Skocz do zawartości

Mi-24W Trumpeter 1:35


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Taki wiatraczek tym razem, obiecałem galerię wcześniej ale ostatnimi czasy masakruje mnie jeden z projektów w pracy i wyleciało mi z gowy.

Mi-24 w tym kamuflażu już jakiś czas chodził mi po głowie w dodatku te paski w mojej opinii wyglądają dość ciekawie a na pewno nie standardowo.

Model dał mi w kość ponieważ tym razem postanowiłem użyć więcej dodatków: BIGED, żywiczne koła i wyrzutnie + Master.

 

O ile koła i wyrzutnie faktycznie w wersji żywicznej wyglądają lepiej o tyle do tych wszystkich blaszek nie jestem wciąż przekonany i nie widzę różnicy inplus.

 

Trudne też okaząło się samo lakierowanie do tego kamuflażu brak kalkomanii więc wszystko to typowa robota ręczna.

Dziekuję koledze z forum PWM za wykonanie masek do godła.

 

Niestety musiałem wykonać godła ręcznie ponieważ maski okazały się być zbyt duże jednak bez nich byłoby mi zdecydowanie trudniej to zrobić.

Zdjęcia może tego nie oddają ale godła po obu Stronach wyszły mi nie tyle inne co w różnych rozmiarach. choć i drobne różnice w samym godle da się zobaczyć ot taki hand made.

Model z założenia miał być stonowany bez nadmiernego brudzenia i różnicowania powierzchnii.

 

Czy jestem zadowolony z efektu końcowego? Ostatecznie tak model na żywo wygląda ciekawie, jednak już kilka godzin po postawieniu na półkę zaczałem wyliczać co bym poprawił.

 

gSZWA7T.jpg?1

 

AuBlKMj.jpg?181TN98A.jpg?1VVST5hv.jpg?1EnISZjH.jpg?19WQIbrM.jpg?1Whjhf96.jpg?1ZNHLB3Y.jpg?1xu8Z11S.jpg?1owvb71A.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Mam takiego właśnie na warsztacie i wiem ile pracy trzeba włożyć w ten nieciekawy wypust Trumpetera Malowanie bardzo ciekawe, oryginalne. Dzięki temu, że sam poprawiam braki modelu, mógłbym wytknąć parę uproszczeń, ale po co? Gratulacje ukończonego, robi wrażenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu już podziękujemy z tymi

jednak już kilka godzin po postawieniu na półkę zaczałem wyliczać co bym poprawił.

 

 

kozak, jeden z najpięknieszych wiatraków jakie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, cieszę się z pozytywnego odbioru.

Mam już co prawda dość wiatraków ale jeszcze jeden jest w planach też w dość mało znanym kamuflażu;

 

i5mWxw4.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie również bardzo ciekawe, tylko musisz pamiętać, że to wersja D, więc będziesz miał trochę przeróbek. No i koniecznie warsztat dla takiego modelu na forum by się przydał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że z sukcesem sięgnąłeś do ciekawego malowanka z lat 90.

To był bardzo ciekawy okres w naszym lotnictwie.

 

Zamieniłbym tylko te wyrzutnie npr B8-W20 na UB-32, czyli na takie jak ze zdjęcia powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotach tego brak ale tym razem wykonałem całe uzbrojenie i powieszane zbiornika jak stoii na wystawce wszystko jest przed nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, cieszę się z pozytywnego odbioru.

Mam już co prawda dość wiatraków ale jeszcze jeden jest w planach też w dość mało znanym kamuflażu;

 

 

O! Żabcię będziesz robił To pierwszy nasz Mi-24...

 

Zwróć uwagę, że pod godłem 8 eskadry, na szarym jest namalowana mała czarna żabka którą warto namalować na modelu bo nieczęsto były na Mi-24 godła osobiste (na zdjęciu to czarna kropka - namalowana po jakimś czasie od przemalowania więc na wcześniejszych zdjęciach jej nie ma) - żabka jest po obu stronach, zdjęcia są np. w książce 'Polski samolot i barwa 1942-2016' i schemat w artykule M. Rusieckiego z Militariów (tam też są podane kolory 013 w FSach po remoncie - ale moim zdaniem totalnie nie pasują...) Co do tego malowania to jest jeden problem - napisy ekpsloatacyjne sa w jęz polskim ale były umieszczone na białym (częśćiej) albo czerwonym tle stąd jak sie patrzy na zdjęcia z odległości to widać dużo białych pasków...

 

PS W sumie to te kolorki - pewnie nieco wyblakłe - aktualnie się przebijają na wierzch (zdjęcie robione jakieś miesiąc temu w muzeum w Wawie). Można by je zidentyfikować FSami...

c218f140511965a2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najlepszych Mi-24 jakie miałem okazję oglądać. Do tego dochodzi nietuzinkowe malowanie. Gratuluję świetnej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.