Skocz do zawartości

Vought SB2U-1 Vindicator - 1:72 - "Yellow Wings cz. 2"


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Równolegle do BT-1, prowadziłem również prace przy innym "żółto skrzydłym" samolocie,

a mianowicie SB2U Vindicator, którego warsztat można zobaczyć na sąsiednim forum.

Dziś wklejenie anteny i śmigła zakończyło proces klejenia, stąd czas na galerie.

 

Model wydany przez Special Hobby to całkiem przyjemny kawał plastiku, wersja poprawiona w stosunku do tej wydanej kilkanaście lat temu, z ładnymi kalkami.

Model wymaga gdzieniegdzie poprawek, opisanych w warsztacie(obowiązkowo golenie podwozia należy skrócić, bez tego model wygląda jakoś dziwacznie).

Ja jeszcze poprawiłem trochę osłonę silnika i kabinę załogi, a także hak do lądowania.

W moim modelu pominąłem ruchome osłony kabiny strzelca. Przy otwartej kabinie ich za bardzo nie widać bo są schowane,

a z kolei jakoś już nie miałem ochoty na walkę z upychaniem ich w małej przestrzeni w okolicach anteny radionamiernika (widać to na zdjęciach).

 

Malowanie:

Zółty na skrzydłach - Pactra A27

Cytrynowy na statecznikach - Vallejo 70952,

Czerwony: Pactra A26

Aluminium - Vallejo 790,

i na niektórych powierzchniach kolor określany jako "Aluminium Dope" - srebrna Tamiya z odrobiną białej również Tamiya

 

Oznaczenia przedstawiają samolot z dywizjonu VB-2 z lotniskowca USS Lexington z 1939 roku.

 

Zatem miłego oglądania:

 

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_05.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_01.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_03.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_10.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_07.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_13.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_11.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_08.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_12.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_09.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_06.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_04.jpg

Vought_SB2U1_Vindicator_1_72_02.jpg

 

I jeszcze wspólne zdjęcie z drugi bohaterem "yellow wings":

SB2U1_BT_1_02.jpg

SB2U1_BT_1_03.jpg

SB2U1_BT_1_04.jpg

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna i kolorowa parka

 

Pomimo drobnych niedoskonałości na powierzchni i nieco plamistych okopceń ogólnie twój Vindicator cieszy oko. Bardzo trafny dobór malowania.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł z tym alumunium dope, ładnie odcinają się powierzchnie metalowe od tych płóciennych. Jedyne co mogę zasugerować przy następnych projektach to użycie jakiegoś fajnego polerowanego metalizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele bardzo fajne.

_________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

PZL P.1/I - Armahobby 1/72 - ukończony

Blenheim Mk IV - Airfix + tablica Yahu 1/72

Bf-109E-4 - Airfix 1/72

Fiat 621 - Ftf 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.