Skocz do zawartości

Su-7 BM 1/72 z Modelsvit


rtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Chciałbym zaprezentować model Su-7 BM, wykonany z zestawu Modelsvit w skali 1:72. Na ten model było na forum spore parcie, a ja o ile się nie mylę jestem pierwszy Hłe, hłe, hłe.

Model wykonany w zasadzie z pudła, chociaż z niewielkimi dodatkami (skrzydełka OCP, inne drobiazgi)

Malowanie wykonano metalizerem Humbrola (72001), na niektórych panelach użyłem Humbrola 56. Kokpit, podwozie i wnęki zapuszczone lekko washem i przybrudzone suchymi pastelami Tamiyi. Dodatkowo dodane przewody z drutu. Linie podziału blach zaznaczyłem przy użyciu markera.

Zestaw całkiem fajnie się sklejało, dobre spasowanie, bardzo delikatne (może za bardzo) linie podziału blach, sporo detali podwozia i kokpitu. W pudle jest jeszcze wózek z bombą IAB-500, który czeka na sklejenie. W sumie polecam i upraszam się o komentarze.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodniczki i pas przeciwodbladkowy troche niezbyt zużyte?

Ogólnie bardzo zacnie. Pieknie się komponuje z innymi radzieckimi konstrukcjami.

Bardzo ładnie dysza wygląda...mozna jakieś zbliżenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że się podoba.

Cóż, relacji z budowy nie było, bo po prostu niestety nie chciało mi się jej zrobić

Chodniczki może trochę za bardzo poobijane, ale to taki smaczek, który przećwiczyłem na Su-15 i mi się spodobał. W dyszy nic specjalnego nie ma, poza lekkim przetarciem pastelami, więc niech lepiej pozostanie w półcieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodbnie sie nie znam, ale czy reg nie za duzy?- ogolnie fajna maszyna

 

Reg jest w miarę. Istniało kilka krojów i wielkości numeru na tej maszynie (po remontach oczywiście):

 

http://www.airplane-pictures.net/photo/82331/01-poland-air-force-sukhoi-su-7bm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Bardzo fajny Su. Świetnie zróżnicowałeś odmienny odcień luków eksploatacyjnych. Jak napisał Leszek chodniki i pas antyodblaskowy raczej powiny być w kolorze ciemnoszraroniebieskim chyba, że zależnie od serii produkcyjnej wyglądało to inaczej. Maszyna z MLP w Krakowie ma te fragmenty malowane na szaro właśnie. Po tej galerii aż korci zrobić jakiegoś polonika......

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że tak szybko i po polsku

Do uwag powyższych, po przejrzeniu fotek, dorzuciłbym, że pas przeciwodblaskowy dla tego rodzaju rega powinien mieć inny kształt - jedna szerokość dochodząca do samego przodu samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, szczególnie odnośnie pasów.

Rzeczywiście, przeglądając fotki z muzeum w Krakowie zauważyłem, że pasy są dużo jaśniejsze, ale szczerze mówiąc myślałem, że po prostu tak wyblakły od stania na wolnym powietrzu. Inna sprawa, że może były różne wersje malowania?

Druga sprawa - może jakiś fachowiec się wypowie - czy w wersji BM występowały egzemplarze z 4 punktami podwieszeń pod skrzydłami, czy to wprowadzono dopiero w wersji następnej? Na stronie muzeum lotnictwa są zdjęcia opisane jako Su-7 BM właśnie z 4 belkami:

http://www.muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=206&w=p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.