Skocz do zawartości

Ił 14 P 1/144 Amodel


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

 

Chciałbym zaprezentować mój najnowszy model . Jest to Ił 14 P w skali 1/144 firmy Amodel. Model sklejało się trochę pod górkę było trochę szpachlowania i dopasowywania części które jak np : przednie podwozie nie pasowały do wnęk w kadłubie . Model był malowany pędzelkiem farbą Agamy . Washa nie położyłem ponieważ nie wychodzi mi to za dobrze i nie chciałem zepsuć modelu. Samolocik przylkeiłem do podstawki którą zrobiłem samodzielnie , zrobiłem to ponieważ model kładł mi się na ogon mimo to że zastosowalem bardzo duże obciążenie w dziobie . Dopiero po przyklejeniu przypomniało mi się że nie zrobiłem zdjęć spodu samolotu , a propo zdjęć to przepraszam za jakość ale narazie nie stać mnie na lepszy sprzęt. Wiem że model wygląda miernie w porównaniu z Waszymi modelami ale mi się podoba chociaż z malowania i niektórych szczegółów jestem średnio zadowolony . Ważne aby wyciągać wnioski z błędów i następnym razem postarać się zrobić lepiej.

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

 

DSC00081.JPG

DSC00086.JPG

DSC00090.JPG

DSC00091.JPG

DSC00092.JPG

DSC00093.JPG

DSC00094.JPG

DSC00096.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy samolot, model interesujący aczkolwiek jak to sam już zaznaczyłeś malowanie niespecjalnie Ci wyszło - model wygląda jakby był zalany farbą

Trochę dziwnie wyglądają te szarawe elementy usterzenia. Ale podstawka mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem sie instrukcją i TBiU nr 81.
Tak jak już nieraz tu pisałem ja i nie tylko... z dużą ostrożnością należy traktować schematy malowania z TBiU.

Raz, że rysunki są bardziej rysunkami niż schematami i dobierane kolory mają raczej pokazać zbliżoną kolorystykę samolotu niż właściwe barwy i odcienie użyte do jego malowania.

Dwa, że jakość druku i farb była taka jaka była i też sporo przekłamuje (nawet na współczesnych schematach drukowanych nie można polegać, a co dopiero sprzed kilkudziesięciu lat...)

 

Ale za polskie barwy masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Grzesiu toś mnie wyprzedził z tą czternastką . Moja jeszcze w proszku. Gratuluje tematu. No i to że wybrałeś właśnie polskie malowanie. Musisz trochę popracować nad detalami a konkretnie nad ich filigranowością bo w tej skali to bardzo istotne. Spójż na linke anteny. W oryginale to by musiała mieć ze dwa cale grubości O malowaniu sam wspomniałeś a najważniejsze że sam dostrzegasz błędy jakie popełniłeś ale powoli je eliminując i udoskonalając swój warsztat modelarski będzie za jakiś czas naprawdę dobrze.

Z tym TBiU to ja też się naciąłem przy malowaniu IL-12. Namieszane w tych publikacjach jest niesamowicie.Naprawdę mało wiarygodna dokumentacja. Ja już tez się wyleczyłem z tego by je traktować poważnie. Co następnego w tej skali pójdzie na warsztat u ciebie?

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Faktycznie Darku masz racje antena trochę za gruba , obiecuje poprawić .

 

Co następnego w tej skali pójdzie na warsztat u ciebie?

 

Na chwilę obecną mała przerwa z powodu braku funduszy . W Martoli zamówiłem w przedsprzedaży Tu 134 Zvezdy i czekam ponieważ jeszcze jest niedostępny. Może się skuszę na Bryzę lub An 2 z Amodel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie to Okęcie ;). Po lewej widać hangar obecnego PPLu , na prawo od niego port lotniczy a przed nim Litki.

Za dwunastkami widać hangar nr 3 oraz Li-2.

 

Zdjęcia 1 i 3 zostały zrobione z przeciwnych kierunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. No to w takim razie wszystkie trzy są z Okęcia.

Drugie, nie wygląda mi na Okęcie - bardziej właśnie na Balice. Ale niech się wypowiedzą Ci którzy Balice znają jak własną kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzegorzu

 

Widzę, że Twoje modelowanie nabiera rozpędu. Uważaj tylko by nie rozpędzić się zbyt mocno, bo może się to odbić na jakości prezentowanych prac.

 

Tak naprawdę o wszystkich mankamentach powiedzieli już koledzy przede mną. Ja mogę tylko powtórzyć abyś większą uwagę zwracał na rozcieńczenie i rozmieszanie farby podczas malowania. Powierzchnia wydaje się być plastelinowa i mało finezyjna. Myślę, że na nieco lepszych zdjęciach dość wyraźne byłyby na niej smugi.

Niezbyt ciekawie wygląda również oszklenie, którego rama jest strasznie nierówna.

 

Pochwalić natomiast muszę wybór modelu, gdyż jest to bardzo ciekawa i rzadko spotykana na forum maszyna. Uroku na pewno jej nie brakuje

 

Powodzenia w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję Ci kornik_69 za konstruktywną krytykę . Z tym malowaniem mam cały czas problem a w szczególności z metalizerami. Poćwiczę i w następnym modelu postram się o lepszy efekt. Co do oszklenia to masz rację za szybko chciałem zrobić i wyszło marnie. Obiecuje poprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.