Skocz do zawartości

MiG-21F-13 Revell 1/72 nr boczny 809


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolejny MiG-21 (piąty) w mojej kolekcji. Zestaw revella bardzo przyjemny, dodałem fotel żywiczny sk-1, stożek wlotowy żywiczny o poprawnym kształcie i mocowaniu, kabelki w owiewce za kabiną pilota, celownik. Poprawiłem też pierścień wlotowy - pocieniłem ścianki od wewnątrz. Całość malowana Humbrolem 27002 a ciemniejsze panele Alcladem Dark Aluminium. Przyjemnie się maluje alcladami ale ciężko doczyścić później aerograf. Trochę przedobrzyłam sprawę bo dałem podkład z szarego Model Mastera i aluminium nie położyło mi się na nim jak bym sobie tego życzył. W niektórych miejscach powierzchnia jest trochę chropowata, przy oglądaniu z bliska widać to. Na półce zupełnie nie przeszkadza.

Zapraszam do oglądania.

Pozdrawiam (szczególnie kolegów z grupy sympatyków MiG-21)

1-2.jpg

2-1.jpg

3-2.jpg

4-2.jpg 5-2.jpg

6-1.jpg 7-2.jpg

8-2.jpg

9-1.jpg

10-2.jpg

11-1.jpg

12-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, model bardzo mi się podoba. Tylko ten profil wlotu trochę mi nie leży. W orginale nie widać takiego załamania

 

3i731477.jpg

 

Ogólnie bardzo ładna robota

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny jak wszystkie Twoje 21 .Pozwolę sobie wrzucic jednak 2 " ale "Po pierwsze albo osłona trawers podwozia za długa , albo trzon amortyzatora goleni głownych za krótki i wizualnie nie pasuje. Ponieważ nie ma zbliżenia podwozia , z daleka wygląda to tak jakby " siadł' amortyzator.I druga uwaga- jakbyś tak lekko wyrównał krawędż tego ciemniejszego panela poszycia na lewym płacie byłoby elegancko. A tak ogólnie prezentuje się bardzo ładnie, elegancki szybki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Piękny MiG. Obok PF-a to kwintesencja myśliwca przechwytującego. Bardzo ciekawie wyszły cieniowania powierzchni blach. Ogólnie duży plus za wykonanie i za temat.

Pozdrawiam

Damian Biwo

P.S.

Mam urlop wiec jutro wyślę płytkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model - szkoda tylko, że pociski R-3S są lekko niedopracowane. Czerwone osłony TGS są za małe choć wydaje mi się że ten czerwony kolor raczej ma imitować przezroczystą część TGS. Brak jest zaznaczenia zapalnika NOW który także jest przezroczysty lub osłonięty obejmą czerwonego koloru. Ale w sumie to drobiazgi - gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo Leszku!

Ja bym jeszcze poprawił malowanko przy dielektryku płetwy bo chyba troszkę wpłynęła farba pod taśmę na kadłubie.

Ogólnie reszta cacy! Jak reszta 21 z resztą..

A który to jest już Twój szybki? Może byś ich razem sfotografował na jakimś CPPSie domowym tak jak bisa i FM'a chyba.

Jeszcze raz gratuluje świetnego wykonania.

 

A ta szybka taka gruba im się odlała (za owiewką)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę za Cinkiem - nie widzi się góra wlotu powietrza- powinna być moim zdaniem przedłużeniem reszty płatowca, a nie stanowić jakby poziomy walec:

 

f13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za komentarze.

-pierścień wlotowy w oryginale Revella wyglądał jeszcze gorzej, trzy razy szpachlowałem to przejście i korygowałem kształt - poddałem się i zostawiłem tak jak jest czyli ryjek mrówkojada .

- koła, mam żywiczne ale do wersji PF w górę. F-13 ma specyficzne koła Revell zrobił je tak jak zrobił, szczególnie przednie jest dziwne jak dla mnie.

- podwozie -skróciłem minimalnie golenie bo nie pasowało to za bardzo z osłonami( Babcia plus za bystre oko)

- Rakiety, pierwotnie miało ich nie być ale znalazłem je w pudełku z zapasowymi częściami i rzutem na tasmę założyłem. Fakt, można było pobawić się z chociażby z wymianą sterów z blaszek.

-Zapuszczanie lini. Celowo pominąłem bo i linie i nity są dobrze widoczne bez washa.

Co do nastepnego to męczę eRa białego.

Na fotce poniżej cała zgraja( NRD-owski PF chwilowo w remoncie- zmiana numeru bocznego)

PC280059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem się przyczepić że kontrast blach przesadzony ale... Cienkf1 jak na złość wstawił fotkę gdzie bykiem widać jak duże były różnice koloru

co do kół - Pavla je robi m.in. do F-13 (dostępne w KS-Model, cena wraz z wnękami to oszałamiające 8.50 ) jak widać po fotce qualimar-a ten stożek żywiczny też nie jest idealny... brakuje mi tylko fotek kokpitu - nie pochwaliłeś się nim a revell już zestawowo sporo tam daje.

 

kończąc to moje marudzenie - bardzo przyjemnie wykonany MiG!

i bez washa wygląda jak dla mnie świetnie, taka nówka sztuka wypucowana - i super !

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo przyjemny w odbiorze,podoba mi się sposób jego przedstawienia.Mam jednak dwie uwagi: duży kontrast blach przy tak czystym modelu wygląda trochę sztucznie,może lekki wash troszke by to zmienił,oraz linia nitów za kabiną kończy się przed grzbietem.Jest to wina modelu , efekt szlifowania,czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne MiGi. Też już mam sporo ale kilka na raz rozgrzebanych i jakoś nie mogę sukcesywnie zakończyć. Jak na dziś to: PF, PFM, MF x2, R, UM, Bis.

Jak na razie to planuje dokończenie wszystkiego co mam zaczęte (PF, Bis, MiG 19, Spitfire Mk1) a potem szarpnę się na M w malowaniu z Mińska i szparkę z Krzesin/Rosnowa.

Może by kiedyś jakąś wspólną wystawę założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem wykonania twoich modeli Leszku. A co bardziej cieszy ,że są to Migi-21. Naprawdę twoja eskadra tych latających żelazek robi wielkie wrażenie przede wszystkim na mnie jak i na innych osobach z tego forum itp. Z modelu na model widzę co raz większe postępy w wykonaniu modelu jak i zastosowaniu umiejętności technologicznych.

Gratuluje kolejnej rury w twojej kolekcji !!!

Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz Panowie. Co do nitów za kabiną to robią się płytsze( ale są) idąc w górę. Nic tam nie szlifowałem, taka forma była. Zdjęcia wyostrzyły róznicę odcieni pomiędzy panelami, w rzeczywistości są one różne w zależności od kąta patrzenia na bryłę. Dwie fotki kokitu (prawie standard pudełkowy więc jak na 72-kę dla mnie akceptowalny.

Pozdrawiam

PC280031.jpg

PC280057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku chciałbym tylko za pytać czy przypadkiem nie zapomniałeś wykonać przewodu na płetwie grzebienia pod kadłubowego.Gdyż jest on dość widoczny patrząc na sylwetkę tej pięknej rury.

O to zdjęcie izraelskiego Miga-21F-13.

 

mig21f1324of78.th.jpg

 

Pozdrawiam a za razem proszę o wybaczenie za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.