Skocz do zawartości

Albatros D.III Oeffag 153 Eduard 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Edkowy zestaw bardzo przyjemny - jeden z fajniejszych chyba jakie sklejałem. Miał być szybki projekt jako skok w bok od Gothy a wyszło jak zawsze ;o) Dorabiane trochę szpejów w kabinie. Silnik to żywiczna Karaya + świece od Taurusa oraz inwencja własna, śmigło wyrzeźbione, pasy z zestawu HGW, spiralki to kalki z Printscale.

Model przedstawia osobistą maszynę Godwina Brumowskiego o numerze 153.52 z Flik 41/J lotnisko Passarella na której odniósł dwa zwycięstwa a następnie się rozbił około lutego 1918 roku.

Link do warsztatu: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=44190

8DvhwXd.jpg

Nsem45e.jpg

HsHWk7N.jpg

RQdWfec.jpg

4pdhWiw.jpg

17kZWL8.jpg

7z96sxd.jpg

PPxI0ph.jpg

rVfid6p.jpg

ZgVEQBD.jpg

Vvxj1yN.jpg

g2OTgs9.jpg

Zr3c4tD.jpg

0GQ1flu.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że na MW też pokazałeś Albiego, skorzystam więc z okazji i zapytam o kolor bazowy. Czy ten odcień na kalce jest zbliżony do stosowanego w oryginale, czy to jest interpretacja zdjęć przez producenta?

Model w kolorze może się podobać choć mi bardzo podoba się zdjęcie cz/b z osprzętem przy samolocie, jest takie klasyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie! Model jak trzeba, fotki z artystycznymi ambicjami. Komplet.

Na innym forum zwrócił ktoś uwagę na śmigło, że te warstwy na końcówkach są trochę nie do końca jak na oryginale. Mam wrażenie, że to śmigiełko w Twoim wykonaniu ma niemal jednakowy skok na całej długości, a w oryginale skok zmniejszał się w miarę oddalania od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, bardzo wam dziękuję za strasznie miłe przyjęcie tego modelu! Cieszę się, że się podoba i czuję się wyróżniony z powodu wybrania mojej fotki na fotkę Admina

Czy ten odcień na kalce jest zbliżony do stosowanego w oryginale, czy to jest interpretacja zdjęć przez producenta?

Ciężko mi powiedzieć jaki odcień używany był w oryginale ale zdaje mi się, że jest zgodny z opisem - jeżeli chodzi o to malowanie to sądzę, że spiralki malowano na samolotach farbą jaka była pod ręką, ciężko więc jest mówić tutaj o zgodności. Jeżeli będziesz chciał użyć kalek Printscale to zwróć uwagę czy nie masz ich ze starej serii (zbyt czerwone i marnej jakości) nowsze są żółtawe.

Akurat wybrałeś maszynę Brumowskiego do której sam się przymierzam.

Z pewnością twój model spowoduje opad szczeny jak zawsze, więc będę kibicował od początku!

Na innym forum zwrócił ktoś uwagę na śmigło, że te warstwy na końcówkach są trochę nie do końca jak na oryginale. Mam wrażenie, że to śmigiełko w Twoim wykonaniu ma niemal jednakowy skok na całej długości, a w oryginale skok zmniejszał się w miarę oddalania od środka.

Wrzucam zdjęcie śmigieł to oryginalne Edkowe i moje - może to coś wniesie do dyskusji... (nie mam porządnego oświetlenia)

smiglo1_zps7c98dac8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie komentarze!

Twoje warsztaty są bardzo ciekawe, ale dość niszowe patrząc na ruch w nich panujący a szkoda, bo lotnictwo to nie tylko odrzutowce i II wś.

Przyznam, że nie do końca rozumiem, że tak ciekawy temat jak lotnictwo Wielkiej Wojny jest tak mało popularny (nie chodzi mi bynajmniej o ilość wejść czy komentarzy) wśród modelarzy. Cóż każdy lubi co innego - wielu zapewne szmatopłaty - mnie natomiast większość rur. Tak to już jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.