Skocz do zawartości

Nakajima C6N1-S Sword 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Następny samuraj.Przedstawiam model wersji uzbrojonej w działko 30mm.Powstała tylko jedna sztuka tak uzbrojona.Według informacji w internecie samolot odbył tylko jeden lot bojowy 1 sierpnia 1945 roku z załogą por.Hiroshi Yasuda(pilot) i Por.Taro Fukuda (obserwator).Model zrobiony prosto z pudła.Dodane tylko pasy w kabinie.Temat jakośći modelu pominę milczeniem Można się śmiać

eqYVaF4l.jpgekjS2oVl.jpgqNABT0Ql.jpgZrKCLzNl.jpgz0qGWwSl.jpgSf2WVUIl.jpgAUnsEfRl.jpgUd8PAQJl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie miałeś pod ręką jakiegoś "brudziwa"??"

Miałem i zrobiłem wash na modelu tylko w tym połysku słabo to widać.Coś mnie podkusiło i psiknąłem go półmatem.Oryginał na znanych mi zdjęciach też wygląda jak nówka nie śmigana.Zapewniam że na żywo wygląda lepiej.Muszę jednak kupić parę modeli mniej a zainwestować w namiot bezcieniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestować w namiot bezcieniowy.

 

Można kupić w cenie jednego modelu, gorzej z oświetleniem.

Ja jestem "szczęśliwym" posiadaczem bezcieniucha, prawdziwy aparat na statywie, ustawione ISO 100 i inne pierdoły, zdjęcia z opóźnionym (10s) cyknięciem w celu wytłumienia drgań aparatu a i tak zdjęcia wychodzą mi słabo (ale tak to jest jak ma się dwie lewe ręce do fotografowania )

 

A sam model

 

No nie wygląda szczęśliwie ale to chyba raczej wina zdjęć i samego zestawu. Sword to raczej górna półka nie jest (no chyba że cenowa ). Należało by osłonę silnika psiknąć matem i odrobinkę przytrzeć suchym pędzlem - ma on za zadanie "łapać" promienie słoneczne i zapobiegać oślepianiu pilota.

Łosiu faktycznie mocno delikatny, a nawet niewidoczny.

Daję ogólnie 3,8pkt/5 możliwych.

 

Z dobrego zestawu wychodzą Ci ładne modele:

 

dZrCaNx.jpg

 

tak więc szkoda życia na lepienie z takiej czeskiej gliny. Uznaję że to była taka odrobina chałturzenia ( jak moja Savoia) w celu relaksacyjnym przed jakimś "ostrym" projektem

 

Czekam na "jaskółki" znad Adratyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z kolegą zgadzam.Ten model to nie jest nawet średnia półka.Wyszedł jak wyszedł to trochę z nim pokombinowałem.Ten połysk nie dawał mi spokoju więc prysnąłem matem .Nowe zdjęcie zrobione przy naturalnym świetle.Po prostu jak zacząłem to trzeba było skończyć.

Zn8Ka3Yl.jpgmtMY7nVl.jpgBEgfrryl.jpgInR106Zl.jpg1B6uh9Ql.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się robi?!...

 

9hYJsgr.jpg

 

czyli

 

qaQU9oe.jpg

 

(niestety dotyczy to większości z nas )

 

Ten model to nie jest nawet średnia półka

 

A ja się przymierzałem do Lightninga T4 ze Sworda. Chyba sobie odpuszczę.

 

A modelik już prezentuje się lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy do pomieszczenia gdzie kleimy modele że wzrokiem w podłodze.Nie patrzymy pod żadnym pozorem na pudełka z niesklejonymi modelami. Koncentrujemy się tylko na stole roboczym i powinno się udać chociaż gwarancji nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy do pomieszczenia gdzie kleimy modele że wzrokiem w podłodze.Nie patrzymy pod żadnym pozorem na pudełka z niesklejonymi modelami.

 

Czasami może być ciężko

 

obDzmYg.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, z matem wygląda owiele, wiele lepiej.

I myślę, że na żywo jeszcze lepiej wygląda, tylko ekspozycja odbiera trochę uroku temu modelowi.

Temat jakośći modelu pominę milczeniem

Jakbyś jednak mógł napisać kilka słów o jakości modelu, było by fajnie, lubię Sword-owskie modele, i nawet nad tym się zastanawiałem, także ciekaw jestem jak bardzo odstaje od średniej Sworda:) Bo dużo pasowania, szlifowania i szpachlowania to standrad tego producenta:)

 

Przy okazji duży plus za niecodzienną tematykę, za "Japońca", za nie samoskładalny model i za rzeczonego Sworda.

 

Wchodzimy do pomieszczenia gdzie kleimy modele że wzrokiem w podłodze.Nie patrzymy pod żadnym pozorem na pudełka z niesklejonymi modelami.

 

Czasami może być ciężko

 

obDzmYg.jpg

 

Abtb - a co to za sklep modelarski;?)

 

Ps. w sumie rozbabrane niedokończone modele to ciekawy temat, na niejeden doktorat z psychologii:)

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.