Skocz do zawartości

Mil Mi-24 D [Bilek 1/72]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

mi-mil-hind_0000.jpg

 

Była to pierwsza próba zrobienia latacza na poważnie. Model firmy Bilek (nr kat 969) pozostawia wiele do życzenia. Połówki kadłuba były bardzo kiepsko spasowane do siebie. Wiele elementów trzeba było szpachlować. Kilka elementów zostało zastąpionych drutami tudzież mosiężnymi rurkami. Kalki były w porządku. Aczkolwiek poza tymi niedogodnościami model kleiło się bardzo przyjemnie i miałem radość z realizacji projektu. Finalny model trafia do mojego kolegi z pracy.

 

mi-mil-hind_0001.jpg

 

mi-mil-hind_0002.jpg

 

mi-mil-hind_0003.jpg

 

mi-mil-hind_0005.jpg

 

mi-mil-hind_0004.jpg

 

mi-mil-hind_0006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stakor1: Dzięki!

Nie wiedziałem, że to nie wersja D. Jak głupek spisałem co pisało na pudełku :P

 

@giberes: Nie jestem. heh... próbowałem je wygiąć pod zapalniczką, ale miałem strach że zniszczę części, a uwierz, że w pewnym momencie chciałem po prostu skończyć ten model.

 

@Mikele: Dla kogo są znane to są, dla mnie już też :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalniczką?!?! Nigdy w życiu!!! - jak widać masz instynkt samozachowawczy i dobre odruchy!! ;)

 

Bierzesz łopatę wirnika w 3 palce - wskazujący i środkowy na górze, kciuk u dołu pomiędzy nimi i delikatnie naciskasz, przesuwasz palce kawałeczek dalej i tak robisz zwis plastikowym łopatom wirnika ;).

 

No ten model ma błędy - wirnik obrócony, nieco za krótki, co do wersji np. Mi-24D powinien mieć pociski ppanc 9M17P a ten ma 9K114 które są na wersjach W i P. Ale stacja naprowadzania, ogon są z wersji D więc nie da się 'zpudła' zrobić wersji W. Na wersjach D nie ma też możliwości mocowania rozpraszacza gazów wylotowych EWU (chyba, że na naszym o numerze 584 ;P - ale on miał wypadek i przeszedł operację...).

 

Kiedy się ukazała ilaterka/bilek to był to właściwie jedyny dostępny w Polsce model Mi-24 - Hasegawa miała o wiele lepszy model ale w PL niedostępny, airfix też rzadko... Zvezda zrobiła model Mi-24W na oryginalnych planach które scyfrowali (OKB Mila ponoć od nich te plany potem w wersji cyfrowej wzięli) i jako jedyny model ma prawidłową asymetrię kadłuba. Jeżeli będziesz chciał zrobić prawidłowy model wersji D to w październiku wyjdzie z Eduarda Mi-24D - przepak Zvezdy z dodatkami żywicznymi i blaszkami. Chętnie zobaczyłbym Zvezdę w Twoim wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dobrze się ogląda Twoje modele. Potrafisz wydusić z nich więcej niż można by się spodziewać, poza tym staranna galeria zawsze służy za wzór dla wszystkich. Oprócz tego, że lubię Twoje prace to masz właśnie za ową staranność mój szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.