Skocz do zawartości

Macchi 205 Veltro 1/48 Italeri


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W przerwie między poważnymi pracami modelarskimi dla relaxu postanowiłem zbudować śmieszny model Włoskiego myśliwca Macchi 205 Veltro w skali 1/48 od Italeri. Wyszło w niecałe 2 tygodnie! W modelu zastosowałem blaszki od Eduarda ( kokpit jest tak mało widoczny ze nie udało mi się go sfotografować na zdjęciach studyjnych) - + zywiczne koła od Airsa - dodatkowo dorobiłem nitowanie powierzchni i przetrasowałem linie podziałowe i hydraulikę podwozia. Malowany Gunzy C. Coś tam wyszło . Oglądajcie.

 

 

 

Macchi205_000.jpg

Macchi205_001.jpg

Macchi205_002.jpg

Macchi205_003.jpg

Macchi205_004.jpg

Macchi205_005.jpg

Macchi205_006.jpg

Macchi205_007.jpg

Macchi205_008.jpg

Macchi205_009.jpg

Macchi205_010.jpg

Macchi205_011.jpg

Macchi205_012.jpg

Macchi205_013.jpg

Macchi205_014.jpg

Macchi205_015.jpg

Macchi205_016.jpg

Macchi205_017.jpg

Macchi205_018.jpg

Macchi205_019.jpg

 

i kilka detali:

 

Macchi205_020.jpg

Macchi205_021.jpg

Macchi205_022.jpg

Macchi205_023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model. Bardzo podoba mi się całość malowania i brudzenia oraz smaczek w postaci kamuflażu pod numerem serii. Malowałeś sam, czy to kalka?

Jeśli chodzi o wznios skrzydeł, to błąd może być po stronie producenta, bo ich Veltro w 1:72 też ma ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze spojrzenie wygląda kozacko.

Gdzieś przy sklejaniu zgubiłeś wznios skrzydeł. Trochę psuje to wygląd modelu...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Macchi_C.205#/media/File:M.C.205V.jpg

Czasem warto spojrzeć na fotki z epoki.

Bardzo ładny. Czy to oryginalny model Italeri czy jakiś przepak ?

Przepak Hasegawy, dobry model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze.

 

Doceń to.

Doceniam

 

Malowałeś sam, czy to kalka?

Jeśli chodzi o wznios skrzydeł, to błąd może być po stronie producenta, bo ich Veltro w 1:72 też ma ten problem.

To akurat kalka - a z wzniosem skrzydeł - przyznaje się - nie zwróciłem na to w ogóle uwagi - zrobiłem tak jak dał producent.

 

Możesz napisać jak zrobiłeś opony, że wyglądają jak gumowe?

To kwestia odpowiedniego użycia kolorów i ich modulacji. Czyli Tamiya Rubber black + rozjaśnienia.

 

Czasem warto spojrzeć na fotki z epoki.

Przy tworzeniu nitowania miałem dokumentacje techniczną tego modelu - tak jak pisałem wcześniej nie zwróciłem uwagi na wznios - producent go nie wykonał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.