Skocz do zawartości

Jak-28IM Amodel 1/72


rtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Chciałbym przedstawić model Jaka-28 w zmodernizowanej wersji lekkiego bombowca (wersja IM), produkowanej, o ile się orientuję, w bardzo ograniczonej liczbie, a różniącej się od wersji I głównie dodaniem zewnętrznych belek na dodatkowe uzbrojenie.

Sam model, jak to Amodel - skleja się... źle. Słabe spasowanie, nadlewki, tony szpachlówki i hektary papieru ściernego. Model z pudła, poza doposażeniem kabin. Malowany metalizerem Humbrola. Efekt oceńcie sami

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo - gratuluję wygranej z amodelem. Mam zaczętego -27 i wiem doskonale z czym przyszło ci się zmierzyć. Za samo utrzymanie geometrii i czyste sklejenie powinno się dostawać odznaczenie leninowskie pierwszej kategorii.

 

Wybór tematu - pierwsza klasa, ten samolot ma piękną sylwetkę i rzadko się go widuje.

Detale w kabinach wyglądają zacnie. Trochę szkoda że przeszkleniom brakuje nieco do krystalicznej przezroczystości.

Patrząc na powierzchnie zewnętrzne, widzę że model może jeszcze zyskać na obcowaniu z nitowadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo - gratuluję wygranej z amodelem. Mam zaczętego -27 i wiem doskonale z czym przyszło ci się zmierzyć. Za samo utrzymanie geometrii i czyste sklejenie powinno się dostawać odznaczenie leninowskie pierwszej kategorii.

 

Wybór tematu - pierwsza klasa, ten samolot ma piękną sylwetkę i rzadko się go widuje.

Detale w kabinach wyglądają zacnie. Trochę szkoda że przeszkleniom brakuje nieco do krystalicznej przezroczystości.

Patrząc na powierzchnie zewnętrzne, widzę że model może jeszcze zyskać na obcowaniu z nitowadłem.

No, na pewno może zyskać, ale ja nie chciałem zyskać stanu zawałowego, więc stwierdziłem że może innym razem, przy lepszym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyszło, mam w kolejce wersję I, czyli prawie to samo, więc wiem co mówię. Skąd masz dokumentację kabiny, bo ja niewiele znalazłem?

 

Generalnie po prostu przegrzebałem sieć i się poznajdywało Np: http://x-factorialis-redisz.blogspot.com/2012/08/28-jakovlev-jak-28-yakovlev-yak-28.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.