Skocz do zawartości

A-4M Skyhawk, Hasegawa, 1:48


Mates

Rekomendowane odpowiedzi

Temat Skyhawka uważam za zamknięty. Jakoś tak się zawziąłem i dokończyłem co trzeba.

Bardzo przyjemna budowa, praktycznie bez żadnych większych historii, które mogłyby przysparzać jakiś problem.

Zestaw znany pod różnymi wersjami, spasowanie na bardzo wysokim poziomie, detal również niczego sobie. Budowa prosto z pudełka, beż żadnych dodatków.

Kilka napisów malowane od masek, które przygotował Solo (dzięki!). Z budowy prowadzona była też relacja warsztatowa. Końcowe etapy mnie powoli denerwowały, bo pojawiały się dziwne przygody. A to odpadł statecznik poziomy, a to od zbiorników odpadły pylony, które jak finalnie doklejałem to też nie były do końca stabilne. Właściwie pierwszy raz malowałem samolot, który miał jasne kolory, także nie wiem czy do końca trafiłem z kolorami linii i nitów podczas brudzenia. Będę miał w każdym bądź razie już nauczkę na przyszłość co i jak.

Model pomalowany głównie farbami Tamiya i Gunze, do detali w kokpicie Vellejo. Do brudzenia użyłem farb olejnych dla plastyków, cieni do powiek Tamki i gotowych specyfików AMMO.

Zapraszam do galerii.

 

rz1IaQ3.jpg

 

QHNvsGk.jpg

 

m5ECMo5.jpg

 

udioYzf.jpg

 

l7wGrGX.jpg

 

Ig3EmiP.jpg

 

VIGsG4r.jpg

 

dXHyKKy.jpg

 

66LxmKG.jpg

 

Z7Fzehm.jpg

 

rMJMY4m.jpg

 

JYyYqHT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, za czysto było na spodzie. Dodałem nieco ciemniejszym szarym nieco zacieków i smug. Na górze i po bokach zresztą też. Na foto prawie tego nie widać, na żywo jest elegancko. Tak już zostanie.

 

FDwDaEe.jpg

 

4CUtwJf.jpg

 

zR6f2Ne.jpg

 

Zastanawiam się, za jaki projekt zabrać się jako kolejny. F-35 Menga czeka już dłuższy czas. A stosik urósł ostatnio i Rafale C Revella oraz Phantom od Academy też wygląda korzystnie (poza wlotami powietrza ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-35 to dość trudny model moim zdaniem, i nie chodzi mi tutaj o maskowanie (choć to też) ale o specyficzną powłokę, kórą trudno zróżnicować żeby wyszła ciekawie.

Zrób może coś kolorowego, nie jednobarwnego?

F-4 to jest jakaś opcja, albo może coś szaro-szarego, może jakiegoś aggressora kolorowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.