Skocz do zawartości

P-51D Mustang Academy 1/72


net_sailor

Rekomendowane odpowiedzi

No to się wziąłem i skończyłem, to co miałem dawno do skończenia. Model Academy jaki jest każdy widzi. Ponoć nie lubi leżeć w planach, więc go do planów nie przykładałem. Po co stresować model i tak w życiu wiele przeszedł.

Bryłę polepioną miałem już dawno. Przez wiele lat służyła mi za pole do eksperymentów malarskich ze srebrnymi powłokami. Wystarczyło więc zmyć, to co jeszcze dało się oddzielić od plastyku, pomalować i okleić kalkomanią. Oznakowania do murzyńskiej 332. Grupy Myśliwskiej podebrałem nocą Airfixowi, jak spał. Rano się obudził i nawet nie zauważył.

Podszedłem do tematu całkowicie relaksacyjnie - bez zbędnego filozofowania i bez wnikania w stosy dokumentacji. Po prostu model dla przyjemności.

 

GlsYqfxZ8wPuwfwei11yW4JvLNWEPxa_lxX36vunVZ0=w1005-h670-no

 

6vtfDxcO8-cwAqG-ZJcFsu6bA1Bcgmccd5VqdKJ6vdc=w1005-h670-no

 

YSoiTb3zBjHsSVDrd1KpVmtYWL3dljpfZnJQXkoKyTw=w1005-h670-no

 

aQDuZXtsYbwnoSH17NytxM1tlh1obm8NgFy3s-jwg_M=w1005-h670-no

 

-mNZnc4rd2MLchwqNATdpnBgJNGHWH7_1t9q5aMphSY=w1005-h670-no

 

rE1QSeMRsdBLKuM4lavUbTxtdFnfa0tgi0bVZdO3Chs=w1005-h670-no

 

e76els0hgAZgcXEBmX_qSabWsznRfukBCCcRo6lfuII=w1005-h670-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na takiego "cukiereczka" miałem chęć. Kolorowy i błyszczący.

Co do washa zasadniczo jest tam, gdzie powinien być - tylko na kadłubie. Mustang skrzydełka miał szpachlowane i malowane srebrną farbą, co ma też swoje odwzorowanie w innym odcieniu farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mustang słabo przypomina oryginał, ale to oczywiście nie twoja wina. Fajnie czysto zrobiony, fajne foty.Miałem kiedyś ten model. Stał na półce, i półka spadła(ktoś jej pomógł,-)). I mustang jako pierwszy doleciał do ziemi, a półka przyleciała za nim. efekt był taki, ze z mustanga została kupka plastiku .Pozostałych mieszkańców półki połatałem. Mustanga nie. Ale gdzieś jeszcze mam jego zdjęcie ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny i schludny strucel.

 

Mustangiem niestety tego zestawu nazwać nie można, bo Edgar Schmued i jego ludzie nie byliby zachwyceni. Jego pokraczność momentami aż boli. Można natomiast nazwać go modelem relaksacyjnym (coś jak piwo Radler) lub treningowym przed przygotowaniem modelu prawdziwego lub przynajmniej bardziej zbliżonego do P-51D.

 

Podoba mi się elegancko położony metalizer. Podoba mi się szpachlowanie skrzydeł. Podoba mi się dobór malowanie (dobrze, że postanowiłeś wymienić kalkomanie). Podobają mi się subtelne okopcenia wydechów.

 

Nie podoba mi się, czerwony ząbek (trójkąt) przed napisem "Lollipoop" gdyż jest zbyt krótki, nie podoba mi się nierównomiernie osiadły wash, nie podoba mi się kolor wydechów, które zlewają się z metalizerem poszycia (trochę żal, że tak to zostawiłeś). Nie podoba mi się niekonsekwencja w śladach eksploatacji (mogłeś przynajmniej delikatnie zaznaczyć okopcenia Km-ów i wyrzutników łusek).Nie podoba mi się prostokątna antena. Nie podoba mi się lekkie zamglenie wiatrochronu.

 

Tyle co mogłem na jego temat powiedzieć. Generalnie jeśli chodzi o samo Twoje wykonanie to jest ok, ale jako taki strucelek Academy może ładnie wyglądać obok rafandynek z Kołobrzegu i kubko-kotków z pijalni wód w Krynicy Zdrój.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koń jaki jest każdy widzi. Academy jako baza do zbudowania wiernej miniatury się nie nadaje. Miałem zamiar podwiesić zbiorniki, ale jak zobaczyłem węzły podwieszeń, gdzie kołki ustalające zbiorniki są poza obrysem węzła to dałem sobie spokój. Najlepsze, co można zrobić to właśnie pokleić tak jak jest i dać mu atrakcyjne malowanie, które odciągnie uwagę od bryły. Nie wnikałem w szczegóły konstrukcyjne i malowania tego egzemplarza - jak relaks to na całego. Ząbek skopiowałem z kalkomanii Airfixa. Maszt dorabiałem z czegokolwiek, bo po ponad 15 latach odkąd go zacząłem oryginał zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wash nie wszędzie siadł równo z powodu zatartych gdzie, nie gdzie podziałów blach. Po prostu po latach eksperymentów nie udało mi się go całkowicie doczyścić ze wszystkich podkładów i szpachli, a na rycie nie miałem ochoty. Wiatrochron także odratowałem i doprowadziłem do stanu względnej przejrzystości.

Kopciuch za lufami może jeszcze zrobię, jeśli przy okazji innej roboty będę miał odpowiednią mieszankę w aerografie. Wydechy dam radę przygasić, ale nie chcę już grzebać przy nim dłużej i chciałbym się wziąć za kolejny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koń jaki jest każdy widzi. Academy jako baza do zbudowania wiernej miniatury się nie nadaje. Miałem zamiar podwiesić zbiorniki, ale jak zobaczyłem węzły podwieszeń, gdzie kołki ustalające zbiorniki są poza obrysem węzła to dałem sobie spokój. Najlepsze, co można zrobić to właśnie pokleić tak jak jest i dać mu atrakcyjne malowanie, które odciągnie uwagę od bryły. Nie wnikałem w szczegóły konstrukcyjne i malowania tego egzemplarza - jak relaks to na całego. Ząbek skopiowałem z kalkomanii Airfixa. Maszt dorabiałem z czegokolwiek, bo po ponad 15 latach odkąd go zacząłem oryginał zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wash nie wszędzie siadł równo z powodu zatartych gdzie, nie gdzie podziałów blach. Po prostu po latach eksperymentów nie udało mi się go całkowicie doczyścić ze wszystkich podkładów i szpachli, a na rycie nie miałem ochoty. Wiatrochron także odratowałem i doprowadziłem do stanu względnej przejrzystości.

Kopciuch za lufami może jeszcze zrobię, jeśli przy okazji innej roboty będę miał odpowiednią mieszankę w aerografie. Wydechy dam radę przygasić, ale nie chcę już grzebać przy nim dłużej i chciałbym się wziąć za kolejny model.

 

Dlatego też powiedziałem, że ten model to bardziej odstres, albo baza do testowania technik

 

Co do wydechów to nie miałem na myśli barwy spalin, które wyszły Ci bardzo ładnie, a barwę pojedynczych rur wydechowych, które powinny być ciemnostalowe i ewentualnie potraktowane delikatnym rdzawym nalotem. Tyle.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.