Skocz do zawartości

Mig 21R Cuban 1:48 Eduard


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zaprezentować model myśliwca Mig 21R w Cubańskim malowaniu. Model wzbogaciłem o nitowane powierzchnie - reszta z tego co było w pudle. Malowany tamiya + gx100 + MM metalizer. Jest parę baboli - ale może nikt się nie dopatrzy Oglądajcie

 

Mig21_01.jpg

Mig21_02.jpg

Mig21_03.jpg

Mig21_04.jpg

Mig21_05.jpg

Mig21_06.jpg

Mig21_07.jpg

Mig21_08.jpg

Mig21_09.jpg

Mig21_10.jpg

Mig21_11.jpg

Mig21_12.jpg

Mig21_13.jpg

Mig21_14.jpg

Mig21_15.jpg

Mig21_16.jpg

Mig21_17.jpg

Mig21_18.jpg

Mig21_19.jpg

Mig21_20.jpg

Mig21_21.jpg

Mig21_22.jpg

Mig21_23.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - Dobre te gwiazdki - teraz się dopatrzyłem - pilnowałem żeby trójkąt był dobrze a nie zwróciłem uwagi na gwiazdki

 

 

Zawsze mozesz napisać, że to protest przeciwko czerwonej zarazie ;)

 

Fajny choć takie cieniowanie zupełnie do mnie nie przemawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także model podoba się z małym ale dotyczącym cieniowanie szczególnie na stateczniki pionowym.

Jednak całość trafia w mój gust. GRATULACJE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model. Podoba mi się, ale cieniowanie dyszy wygląda dla mnie jakoś dziwnie. Jasny metal, bardzo ciemna linia, a po jej drugiej stronie ciemny metal przechodzący dalej w jasny. Moim zdaniem za duży kontrast sasiadujących ze sobą fragmentów blachy.

 

chyba stożek krzywo wklejony - coś na prawo ucieka. Na Kubie to raczej w lewo powinien kierować

 

Spokojnie, wszystko się równoważy. Na stateczniku pionowym co najmniej jedna z anten jest wygięta w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek to raczej złudzenie na zdjeciu, w praktyce nie da się go wkleić inaczej bo wchodzi on w rowek i po złączeniu połówek kadłuba powstała by szpara jakby był krzywo - i niby znalazłem ten swój model na zdjęciu ale w/g Eduarda ma inne malowanie spodu i nie ma zasobnika pod-kadłubowego

 

1215275.jpg?v=v40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model. Podoba mi się, ale cieniowanie dyszy wygląda dla mnie jakoś dziwnie. Jasny metal, bardzo ciemna linia, a po jej drugiej stronie ciemny metal przechodzący dalej w jasny. Moim zdaniem za duży kontrast sasiadujących ze sobą fragmentów blachy.

 

chyba stożek krzywo wklejony - coś na prawo ucieka. Na Kubie to raczej w lewo powinien kierować

 

Spokojnie, wszystko się równoważy. Na stateczniku pionowym co najmniej jedna z anten jest wygięta w lewo

 

Anteny są ultra cienkie i chyba robiąc fotki spodu musiałem je zgiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój temat, nie moje klimaty, ale model ogromnie mi się podoba.

Świetne malowanie, subtelnie wszystko pocieniowanie, efekty weatheringu, szczególnie na spodzie, bardzo fajne i nie przesadzone.

Piękna, czysta robota i znakomite zdjęcia.

Jeden z najładniejszych modeli jakie tu w ostatnich miesiącach pokazywano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo - wiem że to nie w temacie i przepraszam autora wątku ale Solo czy naprawdę bez włącania kwestii "polityki" nie ma nawet jednego samolotu ze wschodu który by ci się podobał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie Ty tu widzisz politykę?

Model mi się ogromnie spodobał, choć zarówno maszyna jak i malowanie nie są tymi, które mnie interesują, ani które sam staram się robić.

Podobnie jak dwupłatowce, spitfajery czy meserszmity - no nie podobają mi się, nie interesują mnie, w ogóle mnie nie kręcą.

To samo mam z pancerką, z pojazdami cywilnymi, czy dioramami.

Ale jednak potrafię docenić wyjątkowo udany model, nawet jeśli jest on z powyższych obszarów moich "niezainteresowań".

To dla Ciebie polityka?

Trochę dziwne masz skojarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie mnie nie zrozumiałeś.

Napisałęm polityka w cudzysłowiu a chodziło mi konkretnie o samoloty z za wschodniej granicy czy nie ma żadnego który by Ci sie podobał?

Może Su-27, 30,33,34 etc. itp.

 

W kwestii polityki miałem na myśli to że możesz nie przepadać za polityką Towarzysza Putina o wcześniejszych nawet nie wspominając przez co pałasz niezbyt pozytywnymi uczuciami do wszystkiego co z tamtego kierunku.

 

To miałem na myśli? Kwestia tego konkretnego modelu nie ma tu nic do rzeczy tez uważam go za BARDZO udany a i sam samolot mi się BARDZO podoba - jest ponadczasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten "Cubański" Mig Ci wyszedł.

Bardzo plastyczne, efektowne malowanie i świetne zdjęcia.

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to , jak mi się wydaje, zwichrowane podwozie główne, co dobrze widać na ostatnim zdjęciu, pokazującym model "od czoła". Zważywszy na klasę modelu, takie niedokładności nie powinny mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.