no przecież wszystkiego nie można umieć

PA270330.jpg

PA270329.jpg

PA270328.jpg

PA270334.jpg

PA270336.jpg

PA270335.jpg

PA270333.jpg

PA270332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny jest chodź za tłokowcami nie przepadam. Piękne wykonanie. Skąd wytrzasnołeś takie fajne oponki ew. jak je wykonałeś ? Jeśli mogę zacnemu wykonawcy zwrócić uwagę to figurki się błyszczą przez co wygladają nienaturalnie.

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny jest chodź za tłokowcami nie przepadam. Piękne wykonanie. Skąd wytrzasnołeś takie fajne oponki ew. jak je wykonałeś ? Jeśli mogę zacnemu wykonawcy zwrócić uwagę to figurki się błyszczą przez co wygladają nienaturalnie.

Pozdrawiam.

Przemek.

Oponki ufundował Airfix czyli sa w zestawie:)

A co do figurek ,po prostu za malo je potraktowałem werniksem stąd ten polysk .Ale postoją trochę to same zmatowieją . Krakow jest tak zakurzonym miastem z dużą zawartoscią spalin że szybko zmatowieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

RH robił pewnie tzw chałturę na sprzedaż, to i mu kabelków nie chciało się upychać. Mini max jednym słowem. Zresztą, to widać w wątku warsztatowym- robił, to, co chciał, pokazywał efekty bez wnikania w to, co napisali komentujący.

Ile za takiego gotowca sobie życzysz?

 

PS: I tak nie kupię, wolę swojego i z kabelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A malowanie szanowny kolego to gdzie uskuteczniał??? Chyba u lakiernika . Swoją drogą to ciekaw jestem ile zajmuje czasu i ile "idzie" materiałów na takie malowanie...

 

Model zaiste twórcy jego godzien jest.

Wystarczyła mi tylko łazienka .dobrze przewietrzona:) Podstawowe malowanko to ko 2godziny ,a faby zeszedl prawie caly słoik z Gunze kl C

z tematycznego zestawu czyli 18ml

zielonej troszkę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.