Skocz do zawartości

SM.79 Sparviero, 1/72 Italeri


MiCK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zestaw Italerii S.79 Sparviero 1/72 No 1290, malowanie 279th Squadriglia Autonoma A.S., 1942...

 

Z tym że nie do końca malowanie ściśle z instrukcją, był problem z kalkomanią, długo się moczyła i nie chciała się oderwać od papierka a potem jak przylgnęła do modelu to już się ruszyć nie chciała, także górne symbole lotnicze Włoch uległy zniszczeniu a nakładać dużych białych pasów po czymś takim nie miałem ochoty. Pozostałe kalkomanie udało się nałożyć bez problemów przy jeszcze dłuższym moczeniu i oderwaniu od papierka 100% kalkomanii jeszcze w płynie.

 

Malowany pędzelkiem, góra Humbrol 86, dół Humbrol 64. Do wnętrza dodane pasy bezpieczeństwa zrobione z taśmy maskującej. Z nowości dla mnie, w końcu, pierwszy raz skutecznie, choć niedoskonale, podkreślone linie podziału

 

2ae4ff2ad98b0.jpg

 

7387a4d2b89eb.jpg

 

31de9be64fa45.jpg

 

3a66e74de15b5.jpg

 

d3c9a3dcc6eb6.jpg

 

21b7e019b7ae4.jpg

 

4c04ccda30a59.jpg

 

36a8e7bf09f4c.jpg

 

8373cf540e89c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widać widać pędzel, tylko taki ze mnie fotograf że szczegółu aż tak nie widać

Jeszcze kiedyś zrobię ten model, na dziś łaciaty kamuflaż wydawał mi się za trudny na tak duży model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektowny samolot. Zawsze mi się podobał, a do tego ponoć nieźle latał. I był całkiem groźnym przeciwnikiem,w dodatku pilotowanym, przez wyjątkowo odważnych ludzi. Co łamie mit włochów-tchórzy. Zabawne, że samolot, który słynie w wielu bardzo niesamowitych kamuflaży, postanowiłeś pomalować, na jeden kolor. Osobiście to rozumie, bo kiedyś tez rozważałem taki manewr, który uchronił by mnie przed ewentualną klęska. Póki co savoja, jest ciągle modelem, którego nie zlepiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że samolot, który słynie w wielu bardzo niesamowitych kamuflaży, postanowiłeś pomalować, na jeden kolor.

 

 

Niby racja, ale czy to przypadkiem nie jest utarty schemat:

włoski samolot - łaciaty

łaciaty samolot - "włoch"

 

Mi tam się podoba, aczkolwiek bez białego pasa na kadłubie i rózg liktorskich na płatach sporo traci.

A poza tym taki schemat malowania wyróżnia ten egzemplarz na tle innych Krogulców oglądanych na forach (wszystkie łaciate, "robaczkowane" i powtarzalne jak reklama w TV )

 

Z plusów:

-malowanie całości pędzlem wyszło całkiem dobrze

- całkiem zgrabnie złożony kadłub ( )

 

Z minusów

-"gwoździe" udające rurki pitota można by było wymienić na coś bardziej subtelnego

- brak anten i "olinowania" trochę ujmuje gracji temu latawcowi

 

Ciekawostka:

- jak już "pozbyłeś" się torpedy to można było przynajmniej otworzyć drzwi komory bombowej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo

 

- torpeda, w sumie nie pozbyłem się jej jeszcze, czeka w pudełku

- olinowanie, próbowałem ale jak widać bez zapoznania się z tematem, na szybko nic nie chciało wyjść

- opony, muszę się zapatrzeć w taki 'matowy lakier'

 

Dodam jeszcze taką krótką przygodę z tym modelem: robię te kalkomanie wieczorem, na koniec symbole lotnictwa Włoch na dolnych powierzchniach i zadowolony zostawiłem tak model do góry nogami na noc, niech przeschnie dokładnie Rano przed pracą odwracam model a tam na górnych powierzchniach jakby ktoś cukierka zostawił a ten się rozpuścił Mówię sobie, no to super model do wywalenia, nienawidzę kalkomanii. Ale zeskrobałem skalpelem nadmiar, przetarłem całość i okolicę gdzie widać było zaciek papierem ściernym, pomalowałem jeszcze przed pracą pierwszą warstwę, po pracy drugą a następnie całość skrzydeł dobrze rozrzedzoną farbą, cieniutko i nawet nie widać że coś było robione.

 

Do kalkomanii używam Humbrol DecalFix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.