Skocz do zawartości

Bf-109 E3 Tamiya 1:48


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

ŚWIETNY MODEL...Nie wiem jak te krzyże na spodzie płatów położyłeś,że na takiej wypukłości tak pięknie siadły,może słabo zaglądałem do warsztatu ...no i brudzenie opon ..super się to wszystko prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie bardzo ładnie wykonany, gratulacje Robert. Szczególnie przebarwienia farby mogą sie podobać! Elegancko poradziłeś z krzyżem na bąblach dołu płata. Malowałeś na krzywiźnie? Bo wątpie aby tak się udało naciągnąć kalkomanie.

 

Z minusów: Maszt antenowy ściągnięty do tyłu. Co się dzieje na felgach kół? To rdza? Powinny być po prostu czarne. Linie podziałowe na kalkomaniach wypadałoby zaciemnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Artur kopec pod k-b ma taki byc jest i tak za mały /mam fote jak by co /

Darek wszedzie kalki ,na spodzie kładziona na seta a potem lane solem kilka razy aż do skutku/kalka edka/,co do łosza to tylko w dwóch miejscach nie wszedł na kadłubie na innych jest /chyba że ja nie widzę gdzie jeszcze / ,zobaczyłem to juz po fotach mógł bym te linie dorobic w fotoszopie ale zostawiłem taki babol ,ze by było sie do czego czepic

fele są czarne i sa obdarte do metalu żadnej rdzy niet ,jest natomiast PIGMENT ziemisty na oponie i troche na feldze ,czerwone to znacznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, ja was:bip:e model przed kalkami, a po ułożeniu kalkomanii linie poprawiam miekkim ołówkiem. Ma to także ten plus, że ołówek "wbija" kalki w linie jeśli chemia ich nie wszędzie ściągnęła... Możesz spróbować tej metody.

 

Co do felg, to rozumiem intencję, ale nawet jak wziąć to za dobrą monetę to zabłocone felgi przy czyściutkich wnękach i spodzie skrzydeł nie wyglądają konsekwentnie, sam przyznasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek to nie błoto a kurz ,brud i za wnekami też jest

powiedz mi jak mozna łoszowac przed kalkami ? jak kłade kalki na połysk i leje sola ołówkiem czasem cos tam poprawie ale tylko w minimalnie jak juz łosz nie chce zostac ,bardzo sporadycznie to robie .na kadłubie na krzychach poprostu przegapiłem bo kalka tam sie wtopiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki moim zdaniem przeszkadzają w aplikacji washa, a jak są grube to w ogóle robi się ciemna obwódka wokół filmu. Dlatego tak jak napisałem, po pierwszym werniksie najpierw kładę wash w linie, a dopiero na to idą kalki. Gdzie trzeba linie poprawiam ostro zatemperowanym miekkim ołówkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "dobrze"??? Jeśli "grubo" to mi nie pasuje, bo z reguły daję 3 warstwy i staram się je kłaść możliwie cienko.

nie wiem ile daje ,pryskam az sie błyszczy ,gunze kładzie sie cienko ,a jakiego Ty uzywasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem kilku różnych lakierów, w tym typowo modelarskich, ale najlepiej mi się pracuje na lakierze akrylowym VIDARON Jedwabisty Połysk. Do dostania w sklepach z chemią, farbami, w jakiejś śmiesznej cenie. Jak kupiłem puszkę 400 ml, to jeszcze nie zużyłem! Rozcieńczam kranówką, a sam lakier dużo wybacza, poza tym zależnie od sposobu aplikacji może być błyszczący albo półmatowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fajny modelik. Piszesz że felgi są zdarte do metalu a one były z tworzywa, mogły być najwyżej zakurzone, ale to szczegół. Nie wiem czy dobrze weszły w linie kalki krzyży na górnych powierzchniach skrzydeł? Mam na myśli tą część nachodzącą na lotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.