Skocz do zawartości

Antek na słodko po alpejsku :)


Artek82

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na słodką chwilę z kolejnym modelem Antka

1_zps8i2c6srz.jpg

 

 

O modelu

Kolejny model An-2 w moim wydaniu i kolejny Trumpeter w skali 1/72. Model, który kiedyś tam dawno skleiłem i stał w "rogu hangaru" czekając na wenę twórczą, która zaskoczyła po zakupieniu kalek LimaOscar Decals. Modelu zbytnio opisywać nie trzeba bo jaki chińczyk jest, każdy widzi. Ma swoje zady i walety, ale ważne że jest Klejąc ten model nie zwróciłem uwagi na boczne okienka że musza być wszystkie płaskie i tak jak przykazał Trumpeter wkleiłem te z bulojkami. Dodatkowe okienko wyjścia awaryjnego rzeźbiłem z zewnątrz wiercąć otwór i klejąc na styk wcześniej dopasowaną z pleksi szybkę. W modelu dodałem trochę samowolnej drobnicy takiej jak anteny i osłony pod kadłubem, pitoty, stopień wejściowy, uchwyty wejściowe na kadłub, lekko podrasowany silnik, metalowy wydech, przetrasowałem poprawnie osłonę silnika oraz sloty, światła do lądowania wykonałem z ramki od oszklenia. Do malowania użyłem farby akrylowej w sprayu Motip FLY COLOR dostępnej w Casto za 22 zł. Śmierdzi trochę jak nitro, ale ładnie kryje i szybko schnie.

 

 

Wygląd samolotu po zakupieniu przez firmę PPHiU Argrolot

0307130020_zps6kuuwlb3.jpg0603050030_zpsvbt1lili.jpg

 

 

Wygląd samolotu w służbie Aerogryfu i okresu przechowywania w hangarze Aeroklubu Szczecińskiego

0406300022_zps7jjenoft.jpg72_zps9e6h9zay.jpg

 

Kilka faktów o samolocie

Model przedstawia maszynę o numerze seryjnym 1G204-47 zbudowaną jako wersja rolnicza "R" aktualnie o znakach SP-FLZ. Wyprodukowany w 1983 roku egzemplarz otrzymał znaki CCCP-17846 i przekazany został do oddziału Aerofłotu na Białorusi gdzie po zmianach ustrojowych zmieniono mu znaki na EW-17846. W sierpniu 1995 roku samolot został zakupiony przez firmę PPHiU Agrolot i przyprowadzony do bazy na lotnisku w Pruszczu Gdańskim. Po otrzymaniu znaków SP-FLZ wykonywał prace agro w zakresie ochrony upraw, roślin i lasów. W 1997 roku prawdopodobnie przeszedł remont, dostał tapicerowane wnętrze z fotelami do przewozu pasażerów i przemalowany został w barwy słynnej alpejskiej czekolady z fioletową krową Wynajmowany był do lotów widokowych głównie nad Bałtykiem (Władysławowo, Kołobrzeg). Na początku XXI wieku trafił do szczecińskiego Aerogryfu gdzie wykorzystywany był w akcjach szczepienia lisów, oraz przez Aeroklub Szczeciński. Następnie od 2004 roku prawdopodobnie będąc już w prywatnych rękach, samolot stoi przechowywany w hangarze Aeroklubu Szczecińskiego do dnia dzisiejszego. Plotka głosi że jest rozmontowany bez silnika i czeka na nowego nabywcę. Czy jeszcze poleci? Czas pokaże...

 

Mimo że fotograf ze mnie lichy to zapraszam do (mam nadzieję) słodkiej uczty dla oczu

 

Tutaj przy sztucznym oświetleniu i kombinacjach z balansem bieli.

 

2_zpsutizxanj.jpg

 

3_zpsnkih5zlf.jpg

 

4_zpsnr7czzug.jpg

 

5_zpsefsptkws.jpg

 

6_zpsv1xojzbl.jpg

 

7_zpskftz2vkb.jpg

 

8_zpsat2xidhl.jpg

 

9_zpsj8cxzw2r.jpg

 

10_zps5ly8sc1i.jpg

 

11_zpsq8pdwinm.jpg

 

12_zpskmezddj5.jpg

 

13_zpsibvjnz0d.jpg

 

14_zpstajtzppi.jpg

 

15_zpsmjflgfyy.jpg

 

16_zpsdjnrodz5.jpg

 

17_zpsplbjtcay.jpg

 

18_zps53d3fyz2.jpg

 

19_zpsvdtpkwxj.jpg

 

20_zpsejv6cwfg.jpg

 

21_zpsl8spxwgs.jpg

 

22_zpszogkyexd.jpg

 

Tutaj sesja podwórkowa przy świetle naturalnym

 

23_zpso4jsfmo7.jpg

 

24_zpssvhzze0r.jpg

 

25_zpsbiblikjb.jpg

 

26_zps4pz1vs1a.jpg

 

27_zpsdlypbwg5.jpg

 

28_zpstcwfl9rt.jpg

 

29_zpshdtrgxbn.jpg

 

30_zpswnjxepwc.jpg

 

31_zpszq6wrmat.jpg

 

32_zpsqze82dnf.jpg

 

33_zpsdw3gjdz5.jpg

 

34_zpsemvpl5xn.jpg

 

35_zps22afi0na.jpg

 

36_zpsh7yze7ky.jpg

 

37_zpsuxi6nvze.jpg

 

38_zpsczdkm4mn.jpg

 

39_zpshlz6x3dl.jpg

 

40_zps3ts2iuyo.jpg

 

Jeszcze kilka fotek z oblotu

 

41_zpsezkpmmbi.jpg

 

42_zps1iflayhf.jpg

 

43_zpsezmp7x30.jpg

 

44_zpsp6do385t.jpg

 

00_zpsehrxwhql.jpg

 

000_zpsme6a4lbz.jpg

 

45_zps6kx9jlj6.jpg

 

46_zpsdetd6qlj.jpg

 

47_zpse183dcu6.jpg

 

I fotka rodzinna

 

48_zpstvfde22v.jpg

 

Dziękuję za uwagę.

Fotografie samolotu pobrane ze stron: lotnictwo.net i Aeroklubu Szczecińskiego.

Galeria zawierała lokowanie produktu

Do zobaczenia przy kolejnym Antku i nie tylko...

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK W kazdym razie wszystkie Antki, ktore ja widzialem mialy do gory okna Ale model jest OK

Pozdrawiam Bravo 112

 

Dla kolegi dodatkowe foto pokazujące że z góry okienek brak

max_265_zpszj39iofs.jpg

 

kjp_a_man oczywiście że w planach, będzie w Kubusiowym malowaniu

 

letalin to ja nawet L-60 mam więcej niż ty Spitfire'ów

 

lokowanie produktu - chyba trzeba dopisać z gwiazdką na dole posta

Jest napisane na końcu galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.