Skocz do zawartości

Su-27SM Zvezda 1:72


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zachęcam do przyjrzenia się najnowszemu wypustowi Zvezdy. W polskich internetach chyba jestem pierwszy ;)

 

Model jest bardzo szczegółowy. Na szczególną uwagę zasługują golenie podwozia - są odtworzone bardzo ładnie, bez uproszczeń. Ciekawe jest też tworzywo wykorzystane do owiewki. Jest dosyć elastyczne. Nie kruszy się przy wycinaniu i polerowaniu. Taki miękki plastik. Z klejeniem, przejrzystością i połyskiem nie ma problemów. Nie przykładałem modelu do planów co prawda, ale już na pierwszy rzut oka widać, że sylwetka maszyny jest odtworzona bardzo dobrze. Trumpeter wypada przy tym modelu blado. Spasowanie bez zarzutu. Profilaktycznie dałem szpachlę przy osłonie radaru i żądle. Jedyny minus, ale tak nie do końca, to linie podziału. Są bardzo delikatne. Nie zdecydowałem się ich pogłebiać, bo nie lubię zbyt grubych, ale chyba jednak trzeba było. Ciężko było nie wytrzeć washa, co niestety widać. Może bardziej wprawny modelarz poradziłby sobie bez ich pogłębiania.

 

sFaFnxo.jpg

VJHFVIb.jpg

cIheYUc.jpg

s8qOC83.jpg

5evoyIe.jpg

eTBROYA.jpg

RMjyxhp.jpg

TTRjqqH.jpg

zTkSSZY.jpg

2hUufJ0.jpg

wS04IMg.jpg

tmBl6hD.jpg

f4khFm4.jpg

0tVJXOV.jpg

dBozw1x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, jak już pisałem.

Ale mam małe (ale tylko małe) zastrzeżenia co do malowania przebarwień termicznych na dyszach silników.

Troszkę takie to nienaturalne, nie uważasz.

Co nie zmienia faktu, że model wygląda zarąbiście i w pytę.

Aż żałuję, że nie robię ruskich maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno nie było wielkiego Su. Adamie pewnie się sugerowałeś instrukcją, ale jedno mi w samej konstrukcji nie pasuje, a mianowicie dziwna antena przed anteną łączności no i za mało ciemnoniebieskich łatek na kadłubie http://russianplanes.net/id86217

Co do przepaleń, 72 jest ciężkim tematem jeśli chodzi o przepalenia przy Su-27. Ogólnie jest bardzo ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ostatniego to się nie do końca zgodzę.

Nie chcę uczyć ojca... tzn. Karambolisa, ale moim zdaniem popełnił jeden błąd z tymi dyszami - jako podkład lepiej byłoby zastosować bardzo błyszczący metalizer i dopiero na takiej bazie robić te przepalenia.

Ja z reguły używam Gunze SM07 albo 08, bo one wiele wybaczają jeśli chce się na nich robić różne sztuczki.

Gdy ma się duży zapas "połysku" łatwiej dozować te przepalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żebyś kiedykolwiek zobaczył, bo to nie mój obszar zainteresowań.

Chodziło mi o to, że te silniki lepiej by wyglądały, gdyby pod tymi efektami przepaleń leżał bardziej błyszczący podkład, a nie taki matowy jak teraz. Wiele by to dało, dodatkowo można by pobawić się w symulowanie przegrzań większą ilością kolorów i farb.

Metaliczne pigmenty też pewnie sporo by dały.

Na tym zdjęciu widać że pod tym całym brudem i przegrzaniami coś jednak trochę przebłyskuje.

 

1103584.jpg

 

Takie jest moje zdanie, teoretyka w tym konkretnym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.