Skocz do zawartości

SBLim-2A nb 2004 1:72 Eduard zasadniczo


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Limek skończony.

Zestaw Eduarda generalnie przyjazny. Konieczne były zmiany na wersję SBLim-2A - hamulce, przemieszczenie niektórych wzierników, uzbrojenie i wygląd lawety.

Nieco zwaloryzowany poprzez:

- nitowanie;

- grzebienie na skrzydłach;

- kółko przednie (w zestawie odlane razem z golenią, wrrr...)

- zaczepy zbiorników;

- anteny, pitot itp.;

- fotele i wyposażenie kabiny

Malowanie oparte o zdjęcia wymagające sporych interpretacji archeologicznych.

Kalki "główne" od ModelMakera, nazwiska załogi na burtach - Pepsi_Adam.

 

Model w nietypowej dla mnie konwencji, czyli pozamykany generalnie.

 

2004%2Bgot%2BA.JPG

 

2004%2Bgot%2BB.JPG

 

2004%2Bgot%2BC.JPG

 

2004%2Bgot%2BD.JPG

 

2004%2Bgot%2BE.JPG

 

2004%2Bgot%2BF.JPG

 

2004%2Bgot%2BG.JPG

 

2004%2Bgot%2BH.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie mi się bardzo podoba, jak i waloryzacja modelu Przydało by się chociażby delikatnie zaznaczyć jakieś zabrudzenia od płynów eksploatacyjnych i brudu. Nie mówię tu o jakichś obfitych wyciekach i błocie, raczej śladowo. Dużo by to dodało realizmu moim zdaniem. Ale tak czy inaczej model wygląda świetnie i ta moja uwaga ma niewielki wpływ na końcowy odbiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajnie zdetalowałeś, co było widać w warsztacie, ale nie widać tego w galerii. Tutaj nie mam zastrzeżeń, bo to była mistrzowska robota.

Ale malowanie... dla mnie ten model wygląda niezbyt zachwycająco, powiem delikatnie.

Brak choćby prób jakiegoś fajnego zróżnicowania powierzchni lakierniczej, co widać szczególnie na spodzie maszyny.

Praktycznie brak weatheringu.

Malowanie jest poprawne, ale w zasadzie dość przeciętne. Przy takim detalu jaki tam wsadziłeś, model zasługiwał na znacznie lepsze malarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba - bardzo cenię sobie zdanie karambolisa zawłaszcza jeśli chodzi o rurki ale jak czasem mam dość tych śladów eksploatacji - fura prosto z fabryki i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, także te krytyczne.

Kwestia spodu jest o tyle trudna, że nie natknąłem się na żadne zdjęcie SBLim-a które pozwoliłoby skonkretyzować to, co się na spodzie działo. Wszystkie fotki pozwalają co najwyżej spojrzeć na boczno-kadłubową strefę dolnego koloru. Chętnie zatem przygarnę kwity w tym temacie - prosiłem zresztą o to w warsztacie, jednak bezskutecznie. W tej sytuacji postawiłem na delikatność i skromne analogie do tego co się działo na 6bisach - choć i tu fotek jak na lekarstwo.

Uwagi co do góry nie bardzo rozumiem, przeanalizowałem dostępne fotki kamuflowanych SBLim-ów i uważam, że i tak stoję blisko granicy, po przekroczeniu której dalsze różnicowanie przybrałoby postać karykatury.

Niemniej miło mi, że model spotkał się z zainteresowaniem

 

Mikele - potwierdzam, malowanie Gunze bardzo komfortowe;

Grzes- podstawka nie zmieniła postaci w stosunku do tego co pokazywałem w warsztacie.

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia spodu jest o tyle trudna, że nie natknąłem się na żadne zdjęcie SBLim-a które pozwoliłoby skonkretyzować to, co się na spodzie działo. Wszystkie fotki pozwalają co najwyżej spojrzeć na boczno-kadłubową strefę dolnego koloru. Chętnie zatem przygarnę kwity w tym temacie - prosiłem zresztą o to w warsztacie, jednak bezskutecznie. W tej sytuacji postawiłem na delikatność i skromne analogie do tego co się działo na 6bisach - choć i tu fotek jak na lekarstwo.

Kiedy brak kwitów można użyć wyobraźni lub popatrzeć na modele innych.

http://www.helmo.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2202&Itemid=42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bruno Wątpliwy:

 

Odwołujesz się przecież do samolotu innego typu! W dodatku grecki autor najwyraźniej za wzór wziął sobie egzemplarz muzealny, o wątpliwym jak dla mnie kamuflażu. Mikołaj zrobił model taki jaki był za czasów jego eksploatacji. Wyobraźnie tu nie ma zastosowania - to jest modelarstwo redukcyjne, a nie Sci-Fi!

A model pierwsza klasa, szkoda że nie ukończony na konkurs bo był moim faworytem przez cały czas. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odwołujesz się przecież do samolotu innego typu!

Weź na logikę, że samoloty "brudzą" się podobnie, fizyki nie oszukasz.

W dodatku grecki autor najwyraźniej za wzór wziął sobie egzemplarz muzealny, o wątpliwym jak dla mnie kamuflażu.

Serbski nie grecki. Ultimo - nie wiem co sobie wziął za wzór bo numery taktyczne są różne na modelu.

Mikołaj zrobił model taki jaki był za czasów jego eksploatacji. Wyobraźnie tu nie ma zastosowania - to jest modelarstwo redukcyjne, a nie Sci-Fi!

Czemu wrzeszczysz na Forum? To ma wzmóc siłę argumentacji?

Dla mnie Mikołaj może robić co chce i jak chce. Jego broszka. Niczego nie narzucam ( w przeciwieństwie do ciebie ), delikatnie sugerowałem ożywienie spodu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bruno Wątpliwy cd.

 

Chyba jednak w tym przypadku nie masz racji. Ten Limek jest tak czysty jak pamiętam z wojska będąc "bażantem" w 1988. Naloty małe i doglądany do przesady przez obsługę. Naprawdę nie był brudny. W przeciwieństwie np. do śmigłowców. Można by się ewentualnie przychylić do uwag Solo i dać większe zróżnicowanie powierzchni kamuflażu na poszczególnych elementach, ale do tego potrzebna jest b. szczegółowa dokumentacja, taki "walk around' , a tego nie można było robić. Powtórzę jednak, że i tak jest na 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie tak za opinie, jak i linki i sugestie.

 

em - baza surowcowo-kwitowa jest:

 

6bis%2Bbaza.JPG

 

Mi bardziej leży 627. Natomiast nawet te zdjęcia tak bardzo odrapanych samolotów pokazują, jak ostrożnym trzeba być w zakresie różnicowania kolorów. Fotki zapisuję na przyszłość ;-)

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.