Skocz do zawartości

F/A-18F+ Super Hornet RAAF 1/48 Hasegawa


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałem zaprezentować skończony własnie model F/A-18F+ Super Hornet w Australijskim malowaniu. Baza to model z Hasegawy - dodatki które użyłem w tym modelu to: Pełny kokpit + Fotele + dysze silników + wnęki podwiozia od Airsa, Żywiczne wloty powietrza od Rhino models, Metalowe golenie - pasy bezpieczeństwa i kilka blaszek od Eduarda - Kalki od Authentic decals + Microscal decals + Hasegawa. Uzbrojenie - Ressin Eduard. Malowany Gunzy. Model standardowo w moim wykonaniu przeryty i przenitowany. Merytorycznie może delikatnie różnić się od oryginału. Relacja z rzeźbiarstwa na moim FB.

Pozdrawiam.

 

F18s_000.jpg

F18s_001.jpg

F18s_002.jpg

F18s_003.jpg

F18s_004.jpg

F18s_005.jpg

F18s_006.jpg

F18s_007.jpg

F18s_008.jpg

F18s_009.jpg

F18s_010.jpg

F18s_011.jpg

F18s_012.jpg

F18s_013.jpg

F18s_014.jpg

F18s_015.jpg

F18s_016.jpg

F18s_017.jpg

F18s_018.jpg

F18s_019.jpg

F18s_020.jpg

 

i kilka detali:

 

F18s_021.jpg

F18s_022.jpg

F18s_023.jpg

F18s_024.jpg

F18s_025.jpg

F18s_026.jpg

F18s_027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do piszących powyżej - bardzo mi się podoba. Najsłabszym punktem są dysze ale nie zmienia to faktu że jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet absolutnie piękny bez dwóch zdań, ale mam małe "ale", a raczej pytanie i to niekoniecznie tylko do autora.

W jakim celu rozjaśnia się te pojedyncze nity, a często także całe linie na krawędziach blach?

Wygląda to trochę dziwnie, nigdy nie widziałem niczego takiego na prawdziwych maszynach.

Czemu to ma służyć i co to ma odtwarzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet absolutnie piękny bez dwóch zdań, ale mam małe "ale", a raczej pytanie i to niekoniecznie tylko do autora.

W jakim celu rozjaśnia się te pojedyncze nity, a często także całe linie na krawędziach blach?

Wygląda to trochę dziwnie, nigdy nie widziałem niczego takiego na prawdziwych maszynach.

Czemu to ma służyć i co to ma odtwarzać?

 

 

Myślę że jestem w stanie to wytłumaczyć ponieważ to jest coś czym zajmuję się zawodowo i w końcu stanowi codzienność w mojej pracy.

Jak rozumiem masz na myśli coś takiego jak to co widzisz poniżej.

 

iQ9srcX.jpg

 

Są to miejsca zwane zaprawkami bądż reperaturami w języku jakiego używam na codzień w pracy mówimy o "Spot Repaer" lub o "Smartach"

Jak wiadomo powłoka najszybciej podlega uszkodzeniom delaminacji i innego typu defektom w miejscach łączeń, zgrzewania, zmian strukturalnych materiału itd,itp.

 

W tych miejscach wykonuje się coś co potocznie nazywa się podmalówkami czy pędzelkami lub jak wolisz naprawami punktowymi powłoki tzw. Spoty lub Smart Repaer.

W tych miescach zwykle napraw wykonanych zwykle w warunkach "polowych" widoczne są owe jaśniejsze miejsca są to poprostu naprawy wykonane za pomocą zwykle pistoletu natryskowego lub pędzlem.

 

Miejsca takie są najbardziej typowe i spotykane w zasadzie na większości samolotów pokładowych lub służących w warunkach mocnego operowania promienii UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podmalówkach naturalnie wiem, wystarczy popatrzeć na zdjęcia eksploatowanych maszyn.

Chodziło mi o to co autor pokazał na zdjęciach: mocno wycieniowane rozjaśnienia na nitach, jak poniżej.

To mi nie wygląda na podmalówki.

 

F18s_022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo - tak to podmalówki -

 

touch1.jpg

touch2.jpg

touch3.jpg

touch4.jpg

 

w ori występują akurat tam w formie plamek - fakt u mnie jest to trochę większe niż w ori - ale inaczej pewnie by to zniknęło...

 

Odnośnie dysz - tak racja mogłem je bardziej dopracować

dysze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.