Skocz do zawartości

Junkers Ju-87B-1 -----> Airfix 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Siemandero!!

Po niemalże dwuletniej absencji od wrzucania foteczek na forum powracam do Was z obstrykanym choć może nie najlepiej urodzinowym Stukasem zmontowanym jesienią 2016. Model ten tym samym był powrotem do modelarstwa po też chyba jakiejś dwuletniej przerwie i powiem, że praca nad nim była wtedy czystą przyjemnością. Wszystko szło z pudła bez żadnych dodatków gdyż tak już mam w zwyczaju. Jedyne co dodałem to symbol słońca na stateczniku od innego producenta kalek. Pozostałe efekty - jeśli tak to można nazwać - typu obdrapanka, smugi i takie tam powstały metodą prób i błędów. Wyszło jak widać. Przewód antenowy to kobiecy włos zaś sam maszt to jego imitacja ponieważ oryginalny najzwyczajniej w świecie pękł mi na pół. Na podkład dawałem kolory bazowe z Pactry, na to kalki, weathering, potem lakier błyszczący, zapuściłem delikatnie linie i na to lakier matowy. Chyba taka była kolejność. Zdaję sobie sprawę, że do perfekcji jeszcze daleko ale mimo to frajda jest z gotowego "wyrobu".

 

Prezentowany model przedstawia samolot Junkers Ju-87B-1 z wczesnej serii produkcyjnej o oznaczeniu kodowym 6G+AT z jednostki 9 Staffel/III Gruppe/Stukageschwader 51, która na początku lipca 1940 roku stacjonowała w miejscowości Norrent-Fontes we Francji. Wkrótce potem jednostkę włączono w struktury Stukageschwader 1 i przeniesiono gdzieś indziej. Pilota nie zlokalizowałem choć po oznaczeniach kodowych można przypuszczać iż była to maszyna d-cy 9 Staffel (9 Eskadry).

 

2u43478.jpg

hvz6yo.jpg9k8ol3.jpg

2zei7wn.jpg

6rrrih.jpg

33afqdi.jpg

6z60rn.jpg

dw83f8.jpgiqbpte.jpg

1zpgvaf.jpg

2639ctw.jpg

v823qw.jpg2cr8rcy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Z tym włosem ciekawy sposób tylko trzeba uważać żeby kolor się zgadzał

"Znak słońca"nie jest za bardzo do tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba uważać żeby kolor się zgadzał

 

Kolor "przewodu antenowego" nie jest aż tak istotny. Gorzej jak wyjdzie "blond" a żona jest brunetką i w dodatku z krótką fryzurą

 

"Znak słońca"nie jest za bardzo do tyłu?

 

Też miałem tą uwagę ale sądząc po zdjęciu z epoki to raczej jest prawidłowo. Ale też się zgodzę że raczej nie powinien wchodzić na ster kierunku.

 

Jak na powrót po latach to wyszło fajnie .

 

Oczywiście skoro już się "podrapał" to można by było jeszcze odrobinę "przydymić" za wydechami. Ale to tylko takie moje marudzenie

 

Tak z innej beki: warsztatowce to też airfixy? Mam ichniego dorniera więc mógłby Kolega ew. warsztacik założyć żeby i pozostali odrobinkę podejrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolor "przewodu antenowego" nie jest aż tak istotny. Gorzej jak wyjdzie "blond" a żona jest brunetką i w dodatku z krótką fryzurą "

 

Właśnie to miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Znak słońca"nie jest za bardzo do tyłu?

 

Dzięki za opinię

 

A więc swastyka jest jak najbardziej na miejscu i można się z tym nie zgadzać ale to trochę bez sensu skoro fota dobitnie pokazuje jego umieszczenie co świadczy o tym, ze faktycznie tak malowano, przynajmniej na początku wojny.

 

Jeśli chodzi o warsztatowce to Spit jest z Airfixa a Dornierek z Italeri. Szwab jest już w zaawansowanej produkcji ale skaszaniłem tam kamo bo wybrałem dość trudne i muszę to poprawić zanim wrzucę do ew. warsztatu bo inaczej by mnie zlinczowano hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia że niedokładnie obejrzałem zdjęcie Dlatego zadałem pytanie bo byłem zaskoczony jej umiejscowieniem.Widzę jednak że wszystko jest jak najbardziej w porządku. Jak napisałem wcześniej model się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj cienkim paskiem taśmy.Ja używam do tego taśmy Aizu 0,4mm i jakoś daję radę.Na pewno koledzy mają inne sprawdzone sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.