Skocz do zawartości

AH-64A Apache Italeri 1/72


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawić mój drugi model malowany aerografem , wykonany w ramach dalszych ćwiczeń i praktyki z tym sprzętem. Model bardzo tani ( kosztuje 19,90) troszkę ubogi i momentami źle spasowany. Wykonany prosto z pudła bez dodatków ( dorobiłem jedynie światełka pozycyjne na skrzydłach). Malowany farbami pactra i vallejo. Chciałem wykonać standartowe malowanie us olive drab ale troszkę go poprzyciemniać i porozjaśniać gdzieniegdzie, oraz pobrudzić i zużyć. Problemem znowu okazała się miejscami " piaskowa " powłoka farby która skutecznie utrudniła mi washowanie i położenie kalek-tak żeby się nie srebrzyły . Model potraktowałem więc jako typowy trening, choć z efektów jestem nawet zadowolony. A teraz zapraszam do galerii, wszystkie komentarze mile widziane, zwłaszcza krytyczne. Miłego oglądania .

 

 

IMG_0025_zpsea46d790.jpg

 

IMG_0029_zps514c34fe.jpg

 

IMG_0042_zps82f587db.jpg

 

IMG_0037_zps5b6e0d66.jpg

 

IMG_0035_zps3b1f387f.jpg

 

IMG_0033_zpsf1817195.jpg

 

IMG_0049_zpsc809eeac.jpg

 

IMG_0072_zpsb6081d41.jpg

 

IMG_0073_zpsb3cd6684.jpg

 

IMG_0074_zps2f145055.jpg

 

IMG_0078_zps8c743029.jpg

 

IMG_0077_zps2f09f1da.jpg

 

IMG_0076_zps031f985a.jpg

 

IMG_0075_zpsfdc99b6c.jpg

 

IMG_0081_zps68b98ea6.jpg

 

IMG_0080_zps1df3c700.jpg

 

IMG_0079_zps9b3d7f92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem znowu okazała się miejscami " piaskowa " powłoka farby która skutecznie utrudniła mi washowanie i położenie kalek-tak żeby się nie srebrzyły

 

I właśnie dlatego maluje się model lakierem błyszczącym przed kładzeniem kalkomanii i washem. Nic na skróty.

 

A żeby farba nie uzyskiwała takiej chrpoowatej faktury to musisz ją dobrze wymieszać i malować aerografem na jak najmniejszym ciśnieniu. Akrylowe farby, gdy nanosisz je pod bardzo dużym ciśnieniem potrafią zasychać już w powietrzu i osiadają na powierzchni modelu w postaci, jak to sam określiłeś, piasku. Dodanie retardera do farby też powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I właśnie dlatego maluje się model lakierem błyszczącym przed kładzeniem kalkomanii i washem. Nic na skróty.

 

.

 

Wlasnie jak zauwazylem ze miejscami zrobiła się kasza, to przed washem i kalkami malowalem model sidoluxem z 3 razy, ale nie pomoglo do konca. Mikele masz racje to musi byc wina zlego cisnienia I rozcieńczenia, malowalem ok 1,5 bara, nastepnym razem zmniejsze i dodam retarder. A czy dysza 0,3 w aero nadaje sie do skali 1/72, bo malowałem puki co 0,2 ale się popsuła przy koncówce tego modelu i mam zamiar teraz skorzystac z zapasowej 0,3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda dysza się nada. Zmniejsz, jak masz możliwość regulacji, skok iglicy i ustaw małe ciśnienie - ok. 0.5 bara. Poćwicz gdzieś na boku. Strumień farby powinien być bardzo wąski i maluj z małej odległości. Malowanie będzie trwało może i dłużej, ale będziesz miał kontrolę nad efektami.

 

A na błyszczące kalki pomaga też czasem malowanie lakierem bezbarwnym samego arkusza z kalkomaniami. Najważniejsze jest jednak, żeby dobrze złapały na set przy kładzeniu na model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.