Skocz do zawartości

MiG-29 "56" Mińsk - Academy 1:48.


kalisz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Poniżej zamieszczam galerię ukończonego MiG'a-29 wykonanego z przyczyn ekonomicznych na bazie zestawu Academy. Dodatkowo dołożyłem blaszkę kolorową do kokpitu i wymieniłem dysze na poprawniejsze żywiczne. Oczywiście popełniłem wiele mniejszych jak i poważniejszych błędów, których jestem świadomy (a może i nie ). Merytorycznie jest też wiele niedociągnięć wynikających z zestawu bazowego jak i mojego czystego lenistwa. Mimo to model bardzo cieszy moje oko i pięknie wygląda na półce, tym bardziej, że bliższa jest mi pancerka.

Pozdrawiam wszystkich modelarzy i zapraszam do oglądania:

1.JPG

10-1.JPG

10-2.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

2.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23-1.JPG

23.JPG

24.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

3.JPG

30.JPG

32.JPG

33.JPG

35.JPG

36.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło nieźle choć sam zestaw (zestaw, nie wykonanie) szału nie robi. No i te festyniarskie podwieszenia, zgodne z instrukcją i tym, co w pudle, ale z rzeczywistością lekko machnięte.

 

Tak czy inaczej przyjemny dla oka choć ten znikający wash pod kabiną przez te lipne linie podziału trochę razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się model bardzo podoba, a (według mnie) malowanie jedno z ładniejszych jakie można zrobić w lotnictwie współczesnym w ogóle

No właśnie. Gdyby nie to malowanie prawdopodobnie wcale bym go nie ruszył. Cieszy, że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP kalki HDLu gdzie w jednym masz malowanie z poczatku MiGow w Polsce, nastepny masz nr 89 po przejeciu z Czech. Kalki Model Makera gdzie masz bardzo duzy wybor malowan wczesnych jak i wspolczesnych ale bez wlasnie postaci... do tego White Eagle tylko tam jest zestaw do malowan z Malborka dla MiGow-21 i 29... Takze jest w czym wybierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne z w/w nie posiadają napisów eksploatacyjnych, wiec trzeba by dokupić CARACALA, natomiast Kalki Model Makera, miałem na szczęście udało sie sprzedać (bubel z błędami), moj mig Academy za grosze kupiony ale bez kalek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CARACAL takze nie zawiera wszystkich napisow ktore sa potrzebne do polskiego MiGa. Jedyne ktore zawieraja napisay to HDL pierwsze wydanie lecz zawiera tylko rosyjskie napisy... Polskich pelnych jak narazie nigdzie nie kupisz bo ich zwyczajnie jeszcze nie ma... Moze kiedys beda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast Kalki Model Makera, miałem na szczęście udało sie sprzedać (bubel z błędami)

Jedna z postaci z Caracali, które zastosowałem też jest z małym błędem. Kalka teoretycznie dedykowana dla GWH, ale tam też ten błąd jest widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to blad?

 

20.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Jak się przyjrzysz skrajnie lewemu dolnemu rogowi statecznika pionowego to zauważysz jasno szary trójkącik. Otóż nie powinno go być, bo ciemny kolor munduru powinien go całkowicie pokrywać. Lekko przyciąłem kalkę, ale bez większej poprawy. A malować mi się po prostu nie chciało. Przeglądałem jakąś starszą relację z budowy GWH i tam też ten błąd wystąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak wychodzi ponieważ w większości wypadków jasne plamy kamuflażu najpierw zamalowujemy ciemnym kolorem żeby nie właziły nam na portrety.(ale to akurat nie w tym wypadku, tu najpewniej odpadł kawałek szablonu i poszedł ciemny po całości)

Na tej fotce nieźle to widać.

 

DSC_9638.JPG

DSC_0696.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to blad?

 

20.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Jak się przyjrzysz skrajnie lewemu dolnemu rogowi statecznika pionowego to zauważysz jasno szary trójkącik. Otóż nie powinno go być, bo ciemny kolor munduru powinien go całkowicie pokrywać. Lekko przyciąłem kalkę, ale bez większej poprawy. A malować mi się po prostu nie chciało. Przeglądałem jakąś starszą relację z budowy GWH i tam też ten błąd wystąpił.

Ja w swoim zrobilem troche inaczej, mialem dwa zestawy kalek wiec sobie dosztukowalem :-) Jak chcesz na maila moge wyslac Ci fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.