Skocz do zawartości

P-47M Thunderbolt, 1/48 Tamiya


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Tym razem prezentuję Dzbanka z polskim akcentem Zestaw z pięknymi detalami i świetnie spasowany, aż miło się go sklejało!

Jedyny szkopuł jest taki, że zrobiłem go dla znajomego i żal się z nim żegnać :( Zapraszam do oglądania

 

2b6fa313bafa07d6.jpg

 

04fc96ae31e50ca8.jpg

 

5fcd9f9e2f7fe5c5.jpg

 

959d0931e58d37af.jpg

 

54c6aed3bfcdb1f4.jpg

 

2bb96f6ab0b5e31d.jpg

 

9df770fc43bfb542.jpg

 

9d4c26c0c6b4a945.jpg

 

3e553380fb281968.jpg

 

6ca2ccb82ee00702.jpg

 

973cc2a00a91a487.jpg

 

718f0db97a757d8a.jpg

 

f5cb24a91874c496.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że nie nówka sztuka, nieśmigany jak to w przypadku modelu tego samolotu często bywa. Ładny kolor wierzchni - zgodnie z instrukcją, czy jakiś własny trop miałeś?

 

ps. A podkowa na szczęście pod kabiną zaginęła? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano faktycznie brakuje podkowy Dzięki za czujność, trzeba uzupełnić!

Co do koloru to początkowo miałem spory dylemat bo jest wiele dyskusji na zagranicznych forach na temat tego koloru, jedni twierdzą, że to ciemnoniebieski, inni że zachodzi na fiolet a jeszcze inni że były malowane czarnym matowym tak więc zrobiłem trochę na oko i wybrałem z palety Gunze H326 czyli FS 15044. Pewnie nie jest w 100% zgodny z oryginałem ale taki wydawał mi się najbardziej odpowiedni. Początkowo chciałem sam zmieszać kolor zgodnie z instrukcją ale wychodziła jakaś "kupa w lesie" i więcej nie kombinowałem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, tylko ten kolor kokpitu

Nie powinien być Dark Dull Green - coś bliskiego Gunze 302 ?

 

Ja do wnętrza użyłem koloru Zinc Chromate Interior Green FS 34151. Kolor o którym piszesz jest trochę ciemniejszy i pewnie też był stosowany, bo przeglądając różne zdjęcia samolotów USAF czy US Navy z II WŚ natrafiłem już na kilka odcieni wnętrza kokpitu. Większość z nich to maszyny muzealne ale myślę, że zgodność jest zachowana dlatego nie był stosowany tylko jeden odcień i pewnie kolor który ja wybrałem jak i ten o którym piszesz można spokojnie użyć do modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, tylko ten kolor kokpitu

Nie powinien być Dark Dull Green - coś bliskiego Gunze 302 ?

 

 

Ja tez uwazam, ze kolor kokpitu jest odpowiedni jak na amerykanca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nadmierne uproszczenie. W czasie IIwś w amerykańskich myśliwcach stosowano najmarniej siedem kolorów głównych do malowania kabin. Możliwe, że więcej. I akurat w P-47M był to wspomniany wcześniej DDG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.