Skocz do zawartości

Su-22M4 8 ELT "9411" /KoPro 1:48/


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model skończony. Zestaw - przepak od Karaya. Malowany Gunze i Tamiya oraz metalizerami Extreme Metal od AK. Kalkomanie Model Maker. Dodatkowo żywiczne wloty powietrza, blaszki Parta oraz zaślepki na wlot i dyszę Quickboosta, a także trochę od siebie. Zapraszam do oglądania.

 

3_zpse3gtmyxf.jpg

 

2_zpsazq9hi4n.jpg

 

1_zps0msb64s8.jpg

 

5_zpsemwlxiy1.jpg

 

4_zpsz5ljnig3.jpg

 

7_zps4eyqvd2m.jpg

 

6_zpsyhbsb0ca.jpg

 

8_zps8howzqzt.jpg

 

9_zpsv15pzeko.jpg

 

10_zpsqclq2ncu.jpg

 

11_zpstrjbd9wj.jpg

 

17_zps4uxisb3c.jpg

 

15_zps0r46du2x.jpg

 

12_zpshjulsiqg.jpg

 

13_zpsp2ot1t6n.jpg

 

16_zpsqo4xlubn.jpg

 

14_zpsgqtafjil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna suczka . Ta szmatka na oszkleniu to specjalnie, czy coś poszło nie tak ?.

 

Dzięki. Niestety - szmata to półśrodek ratujący ten model. Po zdjęciu masek okazało się, że wiatrochron (a właściwie szyba czołowa) jest cała popękana (pajęczynka). Model już po malowaniu, całość wklejona na amen... Nie miałem serca, żeby to wszystko pruć. Wiem że szpeci ten model (nigdy w życiu nie robiłem takich "maskowań"). Ale tak już zostanie. Na usprawiedliwienie mam też to, że takie cudo na owiewce występowało/występuje w przyrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwy udane - co to za farby?

 

Spód to XF-23, góra - Gunze H304, C309, C340 i C41 (brąz)

 

Zdradź jak tę szmatę zrobiłeś

 

Plandekę zrobiłem z papieru japońskiego - dociąłem kształt, a później całość na mokro ukształtowałem pędzelkiem. Papierek ten bardzo fajnie reaguje z wodą, staje się elastyczny, trochę rozciągliwy. Całość pomalowałem, utrwaliłem sido, postarzyłem, zmęczyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wyszło

Mam na myśli całość, czyli również plandekę.

Troszkę bym jeszcze nad nią popracował, bo jak na mój gust te ostre załamania na niej są nieco za ostre.

Jak pisał Mikele - dorób jej troczki i będzie lux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten papier japoński to taka cienka bibułka?

 

Tak, dokładnie.

 

Jeszcze ponudzę: według jakich zasad pomalowałeś tę szmatę? Ciemny kolor niżej, fałdki jaśniejsze?

 

Szmatkę po utrwaleniu malowałem Pactrą Khaki z pędzla. A później całość traktowałem suchymi pastelami, suchym pędzlem, delikatnym washem, a nawet kredkami akwarelowymi.

 

 

Te 3 zielone kolory od Gunze to mieszanka w jakichś proporcjach, czy raczej chodzi o pocieniowanie?

 

Całość najpierw prysnąłem H304 Olive Drab. A na to dopiero nakładałem "właściwe" kolory. Nic nie mieszając - no może z wyjątkiem późniejszych rozjaśnień/wypłowień (ale tylko dodając odrobinę białego do konkretnej farby)

 

 

Bardzo fajnie to wyszło

Mam na myśli całość, czyli również plandekę.

Troszkę bym jeszcze nad nią popracował, bo jak na mój gust te ostre załamania na niej są nieco za ostre.

Jak pisał Mikele - dorób jej troczki i będzie lux

 

Dzięki. Plandeka wiem że nie jest idealna, ale mnie się podoba Troczki są do zrobienia jak najbardziej. Załamania owszem - też zbyt przesadzone, bo na prawdziwej całość jest bardziej naciągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec na kabinę jest podszyty grubym filcem i dlatego po nałożeniu nie ma na nim takich fałd. Dużo bardziej zachodzi też na kadłub na wysokości wiatrochronu, ale to detale.

 

Udawanie brezentu luźno rzuconego na kabinę wyszło ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, ale plandeka średnia. Tak powinna wyglądać:

 

2220_209.jpg

 

Ja wiem, jak to powinno na wyglądać. Na naszych jest ładniejsza :

 

Sukhoi%20SU-22%20walkaround%20EBFS%202012%20(13).jpg

 

Trzymajmy się tego co napisał Mikele:

 

Udawanie brezentu luźno rzuconego na kabinę wyszło ok ;)

 

Zresztą - wszystkim nie dogodzisz Ale to całkiem zdrowe i normalne, że chłopy tak o jakiś szmatach dyskutują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik jest świetny!

 

Co do zasadniczego nurtu rozmowy:

Ale to całkiem zdrowe i normalne, że chłopy tak o jakiś szmatach dyskutują

My tu kombinujemy jak normalne chłopy, żeby Cię namówić do zdjęcia szmatek z tej suni, bo jest tego warta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu kombinujemy jak normalne chłopy, żeby Cię namówić do zdjęcia szmatek z tej suni, bo jest tego warta!

 

Nie ma szans. Po takim zabiegu będzie warta co najwyżej lotu do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.