Skocz do zawartości

Mi-2 Ratownik z Bydgoszczy


wajtok

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczylem...

Jezeli ktos zainteresowany obejrzeniem warsztatu zapraszam tutaj warsztat

 

Parę slow wyjaśnienia... Jest to mój 3 model helikoptera, ale pierwszy wykonany z otwartymi drzwiami i wnętrzem. Po raz pierwszy również pokusiłem się o małe przeróbki i dorobiłem parę rzeczy od podstaw. Jest to również pierwszy model który wykonałem na podstawie zdjęć ( mam tutaj na myśli malowanie ). Ocena własna:

Pozytywy:

1. Ze go w ogóle skończyłem, bo napsuł mi kupę nerwów.

2. Bardzo dużo nowych rzeczy nauczyłem się robiąc ten model.

3. Wycięte boczne drzwi - bez popsucia całej owiewki.

Negatywy:

1. Źle dobrane blaszki - nie do tego modelu

2. Popsułem kola, zmywając farbę

3. Gruba warstwa farby szczególnie w okolicach pasów, powstała przez wielokrotne poprawianie malowania.

4. Popsute szybki, matowe i z wgłębieniami od bardzo intensywnego polerowania.

5. Źle obciążony model - stoi niestabilnie z tendencja do unoszenia przedniego kola

6. Brzydko wykonane, pomalowane i przyklejone wycieraczki.

7. Łopaty wirnika nie wyprofilowane odpowiednio.

Ale pomimo bardzo wielu wad i niedoróbek bardzo mi się podoba i ciesze się ze go zrobiłem.

A teraz zapraszam do oglądania i komentowania.

P1113320.JPG

F3zLzmz17erafXr60Ln7RcM-Y-dyKb_CjClydSp5xOQ=w969-h727-no

ZEhTOWjTn2U6AbC2cRO66q8BBKGAU3VTwZC-OtcDUyw=w969-h727-no

P1113335.JPG

P1113338.JPG

Rc1aiXfuSqtCmx-DaQaOAPeq9CFjLNJI9w_US1itB-E=w969-h727-no

eBcvStbFmCp2rmzq7UCiN7XpzlqVpQGgArMABfouexE=w969-h727-no

P1113324.JPG

P1113326.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem warsztat każdego dnia. No i przyznaję, że sporo kłopotów z nim miałeś. Mi jako amatorowi, nie wypada pisać na temat aspektów związanych z techniką. Ogólnie podoba mi się, zwłaszcza wykończenie w środku. Już to pisałem, ale się powtórzę- chętnie ściągnę na przyszłość pomysł z pomalowaniem Mi-2 w barwach polskiego pogotowia lotniczego. Czekam na kolejne Twoje warsztaty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia modelu!

Podoba mi się wykonanie i temat , bo uwielbiam wiatraki

Nie myslałeś żeby go zwashować i pobrudzić troszkę? Ten egzemplarz z fotki na starcie Twojego warsztatu ma pięknie pobrudzone linie:) W każdym razie jestem jak najbardziej na tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem warsztat. I powiem tak. Lekki wasz o jakimś ciemno-pomarańczowym kolorze by mu nie zaszkodził. Fajnie zbudowany, ale strasznie "surowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mi jako amatorowi, nie wypada pisać na temat aspektów związanych z techniką.... Czekam na kolejne Twoje warsztaty!...

Ja tez jestem amatorem. I jeżeli o mnie chodzi to możesz pisać co chcesz na temat mojego modelu - po to przecież go pokazuje . A to czy ja się z Twoja opinia zgodzę, czy nie to już inna sprawa Także śmiało nie krepuj się...

Gratuluję ukończenia modelu!

Podoba mi się wykonanie i temat , bo uwielbiam wiatraki

Nie myslałeś żeby go zwashować i pobrudzić troszkę? Ten egzemplarz z fotki na starcie Twojego warsztatu ma pięknie pobrudzone linie:) W każdym razie jestem jak najbardziej na tak

Dziękuje, ja tez lubię helikopki - coś w sobie maja.... A wash - no cóż, szczerze mówiąc to nie pomyślałem o tym, chciałem go zrobić takiego ładnego czyściutkiego.... Ale niewykluczone, ze jak mi 'nerw' puści to coś pokombinuje w tym temacie...

Obejrzałem warsztat. I powiem tak. Lekki wasz o jakimś ciemno-pomarańczowym kolorze by mu nie zaszkodził. Fajnie zbudowany, ale strasznie "surowy".

Tak jak pisałem wyżej - możne kiedyś......

Model miły dla oka ale faktycznie delikatny wash nadał by mu więcej życia. Śledziłem relację i wiem że napsuł Ci wiele nerwów dlatego szacunek za jego skończenie

Miły? Szkoda, ze nie widziałeś i nie słyszałeś tego co 'do niego i o nim mówiłem' jak mi 'nerw' psuł

Ale nie ważne jak wygląda - ja to dumny jestem, ze go w ogóle skończyłem a nie pier.... dyknalem do kosza - bo taki stres i nerwy w moim wieku to zawalem grożą ... a podobno modelarstwo to przyjemność i relaks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.