Skocz do zawartości

Su T-50 PAK-FA Hobby Boss 1:72


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien ale to chyba pierwszy prezentowany przeze mnie w galerii model w skali 1:72 na formu.

 

Model Su-T50 niestety nie jest dostepny w mojej ulubionej skali 1:32 a w 1:48 jest model od HPH który zresztą zakupiłem ale same próby dopasowania części spowodowały że nie mam ochoty barać się za jego sklejanie.

Wracając do 1:72 prezentowany model to Hobby Boss o modelu nie ma sensu wiele się rozpisywać merytorycznie jest sporo zastrzeżeń opisywanych na różnych forach dotyczących samego kształtu kadłuba. Podobno Zvezda jest pod tym względem lepsza.

 

Natomiast w kwestii spasowania jest dobrze nie było większych problemów z tym modelem.

Biorąc ten model na warsztat byłem przekonany że jest to typowy model weekendowy, okazało się że model jednak dał mi w kość w kwestii malowania i kalkomanii.

 

W zasadzie do malowania podchodziłem kilka razy i mam tu na myśli głównie silniki malowałem i zmywałem je trzy razy.

Efekt końcowy był taki że złożyłem model zrobiłem fotki końcowe i oglądając foty postanowiłem że wprowadzę w ich malowaniu drobne poprawki. Znów zrobiłem kilka fotek i znów kilka poprawek.

 

Tyle przygód malarskich kolejne przejścia to kalki Begemot które nie wiedzieć czemu nie są wykonane w całości tylko z poszczególnych paseczków czeronych przerywanych linii więc czas ich nakładania wydłuża się bardzo i dają w kość.

 

Wyniki do zobaczenia poniżej:

 

 

1PvZd7Z.jpgTypxnW4.jpgIVj58lc.jpgVRywOab.jpg6mivy2L.jpgiomKwHr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór.

 

Subtelnie ponieważ w końcu to prototype a te zwykle są zadbane jak nowe auto w rodzinie przez pierwszy miesiąc.

 

genialne przebarwienia na silnikach. A reszta bardzo fajna

 

Przyznam że wykonanie silników w skali 1:72 okazało się być bardziej wymagające niż w większych skalach a to za sprawą miejsca którego tu za wiele nie ma.

Tym bardziej cieszę się że zrobiły na tobie pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle przygód malarskich kolejne przejścia to kalki Begemot które nie wiedzieć czemu nie są wykonane w całości tylko z poszczególnych paseczków czeronych przerywanych linii więc czas ich nakładania wydłuża się bardzo i dają w kość.

A którego zestawu kalek użyłeś? Bo do PAK-FA są dwie wersje -do Zvezdy i Hobby Bossa. Te do HB są w większości jako powierzchnie, a nie paski. Oczywiście nie wszystkie, bo nie zmieściłyby się na pojedynczym arkuszu.

I ogólnie jak z jakościa tych kalkomanii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kalki są dość przyjemne w nakladaniu jedna należą do tych delikatnych więc wymagają delikatnego obchodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.