Skocz do zawartości

MiG-21 MF [1:72]


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Model ciężki w obróbce, jak to ZTS Plastyk, ale udało mi się na nim przećwiczyć pierwszy raz to i owo (choćby preshading) i pomimo kilku baboli jestem z efektu koncowego umiarkowanie zadowolony.

 

112510193133.jpg

 

112510193158.jpg

 

112510193322.jpg

 

112510193347.jpg

 

112510193227.jpg

 

112510193048.jpg

 

112510193448.jpg

 

Trochę szczegółów:

112510193917.jpg

 

112510193940.jpg

 

I wnętrze kabiny:

102010202214.jpg

 

102010202250.jpg

 

102010202317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak na Plastyka to wyszedł całkiem spoko ładnie wyszło cieniowanie blach (zwłaszcza skrzydła) rozjaśniałeś aerografem linie podziałów? Dyszę i kokpit widzę jak umiałeś tak zrobiłeś, ale i tak dobrze że nie przeszedłeś obok nich obojętnie (do wnętrza zdaje mi się użyłeś czegoś na kształt russian green-blue MM Authentic? bo - na fotkach przynajmniej - to jest za jasny kolor, poprawny dla np Su-27, ale nie dla 21ki, ale to taki szczegół), kolor wnęk podwozia jedynie chyba nie taki, ale jak sam piszesz model bardziej do nauki więc ok.

Generalnie serio podoba mi się efekt cieniowania poszycia

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o cieniowanie linii podziału to było trochę kombinowania. Podkład na całości zrobiłem jasnoszary (zamiast czarnego jak to do metalizera), a preshading zrobiłem czarny. Efekt też mnie zaskoczył, gdyż spodziewalem się, że na liniach podziału blach kolor docelowy będzie ciemniejszy a wyszło na odwrót Nauczka na przyszłość, żeby zgodnie ze sztuką podkład robić czarnny, a jasną farbę zastosować na preshading. Choć efekt sam w sobie mi się podoba.

 

Kolor kokpitu mieszałem sam z Hubbroli nr 80 i 89. Na zdjęciach wyszedł zbyt niebieski, w rzeczywistości było widać zielonkawy odcień. Zawsze tych dwóch farb uzywam przy malowaniu kokpitów w radzieckich konstrukcjach.

 

Co do koloru wnek podwozia - rzeczywisciee moja wina, z rozpędu po MiG-17PF zastosowałem tę samą farbę.

 

ps. Co do komory dopalacza - pierwszy raz dorabiałem element do modelu tak kompleksowy, że tak to ujmę. W sumie całość składa się z kilkunastu elementów. Efekt może nie rzuca na kolana, ale przynajmniej widać, ze "coś" jest w środku. Element z zestawu zaproponowany do zamontowania jakieś 3 mm przed wylotem dyszy woła o pomstę do nieba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poprawnie, oprócz czerwonej anteny systemu swój-obcy (Chrom-Nikiel?) na usterzeniu- zielona, a nie czerwona.

Widzę, że Koledze trafił się jeszcze egzemplarz ze "smokiem"- dziś już podobno nie ma go w tych zestawach, a podobno trafiają się na arkusiku same kalki umozliwiające zrobienie radzieckiego malowania... Nie wiem czemu producent podchodzi tak nierzetelnie do takich spraw... Druga sprawa, to za duży numer taktyczny i za małe szachownice. Dobrze, że ten sam model w wydaniu MasterCrafta ma poprawne.

Naprawdę fajna "rura"!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nawet ja rozpocząłem dyskusję n/t braku smoka na kalkomanii w tym modelu. Kalka trafiła do mnie dzięki uprzejmości kolegi Jurasa (jeszcze raz dzięki). Co do reszty kalek - brałem co było w zestawie. Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej o szachownicach, mam kilka wiekszych, te zostawiłbym sobie na Mi-24W.

 

A anteny przemaluję - dzieki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh przypomina mi się jak w latach 90-tych przyjeżdzali na bazar w Łodzi Rosjanie ze swoimi bublami. M.in. sprzedawali modele. Za grosze można było kupić MiGa-21, F-4 Phantom, bodajże chyba jakiś heinkel 111. Ale właśnie najbardziej zapamiętałem tego MiGa-21. Jakościowo były lepsze od modeli naszego rodzimmego Plastyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach 90-tych przyjeżdzali ... Rosjanie ... można było kupić MiGa-21 ... Jakościowo były lepsze od modeli naszego rodzimmego Plastyku.

 

w tych latach modele Plastyka były tłuczone wprost w formach po KP, nawet czeski znaczek był na wewnętrznych stronach połówek kadłuba czy skrzydeł (przerabiałem ichniejsze MiGi-17,19,21, mam jeszcze jedną19stke z tamtych lat w pudełku Plastyka a na częściach znaczki KP), i chyba były to lepsze modeliki niż toto dzisiejsze Plastyka z przerytymi liniami i jeszcze gorszą jakością wyprasek (wehh bajerne kiedyś połacie wypukłych nitów odeszły do przeszłości)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Całkiem sporo wycisnąłeś z tego modelu. Sam zestaw poza wgłębnymi liniam nie ma chyba żadnych zalet. Ciekawie wygląda efekt cieniowania blach. Na niektórych zdjęciach widać jakby efekt meszku po malowaniu. Przed lakierowaniem polerowałeś płatowiec? Jeśli nie przy następnym srebrym modelu proponuję pokuśić się o ten zabieg. Będzie wyglądał lepiej nie tylko na zdjęciach.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.