Skocz do zawartości

Rafale Hobby Boss 1/72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszło słonko, zatem narobiłem trochę zdjęć. Słowem Galeria !

 

d7b29b3412e6dedb.jpg

 

9bbd62b274fb3a68.jpg

 

25840a2deb0cd5bc.jpg

 

a994b0e7c5000521.jpg

 

c4bd505370b14f79.jpg

 

e23677c68a63165f.jpg

 

3af0d14a30374d91.jpg

 

663d6968576e4751.jpg

 

b0f0cc2eef74cb0e.jpg

 

2a4db1777fc53a4b.jpg

 

Zapraszam do komentowania ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka chwil siedziałem i się zastanawiałem jak opisać moje wrażenia odnośnie modelu i zdjeć i jedyne co mogę wystukać to - Spiton, chylę czoła.

 

 

Choociaż zdjęcie z zielonym mi sie nie podoba (coś z nim kombinowałeś bo wokoło samolotu jest dziwna łuna której nie było w wątku warsztatowym?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały bajer w fotografii polega na tym, że model ma wkręconą w dysze szprychę rowerową, dzięki której wystarczy tylko wyciąć ze zdjęcia owa szprychę. I to wszystko. Oprócz tej foty na tle zielonym, zdjęcia są praktycznie bez korekty. Jedynie są trochę kadrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że dałeś kilka fotek prawdziwego Rafale aby porównać go do swojego modelu. Długo się zastanawiałem gdzie kończą się real foto a zaczyna twój model. Zdjęcia mega, model także bardzo realistycznie wygląda. Nie wiedziąlem w pewnym momencie czy oglądam model czy prawdziwego Rafale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się powtarzać jak bardzo podobają mi się Twoje modele, ale ten jest wyjątkowo udany.

Co prawda mam słabość do Rafale, ale Twój jest w pyteczkę realistyczny, że się tak wyrażę.

Brudzenie to coś niesamowitego co Ci wyszło, naprawdę mógłbyś kiedyś jakiś poradnik napisać albo coś, gdzie byś krok po kroku wyjaśnił jak to robiłeś.

Kapitalna jest góra, gdzie takie nieregularne zabrudzenia różnego typu świetnie ze sobą współgrają.

Nie ukrywam, że będę starał się to jakoś kopiować na moim Hornecie.

A zdjęcia - po prostu robisz najlepsze zdjęcia modeli w internecie i to jest fakt.

Moje gratulacje, model wart wszelkich nagród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cóż można napisać więcej ponad to co napisali poprzednicy. Taki sposób prezentacji modelu jest jakimś fantastycznym wariactwem, które o jeden stopień wyżej stawia nasze starania do jak najbardziej realistycznego wykonania i pokazania naszych modeli. Może się podobać lub nie. Ja powiem tak: Podoba mi się to bardzo, ale jednak ze dwa standardowe studyjne zdjęcia bez photoshopowych czarów również chciałbym obejrzeć tak by mieć pełen pogląd na moc pracy jaką wykonałeś z samym modelem.

 

Podobnie jak kolega Solo mam słabość do Rafale, bo to jeden z bardziej urodziwych współczesnych samolotów, podobnie jak on jestem pod wrażeniem technicznego wykonania śladów eksploatacji, jednakże jak dla mnie jest ich trochę zbyt dużo w szczególności na spodzie maszyny.

 

Co do reszty jestem zdecydowanie na tak!

 

Gratuluję i pozdrawiam.

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model w jedynej słusznej konfiguracji (w locie) i piękna prezentacja.

Nic tylko gratulować i ćwiczyć bo jest naprawdę co podpatrywać i naśladować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście strasznie mili. Skoro się wam podoba, to niech to będzie promocja robienia zdjęć w naturalnym światłe. Ale nie każde naturalne światło się nadaje. To znaczy każde, ale każde jest inne. W tej galerii najwięcej zdjęć jest robionych o godzinie 18,30. przy ciepłym świetle powoli chylącego się ku zachodowi słońca. Lepsze byłoby pół godziny później. Ale nie miałem czasu ,-)). Zdjęcia robione podczas mgły tez maja urok. Tak czy inaczej zdjęcia robione w naturalnych warunkach oświetleniowych kojarzą się ze zdjęciami robionymi prawdziwym obiektom. Jeśli jeszcze nastawimy dużą głębie ostrości i nasze kadry będą przypominały te z prawdziwych zdjęć, to już jesteśmy w domu. No i samo pomalowanie tez jest ważne. Ja się staram, po prostu wymalować to co widzę na zdjęciach prawdziwych maszyn. olejami czy innymi patentami. Raz to wychodzi lepiej, raz gorzej. raz się udaje, a raz nie. Tu sie w miare udało ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz, nie ma co Bardzo realistycznie pomalowany, podobnie jak Twój Hornet którego jakiś czas temu prezentowałeś na Forum. Może zmierzysz się teraz z Tomcatem, Intruderem, A7 lub F-16 w podobnej konwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz, nie ma co Bardzo realistycznie pomalowany, podobnie jak Twój Hornet którego jakiś czas temu prezentowałeś na Forum. Może zmierzysz się teraz z Tomcatem, Intruderem, A7 lub F-16 w podobnej konwencji?

Tomcata to juz nawet zacząłem ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jeszcze jedną sesje zdjęciową, tym razem o świcie ,-))

 

481f60e733ea6d44.jpg

 

2715d462f6d0ec9b.jpg

 

af9a180d55a4013f.jpg

 

682638bae9a9dd29.jpg

 

31682d2f52ae32ea.jpg

 

a1b47f0f8e8c59e7.jpg

 

7b146a191096700a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.