Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109F2 1:48 ZVEZDA (proszę o powagę)


xychu

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu Moje sklejanki

Witam, oto jeden z moich pierwszych sklejonych model po około 20-letniej przerwie modeli:

Nie jest to kwintesencja modelarstwa, ale na to pozwalają na razie moje zdolności. Malowane pędzlem.

Wisi u synka pod sufitem, stąd też sznurki

img0072lf.th.jpg

img0071xs.th.jpg

img0066q.th.jpg

img0063ht.th.jpg

img0062fz.th.jpg

img0058cm.th.jpg

img0057hn.th.jpg

img0054pr.th.jpg

img0053wn.th.jpg

zvd4802.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z braku miejsca na to, żeby stał sobie gdzieś. A szkoda było mi robić model, który ma fajny silnik z zamkniętymi klapami. Tak więc lata pootwierany. Niemiecka konstrukcja - wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po deklarowanej przez Ciebie 20-letniej przerwie - jest OK. Ważne, że synek się wdraża. Dawaj jakiś projekt od początku na warsztat i będziemy konsultować. Mój synek - ku mojej rozpaczy - na razie woli samochody, ale ma dopiero 2 lata, więc wybiję mu z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, wkrótce Ju-88A-4,1:48 na warsztacie (zamówiłem na forumowej giełdzie). Postaram się dokumentować.

Poniżej dzieło mojego 8-letniego syna (sam sklejał, ja malowałem):

img0078jk.jpg

To jest Hawker Typhoon Mk IB Figher 1:72 od Hobby Boss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

@topik77: Dziękuję za "miłe" słowa. No cóż, zdaję sobie sprawę z moich marnych umiejętności. Nic tak jednak nie podnosi na duchu jak zachęta bardziej doświadczonych kolegów. BTW, poproszę o sugestię, na czym mógłbym wg Ciebie potrenować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie gniewaj się ale szkoda takiego modelu na takie treningi. Weź lepiej potrenuj na 1/72 bo tam błędy tak nie kłują w oczy. Polskie firmy mają dość liczną i niezłą ofertę. Ten model messera to naprawdę top klasa a poza tym na dużych powierzchniach widać wszystko. Jak już koniecznie chcesz 1/48 to lepiej kup coś z Pegasusa. Fajna kolekcja na początek i nie droga. I jeszcze jedna rada. Jak malujesz pędzlem to pomaluj to kilka razy cienkimi warstwami. Zrób jedną niech dobrze wyschnie i wtedy dopiero drugą bo inaczej każde maźnięcie widać. I najlepiej używaj akryli do pędzla bo pięknie pokrywają i mało smug zostaje ale warunek jest taki jak pisałem wcześniej, kilka razy ale cienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@topik77. Dzięki za rady. Oblookam ofertę Pegasusa i spróbuję techniki malowania wg Twojej rady. Co do Messera. Nie był aż tak drogi, mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, Zvezda jest naprawdę tania jak na 1:48 a do tego całkiem nieźle się skleja. Nie jestem zwolennikiem teorii że na początek trzepa kupić najtańszy model bo problemy ze zrobieniem z takiego taniego paździerza czegoś co przypomina samolot mogą skutecznie zniechęcić do modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nie przesadzajmy, Zvezda jest naprawdę tania jak na 1:48 a do tego całkiem nieźle się skleja. Nie jestem zwolennikiem teorii że na początek trzepa kupić najtańszy model bo problemy ze zrobieniem z takiego taniego paździerza czegoś co przypomina samolot mogą skutecznie zniechęcić do modelarstwa.

Ja też nie jestem zwolennikiem sklejania paździerzy ale wydaje mi się że można potrenować na prostszych modelach i skoncentrować się na istotnych elementach np malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem zwolennikiem sklejania paździerzy ale wydaje mi się że można potrenować na prostszych modelach i skoncentrować się na istotnych elementach np malowaniu.

 

Chodzi w zasadzie o to żeby był dobrze spasowany ale nie nadmiernie skomplikowany. Z tym sie zgadzam. Przyjmując te kryteria z Messerów na początek nadaje się np. Academy G6 w 1:48 który jest dobry jak tanie wino bo "dobry i tani".

Tradycyjnie samosklejająca jast Tamiya ale zauważalnie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.