Skocz do zawartości

SZD-16- "Gil"


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

Następny szybowiec "teoretycznie" ukończony

Tym razem odbiegłem od swojej tradycji malowania Pactrami. Samolot został pomalowany emalią Revella. Z informacji jakie uzyskałem w trakcie prac nad tym szybowcem dowiedziałem się, że był to jedyny prototyp tego bezsilnikowca malowany w kolorze stalowo-szarym (u mnie wyszedł bardziej stalowy niż szary hehe), płaty skrzydeł i ogona pokryte białym płótnem (próbowałem malować na ogonie białe szmatki ale w końcu odpuściłem sobie te zabiegi). Zapraszam do komentowania

img0633q.jpg

img0635n.jpg

img0636h.jpg

img0637rj.jpg

img0638ir.jpg

img0640l.jpg

Na koniec (prawie) cała rodzinka

img0641xy.jpg

img0642r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci oddać, że tempo masz iście sakramenckie. Jeszcze kilka i będziesz miał naprawdę imponującą, godną pozazdroszczenia kolekcję.

Jeśli tylko można to miałbym jedną tylko ktrytyczną uwagę. Otóż nie do końca dobre wrażenie robi ten wyostrzony efekt pokrycia płóciennego. Nie wiem czy to wash czy coś innego, ale dzięki niemu żebra wyglądają jakby były pokrzywione. Może należałoby się zastanowić nad zmianą techniki.

Poza tym gratuluję modeli

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Paweł, Paweł, tyle materiałów Ci dałem i nic

za bardzo wziąłeś do serca ten "stalowoszary" i Twój Gil wygląda jak z ołowiu;) I to ożebrowanie kabiny... Ale Twój model, Twoja wola. Zgubiłeś pitotę przed kabiną? Ona była troszkę inna... A to wszystko było w tych kwitach ode mnie. Nieładnie....

Ale zdopingowałeś mnie swoim Gilem do skończenia mojego- nie będziesz się gniewał że się podepnę?

2011-04-14_014719.jpg

DSC05344.jpg

Gil z początku prób, z dłuuuugą dyszą i naklejkami na szybie zamiast sztucznego horyzontu:)

To co, czekamy jeszcze na Twojego Zefira i Bociana, ale korzystaj z kwitów;)

Zdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh, ale serce mi sentymentalnie załomotało .Bodaj gila popełniłem coś około1986 za młodziaka ale pewnie jest już dawno krainie wiecznych łowów dla modeli.Ładne są oba(nieobiektywna sercowa opinia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko można to miałbym jedną tylko ktrytyczną uwagę. Otóż nie do końca dobre wrażenie robi ten wyostrzony efekt pokrycia płóciennego. Nie wiem czy to wash czy coś innego, ale dzięki niemu żebra wyglądają jakby były pokrzywione. Może należałoby się zastanowić nad zmianą techniki.

Poza tym gratuluję modeli

Pozdr.

Na szybowcach nie stosowałem washa, a może to by dało ciut lepszy efekt? Zrobiłem im tylko preshading czrnym flamastrem do opisywania płyt CD ;)

Oj Paweł, Paweł, tyle materiałów Ci dałem i nic

za bardzo wziąłeś do serca ten "stalowoszary" i Twój Gil wygląda jak z ołowiu;) I to ożebrowanie kabiny... Ale Twój model, Twoja wola. Zgubiłeś pitotę przed kabiną? Ona była troszkę inna... A to wszystko było w tych kwitach ode mnie. Nieładnie....

Ale zdopingowałeś mnie swoim Gilem do skończenia mojego- nie będziesz się gniewał że się podepnę?

Cieszę się, że CIę zdopingowałem Nie rozumiem o co chodzi z tą kabiną? Sugerowałem się zdjęciami od Ciebie :> Z kolei z tym kolorem stalowo szarym, już pisałem na wstępnie jak jest ;) Szczerze powiedziawszy na zdjęciach wygląda ciut inaczej niż na półce ;)

To co, czekamy jeszcze na Twojego Zefira i Bociana, ale korzystaj z kwitów;)

Zapomniałeś o Jantarze Myślę, że przy kolejnych szybowcach się bardziej przyłożę ;)

Można jeszcze gdzieś kupić te modele?

Na allegro pełne pakiety sprzedają po 6 szt. Ja kupowałem w sklepie Hobby Model w Krośnie.

Bardzo mi się podoba motyw z podstawką-tak, jakby startował za wyciągarką, ale malowanie mogło być chyba troszkę lepsze.

Dzięki za opinię ;) Z malowaniem się zgadzam mogło by być ciut lepsze. Osłabiły mnie szmaty na skrzydłach w kolorze białym. Ani tego jak zamaskować, Bo nie są równe (przynajmniej jednego byka znalazłem u kolegi Piotrka ) jak w modelu kol. Brabazoon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiaja sie na allegro,mam też kilka jak chcesz to zapraszam na PW

 

Dzięki, ale faktycznie są na Allegro.

Jak ogarnę trochę to co mam na warsztacie i to co idzie do ludzi to sprawie sobie taką kolekcje. W zdjęciu gdzie stoją w grupce jestem zakochany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.