Skocz do zawartości

Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw Rewella z kalkami Techmodu których nie wezmę już nawet za darmo. Świecą w niektórych miejscach pomimo zastosowania płynów do kalek. Na domiar złego źle położyłem oznaczenia na burtach kadłuba - niesymetrycznie ( gdy się zorientowałem były już po lakierowaniu). Obraz rozpaczy dopełnia zwisająca antena. Po szybkiej decyzji-lot do kosza, wpadłem na pomysł pobawienia się eksploatacją. Okopcenia – na początek zwykły olejny wash. Potem poszedł proszek grafitowy – na koniec prysnąłem z aero czarnym na te bohomazy które miały imitować subtelne okopcenia gazów prochowych działek.

 

PB220030.jpg

PB220031.jpg

PB220032.jpg

PB220033.jpg

PB220040.jpg

PB220041.jpg

PB220042.jpg

PB220043.jpg

PB220044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, złamałeś słowo dane przy okazji Jaka 3 i powiem, żeś dobrze chopie zrobił. Model na tych fotkach wygląda naprawdę porządnie, nawet rury są w kolorze, tylko czemu nie mają przebarwień, okopceń jedna od drugiej i za nimi. Z chęcią bym oglądnął go na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miło zobaczyć Hurka II w polskich barwach. Rzadko się pojawiają. Królują nam wszędzie jedynki. Twój model wygląda nieźle, ale niestety nie jest pozbawiony wad. Większość z nich wymieniłeś sam. Ja dodałbym jeszcze plamkowate obicia lakieru i zbyt gruby drut antenowy. Przydałaby się lepiej doświetlone fotki, żeby lepiej ocenić wykonanie (barwę) wydechów.

 

Co do kalkomanii Techmodu, to raczej wina tego, że powierzchnia nie była należycie nabłyszczona przed nakładaniem kalek. Przydałoby się również solidniej usunąć spod nich pęcherzyki powietrza przed nałożeniem Softera (Sola). Techmod naprawdę można dobrze położyć. Trzeba tylko więcej cierpliwości.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet spoko modelik. Tylko czemu on ma odymienia z WKMów takiej jakby się te wkmy paliły?! To zdecydowanie psuje efekt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Twoją galerie miałem dużą nadzieję. Niestety zdjęcia sa za ciemnie i cieżko jest wgryźć sie w szczegóły

Ale mimo to pozwolisz że wypiszę to co mnie sie nie podoba

1 - okopcenia z działek

2 - niedomalowane golenie podwozia

3 - brak okopceń z rur wydechowych

4 - końcówki działek w kolorze kamuflażu - powinny być Gun Metal

5 - metaliczne przetarcia na gumowych chodniczkach na skrzydłach

6 - za gruba linka antenowa

 

Mimo tych błędów gratuluje podejścia do dosyć trudnego tematycznie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okopcenia od wydechu są, golenie pomalowane tak jak powinny być. Zdjęcia robione w ekstermalnie trudnych warunkach, wlazły jakieś cienie i ziarno od niedświetlenia. Nie bronię gniota, ale to co widać na zdjęciach a to co okiem na żywo to dwa różne swiaty. W mojej ocenie - zrobiony na 15% możliwości. Dlatego odszedł w niepamięć na najmniej widoczne miejsce na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Leszek za mała głębia ostrości ,ustaw na 22 a nawet wyżej czas sam Ci dobierze plus statyw,samowyzwalacz i powinno byc lepiej.I daj jedno lite tło

Na tych fotkach ewidentnie jest za mała głębia ostrości/w/g danych z Twojego zdjęcia przysłona jest 5.6 a to stanowczo w lustrze za mało/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.