Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf110C-4B Airfix 1/72


jozik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Bardzo byłem ciekaw jak sklejają się nowe wyroby Airfixa ,z którymi ostatni kontakt miałem bardzo dawno temu.Ogólnie mam pozytywne odczucia:dobry plastik,przejrzysta instrukcja,dobrze spasowany.Zważywszy na przystępną cenę,model wart polecenia małodoświadczonym sklejaczom plastiku.Do minusów modelu należy zaliczyć przesadzone linie podziału i zupełny brak detali wyposażenia.Model zamierzałem wykonać prosto z pudła,jednak jak to już wielokrotnie bywało nie wytrzymałem i dodałem co nieco od siebie.Kalkomania bardzo szczegółowa,niestety gruba i sztywna,słabo reagująca z płynami.Model przedstawia maszynę z II/Schnellkampfgeschwader 210 w czasie operacji ,,Barbarossa"w 1941r.Jedyne co udało mi się ustalić,że była to jedyna jednostka używająca wersji C-4B.Oczywiście zdjęcia w dużym zbliżeniu to w moim przypadku typowy strzał w stopę.Zapraszam do oglądania i komentowania.

PICT0411.JPG

PICT0415.JPG

PICT0416.JPG

PICT0420.JPG

PICT0422.JPG

PICT0424.JPG

PICT0429.JPG

PICT0433.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem ładnie, aczkolwiek duże linie podziału + zaczernienie ich sprawiło że model dostał kartonowego wyglądu. Dodatkowo jeszcze się przyczepie do krzywego kółka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę tak, ale chyba za mocno w modelu? Ugięcie opon też za duże na moje oko - wyglądają jakby były przebite.

 

messerschmitt_bf110f2_mickbajcar.jpg

 

Ciemny wash w liniach airfixa to zły pomysł. Ciekawe, że wszyscy o tym piszą, ale jak widać każdy musi się o tym przekonać sam... Te głebokie linie wyglądają znacznie lepiej bez washa bo się same zacieniają. W swoim Spitfire właśnie tak to zostawiłem i moim zdaniem to była dobra idea: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=26410 .

 

Nie podobają mi się też ostro zrobione osmalenia od wydechów.

 

Poza tym model całkiem do rzeczy! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę tak, ale chyba za mocno w modelu? Ugięcie opon też za duże na moje oko - wyglądają jakby były przebite.

Może trochę za duże ugięcie,ale Airfix takie umieścił w modelu,kąt kół to również ich dzieło.Porównując z planami wydaje się ,że kąt jast OK.

W planach mam dwa Spitfre z Airfixu (MkI stary i nowy),na pewno skorzystam z twoich rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jak dla mnie przedni , co do wascha to byc może lepiej było by zrobić cieniowanie przed malowaniem, sam sie zastanawiałem czy nie kupic jakiegos modelu airfixa bo maja bardzo durzo ciekawych modeli których nikt inny nie wypuszcza moze sie skusze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.