Skocz do zawartości

RWD-8 Mikro144


letalin

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy ktoś tego erwudziaka kiedyś skoryguje i zwaloryzuje, żeby wyglądał choćby jak 1/72...

Toż szybciej byłoby wydłubać od podstaw. "To to" nie trzyma ani proporcji, ani rozmiarów, więc nie stanowi żadnej bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ktoś tego erwudziaka kiedyś skoryguje i zwaloryzuje, żeby wyglądał choćby jak 1/72...

Toż szybciej byłoby wydłubać od podstaw. "To to" nie trzyma ani proporcji, ani rozmiarów, więc nie stanowi żadnej bazy.

 

To jest Vintage HC (hardcore).

Grzebanie przy tym zestawie może go tylko popsuć:)

Usunąłem tylko nadlewy i zeszlifowałem tam, gdzie były przesunięcia form. Skróciłem też zastrzały pod baldachimem, żeby to wszystko się zeszło w punkt (prawie). Wszystkie otwory montażowe powiększyłem, żeby luźno wchodziło, bo przecież trzeba trzy razy przymierzyć, zanim się przyklei. Na zdjęcie oryginału popatrzyłem tylko raz, żeby trochę uprawdopodobnić geometrię podwozia Podwozie to krytyczny problem, bo producent zaleca zmiękczanie plastiku klejem celem wygięcia goleni do żądanych kształtów, ja użyłem ciepła. Bez tego koła mają zeza rozbieżnego na 45 stopni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnienia z dzieciństwa wróciły . Ja miałem takie zestawy, po kilka sztuk były pakowane.

 

Grzesiu o ile dobrze pamiętam i pamięć mnie nie zawodzi to można je było nabyć w 2 wersjach:

1) pakowane oddzielnie po 1 szt.;

2) pakowane w zestaw po 5 modeli.

to były piękne czasy, nauka tak nie przeszkadzała w realizacji Naszego Hobby jak obecnie praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnienia z dzieciństwa wróciły . Ja miałem takie zestawy, po kilka sztuk były pakowane.

 

Grzesiu o ile dobrze pamiętam i pamięć mnie nie zawodzi to można je było nabyć w 2 wersjach:

1) pakowane oddzielnie po 1 szt.;

2) pakowane w zestaw po 5 modeli.

to były piękne czasy, nauka tak nie przeszkadzała w realizacji Naszego Hobby jak obecnie praca

 

Dobrze pamiętasz. I w wielu odcieniach zieleni.

Mi tam praca nie przeszkadza. Bardziej malejące z roku na rok części modeli i trzęsące się łapy:)

 

Straszne...Jeden z gorszych "modeli" z serii.

Nigdy go nie lubiłem. A wczoraj polubiłem:) Godzinka i wszystko gotowe. Jak za dawnych lat:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne

 

Też mam swoje lata, ale tego cudacznego szkaradka nie pamiętam...

Być może później zacząłem kleić - od Jaka 1.

 

A tak nawiasem mówiąc - jak to punkt widzenia zmienia się z upływem czasu... W tamtym, jedynie słusznym okresie, mimo skromności modelarskiego rynku, to coś nie nadawało się do niczego, jak tylko do zabawy, a dziś - proszę - budzi zachwyt...

 

Dziwne - bo pomimo swojej nachalnej brzydoty, MODEL mnie urzekł. Bardzo mi się podoba!

 

Cześć i chwała letalinowi za odwagę pokazania światu tego RWD-8!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy były czaderskie..."MIKRO-144"..jeden zestaw 5-ciu sztuk był z modelami z I-szej wojny,a drugi zestaw z II wojny w tym Spitfire i Hurricane......Ale była radocha,gdy odkryłem-posiadając już dwupłaty,że istnieje jeszcze zestaw ze "Spitfajerem"......więc stałem się w końcu szczęśliwym posiadaczem ........dzisiaj patrzę na twój model i nie mogę w to uwierzyć,że taką radość sprawiały te diwadla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc - jak to punkt widzenia zmienia się z upływem czasu... W tamtym, jedynie słusznym okresie, mimo skromności modelarskiego rynku, to coś nie nadawało się do niczego, jak tylko do zabawy, a dziś - proszę - budzi zachwyt...

 

Z tym zachwytem to lekka przesada, może raczej zainteresowanie:)

Modeliki były beznadziejne, relatywnie drogie i jedyne czym mnie wtedy zachwycały, to suche kalkomanie świetnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo I to śmigiełko wyglądające jak wskazóweczki w odpustowym zegareczku

 

Mi tam praca nie przeszkadza. Bardziej malejące z roku na rok części modeli i trzęsące się łapy

 

A wiesz że mi też już drygają łapki więc na warsztacie mam też syrop wspomagający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy były czaderskie..."MIKRO-144"..jeden zestaw 5-ciu sztuk był z modelami z I-szej wojny,a drugi zestaw z II wojny w tym Spitfire i Hurricane......Ale była radocha,gdy odkryłem-posiadając już dwupłaty,że istnieje jeszcze zestaw ze "Spitfajerem"......więc stałem się w końcu szczęśliwym posiadaczem ........dzisiaj patrzę na twój model i nie mogę w to uwierzyć,że taką radość sprawiały te diwadla

Poprawka... Seria I to jednopłaty (RWD-8, Karaś, Spitfire, Hurricane i Łoś), seria II - dwupłaty (Potez, Breguet, Polikarpow i dwa wodnopłaty chyba Schreck i Lantam). A ktoś mi tu kiedyś pokazywał jeszcze P24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka... Seria I to jednopłaty (RWD-8, Karaś, Spitfire, Hurricane i Łoś), seria II - dwupłaty (Potez, Breguet, Polikarpow i dwa wodnopłaty chyba Schreck i Lantam). A ktoś mi tu kiedyś pokazywał jeszcze P24.

 

Idę strugać Spitfire. Tym razem pomaluję gadzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka...
Poprawka do poprawki.

Seria I:

- Vickers Supermarine "Spitfire"

- RWD-8

- PZL-23 "Karaś"

- PZL-P24 "Super P"

- Hawker "Huricane"

 

Seria II:

- Ansaldo A-1 "Balilla"

- Po-2

- Breguet XIX B2

- Schreck FBA-17HMT2

- Potez XXVII

Oddzielny model:

- PZL-37 B Łoś

 

(pisownia nazw oryginalna z etykiety)

 

Idę strugać Spitfire. Tym razem pomaluję gadzinę.
Masz wszystkie mikrusy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.