Skocz do zawartości

Bryza Bis 1/144 Eastern Express


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejny szkrab ukończony. By odpocząć przy pracach nad Sokołem( brrr...) dla relaksu chwyciłem się za Bryze . Ogólnie modelik budowało się dość przyjemnie. Części do siebie w miarę pasowały ale i tak jak na te skale musiałem użyć sporo szpachli co widać na fotkach z budowy modelu.Mniejsze szczeliny zalewałem klejem cyjanoacrylowym zamiast szpachli. Mimo malutkiej skali postanowiłem modelik nieco wzbogacić w infrastrukturę zewnętrzną .Dorobiłem imitacje świateł pozycyjnych, świateł antykolizyjnych oraz reflektory które są bardzo widocznym i charakterystycznym elementem samolotu. Następnie dorobiłem anteny i uchwyty. Nieco podrasowałem gondole silnikowe poprawiając w nich wloty powietrza gdyż w samym modelu wogóle ich prawie nie było widać gdyż były zalane całkowicie tworzywem. Wkleiłem do nich również charakterystyczne osłony rozruszników co widać w postaci półokrągłych elementów we wlotach pod kołpakiem śmigła.Nieco pogłębiłem linie podziałowe i nieco podciołem stery ,lotki i klapy by podkreślić ich odrebnosc. Noi malowanie. Całość pomalowałem szarą farbą z palety Gunze. Linie podziałowe lekko zapuszczone ciemnym szarym Humbrolem. Przyszedł czas na ozdobienie modelu kalkomaniami. Tu muszę stwierdzić iż kalki produkcji Begemotu z zestawu są naprawdę świetne. Cieniutkie, bardzo plastyczne i szczegółowe. Poniżej prezentuje kilka zdjęć z etapu przygotowania modelu do malowania.

ad788c69692aa6f2m.jpg 993155e2d05c857fm.jpg e60aac1ea054ca87m.jpg 3e994f50c0e75591m.jpg

45f996a7f2f88d42m.jpg 665af1e3e86d4d35m.jpg 31d9e88f4ca02827m.jpg 53b0d52c600dc221m.jpg

 

A teraz to co mi wyszło z tego wszystkiego:

944600ec8944c8c0m.jpg f87839cf748c954dm.jpg a45e8195945afb36m.jpg ead0d1e84cedaf89m.jpg 044da2192dc2796bm.jpg

1ddc098e48da0341m.jpg 04d142c889f62751m.jpg 976a058c6db3c417m.jpg f7243d0a2c9af25bm.jpg

 

I kilka fotek na szczegóły :

52a3eb59ce08122dm.jpg 70b2e3bc3a47550am.jpg 976f48d3b84c8033m.jpg 32cb43dc72ee9bdem.jpg a8683f0be3f3b156m.jpg 9784bd6cc0ef8934m.jpg

 

Nastepny bedzie IŁ-14 lub Jak-40.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam, mniam, schrupany na śniadanie, jak miło jest rozpocząć tak dzień

 

Mam kilka pytań, czy boczne szyby są z zestawu? Jak robiłeś światła pozycyjne? Anteny to rozciągane ramki?

Generalnie, o wyszedł Ci ładny czyścioszek, ale i prawdziwe Bryzy są schludnie utrzymanymi maszynami - przynajmniej ja jakiś brudasów nie widziałem. Detale dodały sporo realizmu, zwłaszcza te pierdoły w gondolach silników.

 

Następnego proszę Ił-a, bo nad Jaczkiem zdaje się, że RAV siedzi.

No chyba, że będzie to

1403334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tees że się ostro wziąłeś za 1/144.

Fajna kolekcja wyjdzie, zwłaszcza, że kilka modeli ostatnio weszło na rynek.

 

Jeszcze 2 pytanka:

Planujesz kolejne Bryzy?

Jakie barwy dla JAKa i Iła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy.

Dziekuję za opinie o modelu . Sama Bryzunia prezentuje się naprawdę świetnie chociaż to maleństwo. Kornik69 - naprawde warto ja kupić a z reszta i tak nie ma wyboru jeśli idzie o model tego samolotu. No Broplan w 1/72 już prawie niedostępny .

Woit - Szyby to kalkomania z kilkukrotną warstwa błyszczącego lakieru. Miały być z Clirfixu ale po naklejeniu kalki z obwódkami okien wyszło tak fajnie ze postanowiłem to tak pozostawić. Dorobiłem dodatkowo bomble ( wytłoczyłem) na oknach przyklejając je na lakierze błysku. Swiatła to kawałki ramki przezroczystej ,nawiercone w odpowiednim miejsc. Otworek lekko wypolerowany wykałaczką i zalany farbka o odpowiednim kolorze. Następnie kawałek ten przyklejam w miejsce odpowiednio uformowane w skrzydle czy stateczniku. Zawsze nieco większe niż być powinna sama lampka. Następnie trzeba oszlifować do odpowiedniego kształtu i polerka aż do przejrzystości.

Antena to bardzo cieniutka gumka która kupiłem pare lat temu w pasmanterii. ma wielka zalete. po przyklejeniu ,naciągając ja odpowiednio można uzyskiwać imitacje linek różnej grubości. I jeszcze jedno. Gdy się ja zahaczy na modelu nie urywa się .hahaha. jak gumka się naciąga.

Teraz fotka z suwmiarka:

5a12e8f3fc04c010m.jpg

I w parze z An-2

4ff4f9dabc7ae91bm.jpg

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Woit - Szyby to kalkomania z kilkukrotną warstwa błyszczącego lakieru. Miały być z Clirfixu ale po naklejeniu kalki z obwódkami okien wyszło tak fajnie ze postanowiłem to tak pozostawić. Dorobiłem dodatkowo bomble ( wytłoczyłem) na oknach przyklejając je na lakierze błysku. Swiatła to kawałki ramki przezroczystej ,nawiercone w odpowiednim miejsc. Otworek lekko wypolerowany wykałaczką i zalany farbka o odpowiednim kolorze. Następnie kawałek ten przyklejam w miejsce odpowiednio uformowane w skrzydle czy stateczniku. Zawsze nieco większe niż być powinna sama lampka. Następnie trzeba oszlifować do odpowiedniego kształtu i polerka aż do przejrzystości.

Antena to bardzo cieniutka gumka która kupiłem pare lat temu w pasmanterii. ma wielka zalete. po przyklejeniu ,naciągając ja odpowiednio można uzyskiwać imitacje linek różnej grubości. (...)

Dzięki za wyjaśnienia. Z tym oszkleniem to faktycznie nieźle Ci poszło Pozostałe patenty, niby znane, ale jednak dodają uroku jak nic. Jeszcze raz gratuluję i czekam na kolejny Twój model w 1/144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.