Skocz do zawartości

MiG-21MF "Orli Szpon 97"


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

MiG'ów-21MF na forum jest bez liku jednak w skali 1:32 nie ma ich zbyt wiele więc śpieszę z uzupełnieniem "ołówków" w tej skali.

 

Model to wersja MF z czasów operacji "Orli Szpon"

 

Podstawą do budowy modelu jest MiG-21MF wydany przez Trumpka, model jak widać zarówno merytorycznie jak i w oddaniu szczegółów pozostawia WIELE do życzenia.

Trzeba jednak napisać iż to co jest spasowane jest przyzwoicie jednak jak to w modelach Trumpka szpachli potrzeba sporo.

 

Z dodatków na rynku do tego konkretnego modelu także nie ma zbyt dużego wyboru postanowiłem więc skupić się na oddaniu możliwie najlepiej jak się da powierzchnie a model to 100% wersja pudełkowa. Jak pewnie pamiętacie do lakierowania używam produktów nie modelarskich więc musiałem poradzić sobie bez użycia metalizerów w zamian wykorzystując standardowe lakiery metaliczne i perłowe. Zabawy z tonowaniem było bardzo dużo chciałem osiągnąć jak największą ilość "smaczków" na lakierze czy osiągnąłem zamierzony cel?

Ocenę pozostawiam wam.

Model wykonałem kilka miesięcy temu dokładnie trzy. Jednak wcześniej nie umieściłem galerii i dopiero porządki na półkach i odkurzanie modeli przypomniały mi o Migaczu.'

'

Tyle w kwestii modelu, fotki wykonałem używając tła jasnego i ciemnego tak by zadowolić i te osoby które lubią czarne i te które lubią białe. Ponieważ nie mam żadnego programu do korygowania fotek a i nawet jakbym miał to nie bardzo pewnie potrafil bym go obsłużyć więc jak ustawię ekspozycje w aparacie takie mam fotki:

 

IMGP8054_zpsbkgzav01.jpgIMGP8139_zpsaiard03s.jpgIMGP8052_zpstwhfhhzz.jpgIMGP8128_zpstdnxv6tz.jpgIMGP8031_zpssvzyqxnh.jpgIMGP8108_zpsvremauxx.jpgIMGP8042_zpswj6mu8mj.jpgIMGP8102_zpsyhslytjj.jpgIMGP8013_zpspdtprk7z.jpgIMGP8117_zpsxoprjiee.jpgIMGP8010_zpsjgevsoll.jpgIMGP8092_zpsuoac9npg.jpgIMGP8024_zpsetbu7yzl.jpgIMGP8113_zpsjqqau6wx.jpgIMGP8003_zpsb4jz8gzm.jpgIMGP8094_zpsk89mq0kf.jpg

 

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, mnie zdecydowanie bardziej widzi się na ciemnym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super

Czym malowałeś?

 

Nie wiem czy coś ci to powie ale lakierowane wszystko było PPG Envirobase HP czystymi pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał nieco przemalowany stoi koło mojej pracy.

 

Malowanko ciekawie zrobione, ale mam wrażenie że Syrenka jest nieco za mała.

Może to tylko wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to problem dlatego też unikam robienia warsztatów ponieważ pracuje na zupełnie innych produktach niż większość modelarzy i faktycznie nie ma to przełożenia na wiedze którą można przekazać innym.

 

 

Tak czy siak są tu użyte dwa rodzaje ziarna metalicznego (by uprościć dwa kolory srebrne) + kolor z ziarnem pryzmatycznym czyli Liquid Metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze akurat ten egzemplarz przedstawia nie wersje MF tylko M... Kilka roznic bylo pomiedzy wersjami a najbardziej widoczna to brak skrzydelek pod dodatkowymi, bocznymi chwytami powietrza... Samolot ten latal w 1PLM stad syrenka a pozniej w 41PLM stad rycerz... Zanim trafil do 1PLM latal w 2PLM w Goleniowie... A tam byly MiGi-21M a nie MF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz ci babo placek.

Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.

 

Teraz pytanie obcinać "skrzydełka" pod wlotami czy obcinać literkę F?

Obetnę literkę to i tak lipa bo pozostaną skrzydełka, obetnę skrzydełka to muszę też obciąć literkę F a Model Maker'a do sądu pozywam i wnoszę o zwrot kasy za model + koszty pracy i materiałów. Ponieważ opis na produkcie który sprzedają jest nie zgodny ze stanem faktycznym.

Sam natomiast za pieniądze jakie odzyskam udam się na szkolenie by nie dać się kolejny raz wpuścić w maliny.

 

A tak na serio no cóż gapowe zapłacone i obiecuje że więcej takiego błędu nie popełnię a MiG'ów-21 mam jeszcze na stanie trzy więc potencjalnie jest gdzie zrobić błąd.

W najbliższych planach będzie nr. boczny 9483 jak tylko ustalę jaki on miał kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz WIELKIE dzięki,

Teraz jestem tak pozytywnie nastawiony do powierzchni imitujących metal że może zamiast barć na warsztat F/A-18A+ wezmę Lightninga w wersji metal + kolor na stateczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia pigmentu a tła i ilości nałożonych warstw. Tło tak jak powinno być użyte pod ten kolor było czarne jednak nałożyłem tylko jedną wypruszoną i jedną cienką warstwę koloru i może dla tego jest ciut za ciemne jednak przy dwóch warstwach wydawało mi się zbyt jasne.

 

Po prostu chciałem by zróżnicowanie koloru było powiedzmy dobrze widoczne. Tak więc to nie kwestia samego produktu co użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.