Skocz do zawartości

1:72 Hasegawa UH-1H


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Oto moje kolejne wypociny czyli UH-1H z Hasegawy.

Uważam, że nie wyszedł jakoś turbo źle i raczej wszystkie efekty na nim wyszły mi tak jak planowałem, po za:

a) nierównym maskowaniem, na pewno ja dałem ciała, ale też taśma, która słabo przylegała to powierzchni pociągniętej lakierem, ale jakoś musiałem zabezpieczyć położone wcześniej kalki

b) stosowałem na nim czarną farbę olejną zmieszaną z white spiritem jako efekt zabrudzeń i niestety taka mieszanka bardzo szybko wysycha i ciężko się później rozprowadza po modelu/trudno ją doczyścić-czy ktoś miał może podobnie?

Trudno nie zawsze może być wiosna-model jakiś szałowy nie był, więc traktuję go jako kolejny poligon i płynnie ciągnę wszystko dalej w kierunku nowej zabawki-czyli UH-1D z Italeri. Jak ostatnio napisała moja koleżanka-"keep going on" i tyle w temacie.

Proszę o komentarze i porady, które jak zwykle chętnie poczytam. Poniżej mała galeria.

wzhygj1.jpg

5sxzsUx.jpg

MH4Ofiu.jpg

sxTFXeI.jpg

6ITWvjy.jpg

rEtRUzV.jpg

cR5zREJ.jpg

Trochę nie wyraźnie wyglądasz na tle zasidoluxowanej tej podłogi

fj8DRtY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jednego nie mogę wybaczyć temu modelowi - i to jest przednia szyba. Chodzi mi o zestaw. Gdybym ja projektował zestaw UH-1, to cały przód bym zrobił przezroczysty, jako jedną część - i niech sobie modelarz potrzebne części zamaluje.

 

Jeśli chodzi o wash, to jak na biały dasz czarną farbę, to raczej nigdy nie będzie wyglądało. Maksymalnie powinien być ciemny szary, a w wypadku czyściutkiej, generalskiej maszyny pewnie jeszcze coś jaśniejszego.

 

Ja wypróbowałem taki "toolchain": podkład Tamiya w sprayu, na to ewentualnie humbrol (jeśli to ma być białe to można zostawić biały podkład Tamiya), na to sidoluks dla zabezpieczenia. Linie podziału zapuścić mieszanką humbrola i rozcienczalnika Wamod i niech to przeschnie tak godzinę. Potem powierzchnię można zmyć pałeczką kosmetyczną zwilżoną rozcienczalnikiem Gunze (Mr Color Thinner), zmywa się do czysta.

 

A Twój model - coż, może jak chcesz trenować to powinieneś go zrobić jeszcze raz? Życzę powodzenia z następnymi i pozdrawiam serdecznie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.