Skocz do zawartości

F-14D 1:48 HASEGAWA


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Bardzo popularnym tematem jest ostatnio samolot F-14. Myślę że duża w tym zasługa kolegów z grupy Tomcatsky. Tak właściwie to część z Nich namawiała mnie żebym zabrał się za model tego samolotu. Ponieważ od dłuższego czasu "chodził" za mną ten samolot, kiedy udało mi się zakupić odpowiedni zestaw zabrałem się do pracy.

Model wykonany z zestawu Hasegawa. Do wzbogacenia użyłem żywice AIRES , kokpit, wnęki podwozia, dysze. Rakiety to zestaw EDUARD. Lufy do działka z MASTERA.

Mały wkład własny. Pogrzebałem trochę we wnętrzu kanałów dolotowych powietrza. Dorobiłem wnękę działka, samo działko, pokrywy na komorę działka. Na klapach dorobiłem cięgna.

Najwięcej czasu straciłem na malowanie i ślady eksploatacji. Długo nie mogłem się zdecydować jak to ma wyglądać.

Dziękuję koledze Jackowi "Dorotka" za bardzo skuteczny doping, i bardzo cenne uwagi na które ja czasami nie zwracałem uwagi. Dziękuję Jacku za pomoc a kalkami.

Dziękuję Marcinowi Witkowskiemu który wspomagał mnie podpowiedziami, wyjaśnieniami i zdjęciami.

No a po tym przydługim wstępie popatrzcie i oceńcie, co mi z tego wyszło.

IMG_4764.jpg

IMG_4769.jpg

IMG_4778.jpg

IMG_4780.jpg

IMG_4782.jpg

IMG_4785.jpg

IMG_4796.jpg

IMG_4801.jpg

IMG_4810.jpg

IMG_4815.jpg

IMG_4851.jpg

IMG_4770.jpg

IMG_4772.jpg

IMG_4791.jpg

IMG_4813.jpg

IMG_4814.jpg

IMG_4820.jpg

IMG_4850.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny fotomontaz. wywalić niebo i wkleić niby jednolite tło to po kursie z GW sie potrafi.

Nie znami te numery Bruner ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Grzegorz zrobił fotomontaż i wstawił odpowiednio spreparowane zdjęcia prawdziwego Tomcata.

Dopiero jak zobaczę to uwierzę że jest to model.

Wspaniały warsztat, i jeszcze lepsze dzieło.

Za maluczki jestem by udzielać pouczeń i krytykować, czas zacząć uczyć się od najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie zjawiskowe, powiedziałbym.

Czegoś podobnego chyba jeszcze nie widziałem.

GEM - jesteś wrednym draniem, że nie zrobiłeś warsztatu w którym byś pokazał jak takie cuda się robi.

A na poważnie - serio, żałuję ogromnie że nie było warsztatu.

Chciałbym kiedyś zbliżyć się na kilometr do takiego poziomu malarskiego (i nie tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - przepiękny ten Tomcat, z przyjemnością się ogląda. Rzeczywiście trochę szkoda, że nie było relacji przynajmniej z etapu malowania. W każdym razie mam motywację, żeby stawić się na którąś z imprez, gdzie będzie prezentowany. A i tak zawsze czasu brakuje, żeby wszystko obgadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywny odbiór i opinie. Panowie warsztatu nie prowadziłem bo w czasie kiedy ja zaczynałem, to na forum były chyba dwa albo trzy warsztaty, to nie chciałem robić przesytu. Druga sprawa to zaczynałem pracę akurat kiedy miałem urlop. Dwa tygodnie tylko dla Kocurka.

Doszedłem do wniosku że więcej czasu stracę na robienie fotek i pisanie jak na robotę. Na początku miałem takie tempo że chyba nie jeden z Was by się pogubił. Czy ja robię naprawdę czy tylko wrzucam fotki.

Tak na prawdę to najwięcej czasu poświęciłem na malowanie. Niby było już gotowe,jeszcze przed konkursem w Łasku, ale pewien pozytywny diabełek Marcinek zasugerował czy będę korzystał z soli. Początkowo się wahałem, ale jak spróbowałem to nawet byłem zadowolony, że dałem się namówić. A potem to już stopniowo,trochę brudziłem, trochę to tak jakby czyściłem,- na okręcie przecież też tak robią. Potem jakieś podmalówki, trochę brudzenia. I tak stopniowo z dnia na dzień i jakoś wyszło.

Jakieś tam fotki robiłem to ewentualnie mogę coś pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka fotek w skrócie z warsztatu. Mam nadzieję że nie naruszę zasad galerii.

IMG_3957.jpg

IMG_4093.jpg

IMG_3966.jpg

IMG_3998.jpg

IMG_4090.jpg

IMG_4100.jpg

IMG_4605.jpg

IMG_4613.jpg

IMG_4644.jpg

IMG_4703.jpg

KghWiYoPT5hjqmEmduSwA1wGzqbsrBGijLGWA7bc3Gw=w800-h533-no

Zdjęcia mają różne naświetlenia bo robiłem je na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pewien pozytywny diabełek Marcinek zasugerował czy będę korzystał z soli. Początkowo się wahałem, ale jak spróbowałem to nawet byłem zadowolony, że dałem się namówić.

 

No popatrz, a podobno rady TOMCATSKYch zniechęcają do czegokolwiek

 

Super wyszedł Ci ten model! Wśród modeli F-14 jakie widziałem, będzie stał bardzo wysoko. Malowanie jest w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robi na mnie takie wrażenie, że nawet nie wiem co napisać piękna robota, gratuluję!

 

Ma pytanie dotyczące soli - sypałeś suchą sól na mokra powierzchnię modelu, czy też mokrą, słoną papkę kładłeś na lakierze?

 

Też chciałem o to spytać w jaki sposób aplikować sól

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model moczyłem wodą. Pędzelkiem tak jak bym malował. Na to sypałem sól kamienną. Gęstość sypania zależy od tego co chcemy uzyskać. Ja sypałem bez namysłu bo robiłem to pierwszy raz i nie wiedziałem co z tego wyjdzie. Czekamy aż woda z solą wyschnie i potem malujemy. Ja malowałem bardzo rzadką mgiełką farby. Do farby bazowej dodawałem troszeczkę białej dla rozjaśnienia. Malujemy nie tak jak byśmy kładli kamuflaż, tylko raczej nanosimy mgiełkę. Potem do farby bazowej dodawałem kropelkę czegoś ciemniejszego znowu troszeczkę , ale nie tak gęsto żeby nie pokryć pierwszej warstwy. Potem jeszcze do bazy dodałem kropelkę żółtej i takim kolorem miejscami prysnąłem dla zróżnicowania. Czekamy aż farba przeschnie i szczoteczką do zębów ścieramy sól. Pic polega na tym żeby nie kłaść za grubo farby bo po zdjęciu soli zostaną zbyt ostre przejścia kolorów. W zależności jak to wyjdzie według naszej oceny możemy już po usunięciu soli jeszcze raz mgiełką wyprowadzić powierzchnię według naszej woli.

Trochę to zagmatwanie chyba napisałem, ale można poćwiczyć nawet na kawałku polistyrenu i obserwować co nam wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu trafiłem na jakimś zagranicznym blogu relacje z budowy Horneta w 32, i tam koleś działał z solą, nie tak rozbudowanie jak Ty, gdyż użył tylko tamiyowskiego smokea, ale efekt tez był świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.