Skocz do zawartości

[G] F-18E VF-143 "Pukin Dogs", Academy, 1/72


Mates

Rekomendowane odpowiedzi

Po dobrym miesiącu pracy udało się ukończyć kolejny model. Z prac był prowadzony również warsztat. Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi podczas całości prac i wsparcie. W tym miejscu muszę powiedzieć wszystkim, którzy się wahają, aby zakładali warsztaty jak mogą. Taka tradycyjna forma prowadzenia warsztatu, w przeciwieństwie do np. wideorelacji daje zawsze ten margines na poprawę błędów i bieżące konsultacje w sprawie kłopotliwych spraw.

 

Prezentuję galerię modelu Superhorneta wydanego przez Academy w skali 1/72. Wybrałem malowanie z niebieskimi statecznikami pionowymi, ponieważ uznałem, że będzie się o wiele lepiej prezentować.

 

Generalnie jest to w miarę prosty model, większość części pasuje idealnie na tzw. klik i mimo niewątpliwych uproszczeń jest do bardzo dobry zestaw, który sprawie sporo przyjemności podczas sklejania. Spasowanie elementów jest bardzo dobre Jedyny mankament do którego potrzebna była odrobina szpachli to spasowanie części nosowej płatowca z pozostałą bryłą płatowca. Ale to naprawdę minimalne ilości. Sam zestaw bardzo przyjemny, dobry detal, kalkomania Cartografa, choć z niektórymi jej elementami miałem trochę kłopotu.

 

Do zestawu dorzuciłem GBU-12 od Eduarda, poza tym wszystko pozostałe z pudła. Malowany farbami Tamiya oraz Gunze H. Pierwszy raz bawiłem się też bardziej w brudzenie. Jak na pierwszą taką zabawę myślę, że nie wyszło źle. Były też kłopoty z owiewką po zdjęciu maskowania, ale nie wygląda to bardzo źle.

 

TPa8yrb.jpg

 

IVgCGv1.jpg

 

EPQQpL2.jpg

 

FvKzWAA.jpg

 

5rHVpnM.jpg

 

mXa2Zg5.jpg

 

hifEa3K.jpg

 

MD1BEb3.jpg

 

9WkPNwz.jpg

 

XFRO3BJ.jpg

 

gFXREpu.jpg

 

og4BWjw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brudzeniem, tak jak pisałem, pierwsze koty za płoty. Bałem się też przesadzić.

Prawdę mówiąc, ta góra mi się też do końca nie podobała. Po zrobieniu fotek jeszcze pociapalem lekko tym streaking grime od Ammo Miga i porozcierałem, ale już nic więcej nie zmieniam. Zresztą, na fotkach prawie nic nie widać, w realu są takie delikatne tylko smużki. Z czasem będzie lepiej.

 

Z6Rb0b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.