Skocz do zawartości

He 112 P(polski) Encore/Heller + Italeri 1/72 WHAT IF


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Model jeszcze nie jest skończony. Pozostało zrobić podwozie. Przy czym do sesji "w locie" podwozie jest niepotrzebne ,-))

 

00b5d8be3d9bf282.jpg

 

64190209d680b8da.jpg

 

df08840b1b9a029f.jpg

 

3a9c511c323c22f8.jpg

 

f804ac4569d2b875.jpg

 

0569533d3453fde7.jpg

 

1cfb68066741d431.jpg

 

Wszelkie komentarze ile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, i ciesze się, że się ten mój ulepek podoba ,-))

Dokleiłem koła

 

898dffef799f3f43.jpg

 

499f4f4497d32786.jpg

 

ca83d3538bfa8c69.jpg

 

31ed96f6892faf98.jpg

 

fe6f5e09c967243c.jpg

 

5df3317b3f458f87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku tak patrzyłem z przymrużeniem oka na twoje pomysły-zastanawiając się po co ci to?,aaale tak sobie myslę,że mnie też może ktoś zapytać-po co staremu koniowi sklejanie samolotów? Muszę przyznać,że niezły z ciebie konstruktor .......masz fantazję i fajny twórczy zmysł.......co do modelu-niesamowity,ciekawy kształt...i fajne wykonanie .......acha fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin 1970 dzieki

jonathan , zawsze to trudna decyzja, żeby zrezygnować z pokazania fotek w wersji kolorowej, które tez sa przecież fajne. Zatem ciesze sie, ze galeria czarno-biała się podobała.

 

Spód i boki - co to za kolorek i dlaczego taki? Wygląda jak sklejka na Albatrosach...

 

RAV, to faktycznie dosyć dziwny kolorek. Podobny użyli Niemcy na Bf-109 K. Ale pewnie ze względu na kryzys końca wojny.

Ja użyłem tego koloru, bo lepiej pasuje do oliwkowego. I wydawało mi się, ze takie zestawienie będzie fajniejsze. Poza tym szukałem jakiegoś innego ale mocno"polskiego" sposobu malowania. Samo kamo jest chyba zrozumiałe. Jasne krawędzie maja utrudnić dostrzeżenie sylwetki podczas ataku. Samolot z takimi skrzydełkami jest skazany na manewr pionowy i atak z zaskoczenia. A oliwkowe plamy na górnych powierzchniach mają ukryć samolot na tle ziemi. I moim zdaniem(choć mogę się mylić) harmonijne zestawienie obu kolorów pomagać samolot ukryć.

 

Z początku tak patrzyłem z przymrużeniem oka na twoje pomysły-zastanawiając się po co ci to?,aaale tak sobie myslę,że mnie też może ktoś zapytać-po co staremu koniowi sklejanie samolotów? Muszę przyznać,że niezły z ciebie konstruktor .......masz fantazję i fajny twórczy zmysł.......co do modelu-niesamowity,ciekawy kształt...i fajne wykonanie .......acha fotki

 

Lubię SF w różnych formach, a ten samolocik się do tego "lubienia" zalicza pieknie

 

 

Bardzo dziękuję. takie komentarze wlewają we mnie energie modelarską !!!

 

Spiton, kawał świetnej zabawy. Gratulacje!

 

(edit imt)

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(edit imt)

 

Spiton kolejny fajny What If, jedyne co mi nie leży to wlot powietrza pod kadłubem, wygląda jak byś na siłe starał się upodobnić sylwetkę do Mustanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety dyskusja poszła w złym kierunku i nie widzę możliwości dalszej jej kontynuacji i temat zamykam. Ok. godz. 20 pozostaną tylko wpisy dotyczące modelu.

 

 

Już otwarty. Proszę aby dyskusja dotyczyła modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(edit imt)

 

Spiton kolejny fajny What If, jedyne co mi nie leży to wlot powietrza pod kadłubem, wygląda jak byś na siłe starał się upodobnić sylwetkę do Mustanga

 

nie oto chodziło. Oryginalnie chłodnica w Heinklu jest na wysokości krawędzi natarcia i wygląda strasznie. Kombinowałem, gdzie ja przenieść. Podbródkowa jak w P-40 czy Typhoonie, niszczyła trochę sylwetkę, na skrzydłach jak w BF-109 nie było prosta sprawa bo skrzydło jest wygięte, w krawędzi natarcia jak w Korsarzu, zabierało z kolei miejsce na zbiornik paliwa. Ale brałem to pod uwagę, i jak bym robił jeszcze jednego to miałby chłodnice w krawędzi natarcia skrzydła ,-))

Umieszczenie jej jak w mustangu nie było podyktowane miłością do mustanga. Tak po prostu wyszło ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię czasem pooglądać i poczytać te WHATIf-y Spitona. Heinkel robi na mnie nieco niepokojące wrażenie. Trochę idzie w poprzek polskim przedwojennym tradycjom malowania (gdyby przynajmniej Polish khaki na górę lub szaroniebieski w miejsce tego beżu). Ale OK, jedziemy po całości. W takim razie może Spiton rozważ w kolejnych modelach (jeśli planujesz pociągnąć ten wątek)taką możliwość, że wraz ze wzrostem intensywności powietrznych zmagań połączonych sił Polski i Rzeszy nad Sowietami wzrosła też liczba zestrzeleń polskich samolotów przez Flak i Luftwaffe (friendly fire - powiedzieliby na zachodzie), a to z powodu czerwieni naszych szachownic czyniącej je podobnymi do sowieckich gwiazd. W związku z tym, pod naciskiem sojuszników (a może własnych pilotów?), Polacy zmuszeni byli zastąpić kolor czerwony szachownic czernią, co upodobniło je z daleka do niemieckich krzyży. Takie czarno-białe szachownice to by było WHAT IF..., jeśli zważyć losy oznaczeń bułgarskich, węgierskich czy rumuńskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.