Skocz do zawartości

Spitfire MkXIVe / ACADEMY 1:48


HK1885

Rekomendowane odpowiedzi

No to dobrnąłem do końca po 9-u latach od momentu, kiedy wyciąłem pierwsze części z ramek.

 

Spitfajer prosto z pudełka, bez żadnych dodatków z wyjątkiem kalek z zestawu Freightdoga. Składa się go miło i sympatycznie, bez żadnych niespodzianek. Academia trochę skopała proporcje, bo model powinien być smuklejszy, szczególnie z dzioba, ale tak czy inaczej wygląda jak Spit i cieszy.

Malowany MM Authentic, do tego łosze AK i trochę Tamiyowskich pasteli. Nieco rozczarowuje lakier matowy Microscale, bo jest w swej istocie mocno satynowy.

 

A więc... pierwsza galeria - wszelkie komentarze mile widziane.

 

DSC_0452.jpg

 

DSC_0454.jpg

 

DSC_0462.jpg

 

DSC_0459.jpg

 

DSC_0458.jpg

 

DSC_0464.jpg

 

DSC_0451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie... Tylko tyle ...

Dzięki.

Dlaczego nie pomalowałeś na biało podstawy kołpaka śmigła?

Czas kończyć, nie miałem już serca do dalszej zabawy z Academią. Tym bardziej, że i tak rozkład plam jest takisobie.

 

W ramach uzupełnienia - udało mi się wreszcie trzasnąć fotkę spodu, która coś pokazuje.

 

DSC_0462.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo...nie powiem,bo się podoba
Mnie też, fajny spitek

Dzięki.

A ja jestem ciekaw jak robiłeś /obrabiałeś/ zdjęcia?

Statyw, balans bieli dobrany do temperatury oświetlenia, tryb manualny z korektą ekspozycji w górę.

Jakiegoś obrabiania specjalnego nie wymaga, co najwyżej dodaję trochę światła w Picasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jakiegoś obrabiania specjalnego nie wymaga, co najwyżej dodaję trochę światła w Picasie.

Dziękuję za wyjaśnienie. Pytałem się o obróbkę bo widzę, że czasem cień samolotu ginie (to nie zarzut ani wytknięcie ) i obecność niebieskawego "cienia" u góry kadru sugerowała mi jakieś głębsze interwencje

 

Czego używasz jako tła?

 

A Spit jak to Spit zawsze będzie się podobał a porządnie wykonany, jak Twój, to już w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecność niebieskawego "cienia" u góry kadru sugerowała mi jakieś głębsze interwencje

Odcień stopniowy- też Picasa.

Czego używasz jako tła?

Arkusz białego brystolu za 6.50 pln.

Spit zawsze będzie się podobał

Bo to piękny samolot jest...

a porządnie wykonany, jak Twój, to już w ogóle

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecność niebieskawego "cienia" u góry kadru sugerowała mi jakieś głębsze interwencje

Odcień stopniowy- też Picasa.

Czego używasz jako tła?

Arkusz białego brystolu za 6.50 pln.

I wszystko jasne

 

Bo to piękny samolot jest...

Jest kilka pięknych samolotów ale ten jest jeszcze ELEGANCKI.

Ta sylwetka to ucieleśnienie Afrodyty w lotnej postaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, piękne fotki. Podoba się bardzo.

Dzięki bardzo Marku.

Gratuluję ukończenia! Lepiej późno niż nigdy... Ładny model, ładne zdjęcia.

Dzięki, dziewięć lat to kupa czasu.

Przy okazji zauważyłem, że na nPWMie mamy pewien hmm... konflikt interesów.

choć akurat RN135 bardziej mi się podobał w wojennym malowaniu, z rozkładówką Lacey'a

Niewykluczone, że kiedyś jeszcze wrócę do RN135. BTW - pomalowałeś swój model w Day Fighter, a on też biega w Temperate Land w zależności od źródła, np. kalki Tally-ho...

Ta sylwetka to ucieleśnienie Afrodyty w lotnej postaci

No i poetę mamy.

Ale niech tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy pewien hmm... konflikt interesów.
Hehe, powiedziałbym że raczej sobie żartujemy...

 

RN135. BTW - pomalowałeś swój model w Day Fighter
Moim zdaniem jest prawidłowo, zresztą w podanym wątku toczyła się dyskusja na ten temat. A że niektóre źródła czy producenci kalek potrafią wprowadzać w błąd to przekonałem się wielokrotnie. Szczęśliwie mam spory zasób literatury i z reguły potrafię dotrzeć do zdjęcia oryginału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.