Skocz do zawartości

Northrop BT-1 - 1:72 Valom "Yellow Wings cz.1"


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc i Czołem

Na sąsiednim forum prowadziłem budowę BT-1, która dobiegła końca więc czas na podsumowanie i galerie. Jak już wspominałem przy relacji, model nie należy do tych, które same się sklejają, wymaga trochę szpachli tu i tam,oraz wymaga trochę siedzenia nad zdjęciami których w sieci nie jest za wiele, szczególnie jeśli chodzi o wnętrze samolotu. Ale myślę, że model jest dla każdego, nawet średnio początkujący da sobie z nim rade, tylko musi się uzbroić w cierpliwość i trochę częściej pasować zanim coś przyklei.

Na pewno poprawki wymaga osłona karabinu maszynowego z prawej strony kabiny pilota.

Model jest w malowaniu potocznie zwanym "yellow wings", jako że ostatnio naszło mnie na kolorowe samoloty, bo już ta szarość kamuflażu samolotów mi się trochę przejadła.

Jedna z zagwostek jaką miałem(i mam dalej), to kolor bomb używanych w tamtym okresie, z wywiadu internetowego doszedłem do wniosku, że nie był to olive drab. Ostatecznie pomalowałem ją na szaro, ale chyba bliższy był by kolor zinc chromate yellow, i poźniej na to maźnięty kolor szary, hmm ale to już tylko domysły.

Finalnie model przedstawia się tak:

 

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_12.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_13.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_14.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_15.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_16.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_17.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_07.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_18.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_20.jpg

 

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_08.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_09.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_10.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_19.jpg

 

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_01.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_03.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_04.jpg

 

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_21.jpg

Northrop_BT_1_VALOM_1_72_22.jpg

 

Ps. powoli do końca zmierza również budowa innego samolotu z cyklu Yellow Wings, a mianowicie Vindicator

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.