Skocz do zawartości

MiG-29 56'//Academy+dodatki+ja//1/48


rudolf24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zanim rozpocznę właściwą galerię chciałbym się przedstawić. Mam na imię Jakub oraz mam 15 lat, moje wcześniejsze prace (F6F i MiG-21) były prezentowane na forum PWM. Tym razem chciałem poznać opinie użytkowników sąsiedniego forum.

O samym modelu nie będę się rozpisywał, jest powszechnie znany. Do jego budowy użyłem następujących dodatków:

-Żywiczny nos od QuickBoost'a.

-Rakiety R-60 od Eduardowskiego Miga-21.

-Światełka oraz antenki również z 21'

-Niektóre kalkomanie również z modelu Eduarda.

-Kalkomanie Caracal Decals

-Blachy Eduarda do kokpitu

-Żywiczne dyszę Eduarda

-Rurka Pitota od Mastera

-Maski Edurada

-Ręcznie zrobiona antena IFF (ten kwadrat na nosie)

-Przewody w komorach podwozia.

Teraz pora na zdjęcia. Model do zobaczenia w Łasku. Zapraszam do komentowania ! GALERIA W TRAKCIE PRZEBUDOWY.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałem 15 lat to nawet nie malowałem modeli. Jest parę wad, jak np. na krawędzi skrzydeł widać nadlaną grubą warstwę farby. Z drugiej strony spróbowałeś washa co jest plusem. Działaj dalej, z modelu na model będzie lepiej. Podpatruj warsztaty i galerie to wiele się nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa pewne niedoróbki widać,o czym zresztą już wspomniano.....ale w wieku 15 lat robić np.poprzepalane dysze to już nie jest taka prosta sprawa ...robić taaaakie modele,to naprawdę trzeba mieć zmysł i smykałkę do modelarstwa...a co dopiero jak będziesz miał tzw.słuszne lata .......BRAWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałem 15 lat to nawet nie malowałem modeli. Jest parę wad, jak np. na krawędzi skrzydeł widać nadlaną grubą warstwę farby. Z drugiej strony spróbowałeś washa co jest plusem. Działaj dalej, z modelu na model będzie lepiej. Podpatruj warsztaty i galerie to wiele się nauczysz.

No akurat na skrzydle nie ma grubej farby a trochę kleju wyszło. Cóż mój błąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna rada: spróbuj bardziej rozcieńczać washa i/lub rozprowadzać go bardziej równomiernie. Jeśli masz problemy z zalewaniem linii za grubą linią malarską, można ostrożnie przeorać wszystkie linie podziału rylcem albo stępioną igłą krawiecką przed położeniem podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna rada: spróbuj bardziej rozcieńczać washa i/lub rozprowadzać go bardziej równomiernie. Jeśli masz problemy z zalewaniem linii za grubą linią malarską, można ostrożnie przeorać wszystkie linie podziału rylcem albo stępioną igłą krawiecką przed położeniem podkładu.

Akurat chciałem by MiG wyszedł z lekka "umazany" przez wash i było to celowe oraz kontrolowane działanie . Co do igły to dobry pomysł, linie w tym modelu są słabe i niektóre przez mozolne szlifowanie (proszę spojrzeć na podział technologiczny kadłuba i okolic nosa ) mogły zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat chciałem by MiG wyszedł z lekka "umazany" przez wash i było to celowe oraz kontrolowane działanie

 

Robiłem podobnie, dopóki nie uświadomiłem sobie, do czego właściwie służy wash. ;) A służy temu, żeby poprzez podkreślenie linii podziału uzyskać efekt trójwymiarowości - nie do brudzenia; to w ogóle nie jest część brudzenia technicznie rzecz biorąc. Kiedy usiłuje się go "zaprząc" do innych celów - efekt jest taki jak u Ciebie, to znaczy nie wygląda ani jak część malowania ani jak brud. Lekcja na przyszłość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda.

Wash, w sensie rzadkiej mikstury, świetnie nadaje się do odtwarzania efektów eksploatacji i szeroko rozumianego weatheringu.

Można go nakładać aerografem jak i pędzelkiem, ale nie tylko.

Ja używam go ostatnio jako podstawowy środek do brudzenia modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda.

Wash, w sensie rzadkiej mikstury, świetnie nadaje się do odtwarzania efektów eksploatacji i szeroko rozumianego weatheringu.

Można go nakładać aerografem jak i pędzelkiem, ale nie tylko.

Ja używam go ostatnio jako podstawowy środek do brudzenia modeli.

Dokładnie robię tak jak powiedział kolega Solo, Wash razem z ołówkiem, srebrną farbą oraz pigmentami są moimi ulubionymi środkami do weatheringu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.