Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zniecierpliwionych sześcioletnim oczekiwaniem na galerię.

Model składa się z ponad 5000 części z czego z bazowego zestawu TRUMPETERA zostały użyte 58 części- 4 połówki kadłuba skrzydła, koła i golenie podwozia, oszklenie kabiny, zbiorniki paliwa. Z zestawu Airesa użyłem silniki. Trzeba również zaznaczyć iż każda z użytych części została podana bardzo dużej modyfikacji.

Elementy zrobione samodzielnie:

-kabiny pilotów

-dodanie cięgien i innego wyposażenie w ruchomych częściach osłon kabin pilotów

-uchwyt celownika

-sterownice w przedniej kabinie

-w tylnej części kadłuba został zmieniony kształt hamulców aerodynamicznych z małych na duże, wraz ze znajdująca się w nich instalacją oraz siłownikami a także cięgnami sterowania

-wykonana od podstaw kratownica kadłuba i statecznika pionowego,

-w prawym skrzydle lotka oraz konstrukcja kadłuba znajdująca się nad klapą

-kratownica skrzydła-podłużnice, wręgi oraz mechanizm sterowania lotki

-cięgna sterowania samolotem w tylnej części kadłuba

-wręga siłowa wraz z pełnym łożem mocowania silnika oraz pełnym jego okablowaniem.

-luk elektroniki przed kabiną pilota wraz z jego pokrywą

-wnęka przedniego podwozia wraz z siłownikiem do jego chowania

-wnęki podwozia głównego to 250 elementów

-wnęka w której znajduje laweta w samolocie wraz z całą instalacją

-luk z instalacją zbiornika głównego

-fotele pilotów sztuk 3, sam zagłówek pilota składa się z 31 części

-wózek wraz z lawetą z uzbrojeniem to ponad 350 elementów

-wodzidło do holowania samolotu

-wózek podpierający tylną część kadłuba- jedno koło to 11 elementów

-luk na aparat fotograficzny wraz z aparatem fotograficznym

-tablice do prezentacji rysunków

-numer taktyczny malowany za pomocą szablonów

-zaślepki luków inspekcyjnych w ilości 18 sztuk

-zaślepka wylotu silnika

-zdjęta blacha statecznika pionowego wraz z podestem oraz projekt kalkomanii sowy

-modernizacja zbiorników paliwa-dodanie wszystkich uchwytów do jego mocowania oraz wykonanie drugiego z pokazaniem wnętrza, zmiana kształtu powierzchni ustateczniających

-zbiorniki paliwa w tylnej części kadłuba wraz z mocowaniem oraz pokrywą, która je zamyka Miłego oglądania.

U9KHprg.jpg

dKXzDpv.jpg

qMhWl4T.jpg

o8vvEiZ.jpg

fZo6HpM.jpg

ZYCvn6s.jpg

6SRLSgJ.jpg

RS42Cr2.jpg

37AXa4J.jpg

vFT36Q7.jpg

cuSUexy.jpg

lUu7gJt.jpg

O9q904M.jpg

oy4qinI.jpg

9924OP7.jpg

yc9CksC.jpg

wcsJnta.jpg

rz7peLj.jpg

 

z modelarskim pozdrowieniem

8kiebEw.jpg

 

Stan aktualny

XAPenwW.jpg

JJLvWaB.jpg

Stan w dniu przylotu do Babimostu i przed przeprowadzką do Drzonowa

ZyKcqpm.jpg

 

link do warsztatu:

viewtopic.php?f=86&t=1564

Edytowane przez Gość
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nic pisał o wyglądzie czy poziomie modelu, bo to chyba każdy sam widzi ;) Chciałem tylko pogratulować samozaparcia i pasji :)

 

Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy samolot magicznie zmniejszony do skali 1:48, co prawda sztuczka trwała 6 lat, ale się udała w 100% . Gratuluję modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy oglądam tak wykonane małe arcydzieła, to wstyd mi moje ulepki w ogóle pokazywać. Wierzyć się nie chce, że takie rzeczy da się zrobić...

Jedyne czego tu wg mnie brakuje, to ludzi Wygląda jakby wszyscy na przerwę gdzieś poszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, za mało zdetalowany żart oczywiście.

To cacko spełnia chyba kryteria tzw. modelu życia, jaki każdy modelarz pielęgnuje gdzieś w podświadomości... Po tej galerii nic już nie będzie takie jak dawniej.

Maestro, gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model okazały, poziom zdetalowania przekracza wszelki poziom przyzwoitości. Trochę tylko szkoda, że przy takim poziomie pracy budowlanej niejako z tyłu zostały kwestie malarskie. Znikome ślady eksploatacyjne wyglądają dobrze, zapuszczone linie też. Ale np. podstawka jakby za karę temu modelowi. Nie chodzi o to, żeby na siłę cieniować i brudzić wszystko pigmentami, ale żeby celibat na brudzenie nie był jakąś cnotą. Malarski wymiar modelu może być nie mniej apetyczny jak kwestia odzwierciedlenia detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary na stoliku powinny być na odwrót, tak mogą się szybciej pogiąć .

 

A tak na serio, brakuje mi słów aby opisać ten model. Niesamowity kunszt i dopracowanie do perfekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma tyle detali, że bardzo chciałbym zobaczyć więcej zdjęć. Chciałbym się nim nasycić.

Gratuluje ukończenia. Pewnie nie ja jeden się bałem, że poprzeczkę umocowałeś sobie tak wysoko, że trudno Ci będzie model skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu gratulacje z mojej strony za to co zrobiłeś z tym modelem. Coś pieknego.

Nie komentuje bo inni koledzy już to zrobili a ja pod ich slowami się podpisuje.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie wiem czym się podniecacie, gdyby ten model latał to by było coś ;)

 

Model zacny. Chylę czoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam pytanie, czy ty masz dziewczyne?;-D Bo chyba niewiele kobiet by wytrzymalo taki warsztat w domu. Ale model super nawet nie wiem co napisac

 

Tak mam i to co najmniej dwie - jedna to ukochana żona, która bez problemy akceptuje moja pasję i z dokładnością GPS-a jest w stanie określić moja pozycję -warsztat oraz największe oczko w głowie to 16-o mieisęczna córka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Nagroda Nobla ma kategorię modelarstwo?

Coś niewiarygodnego!!!! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chapeau bas, piękny, niesamowity, doskonały

Skrzynka, okulary, tablice ..., długo by wymieniać, tego drobiazgu jest tyle ..., uff trzeba będzie kilka i pewnie naście razy zaglądać by obejrzeć i przyjrzeć się temu dziełu. Koniecznie lepsze fotki - to taki apel! Jest co pokazać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.